Raad steggelt nog over bieb Delta Farms buurman 221 zeeland Volgende maand aftrap Hartveilig Wonen in Goes ¥taaffS*havens Online en offline leren buurten 435 r moeten meer samen optrekken woensdag 15 februari -2012 SGP en CDA houden vast aan amendement door Lilian Dominicus KRUININGEN - Begin niet gelijk met plug-in bibliotheken op vijf plek ken in Reimerswaal, maar ga voor zichtig van start met twee. Mocht een proef slagen in Oostdijk en Waarde, waar de biblioservicebus toch verdwijnt, dan kan altijd nog worden besloten tot sluiting van de bibliotheekvestigingen in de an dere kernen. Die boodschap gaf Jan van der Weele de gemeenteraad van Rei merswaal gisteravond mee. Van der Weele, naar eigen zeggen een betrokken inwoner van Reimers waal met een achtergrond in ge meentelijke financiën, had een doorgerekend voorstel met zich meegenomen. Voor het jaar 2013 komt hij uit op een tekort van 16.000 euro. „Die kosten moeten toch wel er gens in de begroting gevonden kunnen worden", zo spiegelde hij de gemeenteraad voor. „Voordeel is dat de bibliotheken voorlopig in tact kunnen blijven en bewoners geleidelijk kunnen wennen aan nieuwe ontwikkelingen. Het expe riment met de plug-ins blijft be perkt tot twee locaties, zodat 'kwaaltjes' beperkt blijven. Gaan deweg kan worden gewerkt aan een meer toekomstgerichte biblio theekvoorziening. Het onderwijs project Kunst van Lezen kan fase gewijs worden ingevoerd en in alle rust kan worden nagedacht over de bestemming van de leegkomen de gebouwen." Het betoog kon op steun rekenen van een aantal fracties, zoals PvdA en Leefbaar Reimerswaal. De frac ties SGP en CDA drongen er ech ter bij het college op aan om ver der te gaan met het voorstel om twee vestigingen open te houden, te weten in Yerseke en Krabbendij- ke. „Daarover heeft de raad vorig jaar een besluit genomen", zei Hans Rottier van de SGP. „Wij hebben het college kaders gegeven en wij denken dat het binnen die kaders ook echt kan. Wij denken dat als u de kosten van de huur en de frictiekosten onder de loep neemt, u geen tekorten heeft." De CDA-fractie sloot zich daarbij aan. Met tien tegenover negen zetels hebben CDA en SGP een meerder heid in de raad. Andries Jumelet van de Christen- Unie kon zich daarin niet vinden. „Er is de laatste tijd nog al wat los gemaakt, zeker in Kruiningen. Dat kun je niet zomaar naast je neer leggen. Op een genomen besluit kun je terugkomen." GOES - Mensen met autisme vanaf 18 jaar krijgen vanaf vandaag een ontmoetingsplaats bij MEE Zee land. Tijdens regelmatige bijeen komsten waarvan de eerste van avond wordt gehouden, geven des kundigen begeleiding bij het leg gen en onderhouden van contac ten in het echt en via internet. De bijeenkomst van vanvond is een ontmoetingsbijeenkomst. Au tisten die elkaar daar onmoeten le ren het contact te onderhouden op de sociale media of via inter net. Er staan in totaal vier bijeen komsten gepland in februari en maart. De deelnemers gaan vervol gens hun eigen weg. De hoop is dat ze dan zelf activiteiten, uitstap jes en ontmoetingen op touw kun nen zetten, digitaal en in het echt. De bijeenkomst begint om 19.30 uur in het MEE-kantoor aan het Stationspark in Goes. Zagerkwekerij Delta Farms, zus terbedrijf van Topsy Baits in Wil- helminadorp, wil het buurbedrijf worden van proefbedrijf Zeeuw se Tong. door Claudia Sondervan COLIJNSPLAAT - Delta Farms, het zusterbedrijf van zagerkwekerij Topsy Baits uit Wilhelminadorp, wil op drie hectaren grond drie vij vers aanleggen van drie bij zeshon