Remmer tegen trillen van de straat SCHOUWEN-DUIVELAND Nieuwbouw supermarkt vult 'gat' in Bruinisse almanak Eb of app? Buurtzorgpension maandag open /p&vw n0 7 fiolen WOENSDAG 15 februari 2012 21 FZC Naar school of halve dag lopen om water 22 en 23 Gemeente pakt overlast in Hoofdpoortstraat in Zierikzee aan door Melita Lanting ZIERIKZEE - Er komt op zeer korte termijn een verkeersremmer in de Hoofdpoortstraat in Zierikzee. Daarnaast wordt onderzoek ge daan of er oplossingen zijn voor de trillingsoverlast in de woningen en hoeveel eventuele oplossingen gaan kosten. Dit onderzoek moet deze zomer klaar zijn. Het college van burgemeester en wethouders heeft dit besloten naar aanleiding van het trillingson- derzoek dat is gedaan in opdracht van de BBZ, de belangenvereni ging binnenstad bewoners Zierik zee. De verkeersremmer (een chicane) in de Hoofdpoortstraat wordt eerst een mobiel exemplaar. Op die manier kan goed worden uitge test waar de remmer het best kan staan en hoe ver de obstakels uit el kaar moeten staan voor het beste effect. Daarnaast heeft het college beslo ten dat in november van dit jaar een definitieve knoop wordt door gehakt over het vrachtverkeer in de binnenstad. Nu geldt een leng tebeperking voor vrachtwagens langer dan acht meter, met de mo gelijkheid tot ontheffing voor wa gens tot tien meter. „Dan beslui ten we of we deze situatie handha ven of dat we bijvoorbeeld zeggen dat we geen ontheffingen meer ge ven en dat acht meter ook echt acht meter is", legt wethouder Wim Stouten uit. „En we gaan strenger handhaven." Hij legt uit dat hij onlangs een mailtje kreeg met een foto van een veel te lange vrachtwagen in de binnenstad. „Daar gaan we achter aan. Die had geen ontheffing, dat kan ook niet want deze wagen is veel te lang." Daarnaast wordt in de loop van dit jaar verder vorm gegeven aan het autoluw/autovrij maken van de binnenstad. Niet alle aanbevelingen uit het tril- lingsonderzoek worden overgeno men. Zo vindt het college de aan beveling om de maximale snelheid tot 15 kilometer te beperken niet haalbaar. Die snelheid is moeilijk te rijden en nauwelijks controleer baar. BRUINISSE - Het 'gat van Bruinisse' bij De Dreef en de Nieuwstraat wordt opgevuld. Waar tot voor kort het leegstaande pand van de voormalige C1000 stond, verrijst (als alles goed gaat) over enige tijd de nieuwbouw voor de Albert Heijn supermarkt met drogisterij en slijterij. Die winkels staan nu nog aan de ande re kant van De Dreef. „Aan de overkant heb ben we veel meer ruimte en we willen graag vergroten", legt eigenaar Roberto van Veldhui zen van Van Veldhuizen Retail uit. De huidige winkelpanden gaan in de verhuur. Het blijft wel detailhandel en volgens Van Veldhuizen zijn daar al gegadigden voor. Hoe de nieuwbouw er exact gaat uitzien is al lemaal nog niet bekend. Met de nieuwbouw hoopt Van Veldhuizen ook een eerste aanzet te geven voor de zo gewenste vernieuwing in het centrum van Bruinisse. foto Dirk-Jan Gjeltema Die leerkracht van groep 3 op de Bie- zelingse basisschool leert de kinderen dit jaar lezen. Bij één van de metho des die ze daarvoor gebruikt, moeten de leerlingen naar een plaatje kijken en dan een kruisje zetten bij het juis te woord. Bij het plaatje van een spinnenweb stonden drie woorden: heb, eb en web. De juf wilde eerst weten of de klas bekend was met het woord 'eb' en dus vroeg ze of iemand wist wat het is. Tip? redactie@pzc.nl Zoals je zeker van Zeeuwse kinderen mag verwachten, stak direct een aan tal kinderen enthousiast de vinger tjes op. Met een voor de juffrouw verrassend modern antwoord: Ja, dat heeft mijn pappa op zijn telefoon!!", juich te er eentje. Want ja, de generatie van tegen woordig associeert de klank van het woord 'eb' echt niet meer met het ge tij, maar met 'app', handige 'applica tions' voor op de mobiele telefoon. ZIERIKZEE - Het eerste Buurtzorg pension van Nederland opent maandag haar deuren in Zierikzee. Het pension is gevestigd in de Vic- toriakliniek en onder meer be doeld voor mensen die te goed zijn voor het ziekenhuis maar nog niet voldoende opgeknapt om te rug naar huis te keren. Het gaat om een initiatief van Buurtzorg met vier particuliere investeerders. Buurtzorg wil de komende tijd meer pensions openen. Kralvaren Hoogte 55 era. halfrchaa potraaat 17 cm. Geldig t/m 18 fcbtuitiif Intratuin Koudekerke Galgeweg 5, (Provindaalseweg tussen Vlissingen en Koudekerke) 0118-551623. Nu ook donderdag en vrijdag koopavond. intratuin

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 37