zeeland 123 Fles op het hoofd Opdooi laat nog weinig sporen na op de wegen in Schouws buitengebied Nederlands-Keniaans menu in De Schelphoek ALGARVE APRIL IN PORTUGAL pe «W» Mr ?orb Sfeervol hotel, unieke ligging direct aan het zandstrand door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - Een groot aantal we gen in het buitengebied in Zee land is om schade te voorkomen afgesloten vanwege opdooi. Op Schouwen-Duiveland gaat het om drie wegen waar zwaar verkeer ta boe is. Opvallend genoeg heeft wa terschap Scheldestromen op Wal cheren vooralsnog geen wegen af gesloten voor zwaar verkeer. „Maar dat kan ieder moment ver anderen", geeft een woordvoerster van het waterschap aan. „Dat heeft te maken met plaatselijke omstandigheden en de conditie van de weg." Of een weg wordt af gesloten heeft te maken met hoe diep de vorst in de grond zit en de dikte van de vorstlaag en ook de staat van onderhoud van de we gen telt mee. De polderwegen op Schouwen-Duiveland liggen er vol gens het waterschap netjes bij. Des alniettemin is een deel van de Ho- geweg bij Eikerzee, de Adriaan Oudsweg bij Dreischor en de Groe nendijk bij Ouwerkerk uit voor zorg afgesloten voor verkeer met een aslast zwaarder dan 1.2 ton. Scheldestromen heeft uit metin gen in de bermen langs de Wal- chërse wegen opgemaakt dat de vorst hier niet erg diep in de grond zit. Dat zou onder meer te maken kunnen hebben met de grondsoort hier. Gisteren werden op Zuid-Beveland en Zeeuws-Vlaanderen gaandeweg de dag steeds meer wegen afgesloten. Mochten er wegen worden afgeslo ten, zijn er al afspraken met de in- zameldienst van huishoudelijk af val (ZRD) gemaakt over het legen van de duobakken. Opdooi kan ontstaan als het dooi water in de ondergrond van de we gen niet weg kan door de bevro ren grond eronder. De ondergrond raakte dan doorweekt. De draag kracht van de weg kan hierdoor af nemen en zwaar verkeer kan dan schade veroorzaken. Wat kan er anders in de provincie Zeeland? En hoe zit het met het Zeeuwse onderwijs? Deze en ande re vragen komen donderdag op de Pontes Pieter Zeeman aan de orde tijdens de lezing van WD-staten- lid Carla de Paepe. Zij wisselt dan van gedachten met leerlingen van 4-havo. Het bezoek van De Paepe is onderdeel van de lessenserie maat schappijleer over provinciale sta ten van Zeeland. Het bezoek van De Paepe valt in het zesde lesuur. Kinderen in het Keniaanse dorp Kalifie bij een waterput die zojuist in gebruik werd genomen. door Ali Pankow Kip Kuku, biriani, maar ook Stellendamse garnaaltjes en Noorse gerookte zalm Het is slechts een greep uit de tal rijke kleine gerechtjes die Rijk en Margreet Bosland vrijdagavond in hun restaurant De Schelphoek in Serooskerke serveren tijdens het benefietdiner voor de actie 'Water putten voor Kenia'. „Wij doen dat voor 35 euro per persoon, tweederde van dat be drag komt ten goede van deze ac tie", zegt Margreet Bosland. Als lid van de Gereformeerde kerk Burgh-Haamstede wil het echt paar graag een bijdrage leveren aan dit goede doel. Bij het restau rant staat dan ook al enige tijd een model-waterput, als een soort me- ga-spaarpot. „Voor de bereiding van het menu voor vrijdagavond maken wij ge bruik van de deskundigheid van mijn aanstaande schoonzusje. Zij komt uit Uganda en weet veel over originele Afrikaanse smaken", laat Margreet weten. Voor het afruimen staan zes vrij willigsters vanuit de kerk paraat. Corrie Hanse laat weten dat zij in middels instructies hebben gehad over de routing in het restaurant, zodat de afruimploeg niet in bot sing komt met de medewerkers die gerechten uitserveren. Het di ner wordt ook bijgewoond door de ambassadeur van Kenia, me vrouw H.E. Prof Ruthie C. Rono. Het geld dat inmiddels bijeen is ge bracht, is het resultaat van allerlei eerder acties: een barbecue, een tapasfietstocht, een snertwande- ling door de Zeepeduinen onder leiding van een gids, verkoop van kerststukjes en oliebollen en een eigen postzegelserie. Wie nog aan het diner in De Schelp hoek wil meedoen, kan reserveren via, tel. 0111-671212 of info@deschelphoek.nl; giften kunnen ook gestort worden op bankrek. 35.78.00.745, Diaconie GK Haamstede. STAVENISSE Hennepkwekerij in Stavenisse opgerold De politie heeft: dinsdagmorgen een hennepkwekerij met 600 plan ten aangetroffen in een woning aan de Wilhelminastraat in Stave nisse. De agenten troffen vier per sonen aan die de henneptoppen aan het knippen waren. Het ging om drie vrouwen en een man uit Rotterdam. Net als een 42-jarige man uit de gemeente Tholen, die even later arriveerde, zijn ze opge pakt. De kwekerij is ontmanteld. GOES Autisten leren online en offline buurten Mensen met autisme krijgen een ontmoetingsplaats bij MEE Zee land. Tijdens regelmatige bijeen komsten waarvan de eerste van avond om 19.30 uur in Goes wordt gehouden, geven deskundigen be geleiding bij het leggen en onder houden van contacten in het echt en via internet Er staan vier bijeen komsten gepland. De hoop is dat deelnemers zelf ontmoetingen en uitstapjes op touw kunnen zetten. woensdag 15 februari 2012 WD-statenlid Carla de Paepe geeft gastles ZIERIKZEE 'Je ziet daar na schooltijd nu bijvoorbeeld kinderen een anderhalve liter fles met wa ter vullen. Die fles zetten ze vervolgens op hun hoofd en dan lopen ze er zo mee naar huis. Dat is beter dan water uit plassen en beekjes drinken.' ZIERIKZEE Film 'Brieven aan God' in MFC Huijbertstraat Tijdens een filmavond van Jubilee Campaign Schouwen-Duiveland wordt de film 'Brieven aan God' vertoond. De film gaat over Tyler die kanker heeft en vecht tegen de slopende ziekte. Hij vindt moed in zijn geloof in God en formuleert zijn gebeden als brieven aan God. Postbode Brady Mac. Daniels weet er zich geen raad mee. De film avond van Jubilee Campaign wordt gehouden in het MFC aan de De Huijbertstraat Aanvang 19.30 uur. ül

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 39