derd meter naast het proefbedrijf voor de agrarische aqualteelt aan de voet van de Zeelandbrug bij Co- lijnsplaat. De extra lange kweekbas- sins vergemakkelijken de kweek en de oogst van zagers, vertelt di recteur Bert Meijering. Meijering hoopt zo de productiviteit van de vijvers omhoog te krijgen. De provincie Zeeland heeft het ge bied aangewezen als stimulerings gebied voor de agri-aquacultuur. De gemeente Noord-Beveland werkt aan inpassing van het be drijf in het omgevingsplan. Meijering hoopt met De Zeeuwse Tong een samenwerking op te zet ten. Zeeuwse Tong kweekt bij Co- lijnsplaat in een circuit tong, die gevoed wordt met zagers. Met het kweekwater van de vis worden zeegroenten en algen gekweekt, en met de algen weer zagers en schelpdieren. Meijering denkt dat het afvalwater uit de zagerkweek asasasn sssssskï door Lue Oggel KLOETINGE - De gemeente Goes houdt op 19 maart een startbijeen komst rond het project Hartveilig Wonen; een dekkend netwerk van automatische externe defibrillato- ren (AED), hartmassageapparaten die levens kunnen redden van mensen met hartfalen of hartstil stand. Dat is gisteravond bekend gemaakt tijdens de bewonersavond van Ver eniging Dorpsbelangen Kloetinge. Op dit moment is Reimerswaal de enige Zeeuwse gemeente die Hart veilig Wonen heeft; ingevoerd. Goes zal snel volgen, mits voldoen de deelnemers en vrijwilligers wor den gevonden die de apparaten kunnen en willen bedienen. Goes voert het project samen met Connexxion Ambulancezorg Zee land uit. Het is de bedoeling dat op allerlei openbare locaties in de gemeente AED's komen te han gen. De apparaten zullen worden beveiligd met een pincode. Vrijwil ligers die door middel van een sms-alert worden opgeroepen, tref-' fen in het bericht ook de pincode aan. Het is nog niet precies duide lijk hoeveel AED's er in de ge meente komen te hangen. Tijdens de bijeenkomst reikte bur gemeester René Verhulst een vrij willigerslegpenning uit aan me vrouw J.C. van Nieuwenhuij- ze-Zandee uit Kloetinge vanwege haar inzet voor Vereniging Dorps belangen Kloetinge. Zij was lange tijd vice-voorzitter. Naast haar acti viteiten voor de VDK heeft Van Nieuwenhuijze geruime tijd deel uitgemaakt van het provinciaal hoofdbestuur van de ZLTO. Boven dien is zij lang voorzitter geweest van de Nederlandse Bond van Plat telandsvrouwen en van het be stuur van de Zeeuwse Vereniging voor Kleine Kernen. Namens het bestuur van de VDK is zij de afge vaardigde in het Goese Dorpen platform. ZEEBRUGGE - De Vlaamse havens moeten nauwer gaan samenwer ken. Dat geldt met name voor Ant werpen en Zeebrugge, die alleen samen de concurrentie van Rotter dam het hoofd kunnen bieden. Vlaams minister Hilde Crevits (in- frrastructuur) antwoordt dat op vragen van het Vlaams parlements lid Peter Reekmans. Die stelde de vaak moeilijke onderlinge verhou dingen tussen de havens aan de or de. De Vlaamse havens moeten de ge zamenlijke troeven zo efficiënt mo gelijk en in goede harmonie uitspe len, vindt Crevits. Havendirecteur Joachim Coens van Zeebrugge onderkent het pro bleem. De toekomst van de ha vens van Zeebrugge en Antwer pen loopt gevaar als in 2014 de Tweede Maasvlakte bij Rotterdam in gebruik wordt genomen. Mevrouw J.C. van Nieuwenhuijze-Zandee kreeg gisteren een vrijwilligersleg penning uitgereikt door burgemeester Verhulst. foto Ronald den Dekker Naast de vijvers van De Zeeuwse Tong wil Delta Farms drie vijvers van elk zeshonderd meter lang aanleggen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 44