Armstrong zegen voor de triatlon 301 sport Romeo van Aerde tegen zijn wil weg bij MOC'17 woensdag 15 februari 2012 Amerikaanse wielrenner bezorgt zijn oude liefde enorm veel publiciteit Kan Lance Armstrong na zeven Tourzeges dit jaar ook gloriëren in de beroemde Ironman triat lon op Hawaii? Na zijn spectacu laire tweede plaats in de halve triatlon van Panama lijkt de Ame rikaan ook deze uitdaging te kunnen winnen. door Patrick Delait leeftijd versloeg hij onder meer Mark Allen, zesvoudige winnaar op Hawaii. Nu hij de draad op nieuw heeft opgepakt, profiteert Armstrong van de vele trainingsja ren die hij als profrenner heeft op gebouwd. „Het duurvermogen van Armstrong is door en door ge traind. Bij een uithoudingssport als triatlon is dat een groot voor deel. Daarbij komt de mentale kracht van Lance. Het is zijn uitda ging om onmogelijke doelen na te jagen", aldus Heidoorn, die de spectaculaire rentree van de Ame rikaan een zegen noemt voor de triatlon. „Armstrong genereert een pak publiciteit Dit kan de triatlon een boost geven, al had ik graag ge zien dat zijn prestatie in Panama iets nederiger was geweest. Omdat Armstrong een soort 'Ueber- mensch' is, lijkt het alsof de rest niet zoveel voorstelt. Dat is natuur lijk niet zo." De dopingverhalen die Armstrong als wielrenner ach tervolgden, zullen wellicht op nieuw de kop gaan opsteken als hij ook in de triatlon gaat excelle ren. In een dopingondei^oek van de openbare aanklager ging Armst rong onlangs vrijuit. Dat het Amerikaans anti-doping- bureau de zaak nog niet wil laten rusten, zal voor Armstrong eerder een extra bron van motivatie zijn, vermoedt Heldoom. „Een over winning op Hawaii zou voor Armstrong de ultieme revanche zijn. Ik denk dat hij wil laten zien dat hij geen doping nodig heeft. Ook in de triatlon zijn er contro les. Op dat vlak kan hij zich niks permitteren." De komende maanden zal Arm strong ook starten in de halve triat lons van Texas, Florida, Hawaii en Nice. DEN HAAG - Stil zal het vermoede lijk nooit worden rond Lance Armstrong. Sinds hij in februari 2011 definitief een punt zette ach ter zijn wielercarrière, is de zeven voudige Tourwinnaar iri de ban van de triatlon, zijn oude liefde. Dat de Amerikaan ook in deze sport hoge ambities koestert, be wees hij afgelopen weekeinde in de halve Ironman in Panama. Armstrong verbaasde vriend en vij and door in een sterk deelnemers veld als tweede te finishen. Na 1,9 kilometer zwemmen, 90 fietsen en 21,1 hardlopen moest 'The Boss' amper 42 seconden toegeven op tweevoudige Olympisch medail lewinnaar Bevan Docherty. Top pers als Rasmus Henning en Chris Lieto moesten Armstrong laten voorgaan. Met zijn opmerkelijke prestatie geeft de Amerikaan een waarschu wing af aan de gevestigde orde in de triatlon. Zijn ambitie om zich te kwalificeren voor de prestigieu ze Ironman op Hawaii in oktober moet meer dan serieus worden ge nomen. Sterker: Frank Heidoorn, voormalige Nederlandse topper en veelvuldig deelnemer op Hawaii, acht Armstrong in staat om na zijn Toursuccessen ook de belang rijkste triatlonwedstrijd ter wereld te winnen. „Dat Armstrong een prima triatleet is, wist ik al. Dat hij in Panama zo sterk voor de dag zou komen, had ik niet verwacht. Hij laat nu al jongens achter zich die op Hawaii in de top vijf zijn ge finisht. Als hij dit nu al kan, komt een overwinning op Hawaii ook dichterbij." Dat Armstrong zich op veertigjari ge leeftijd met de wereldtop kan meten, komt voor Heidoorn niet als een complete verrassing. Voor dat hij koos voor een wielercarriè re stond de Texaan te boek als een groot triatlontalent. Op 17-jarige Lance Armstrong tijdens de afsluitende halve marathon. foto Arnulfo Franco/AP door Jan Dagevos en Karei Pleunis BERGEN OP ZOOM - Romeo van Aer de is met stomheid geslagen. De oefenmeester uit 's-Gravenpolder verkeerde in de veronderstelling ook volgend voetbalseizoen bij MOC'17 werkzaam te zijn, maar het bestuur van de club uit Bergen op Zoom besliste maandagavond anders. De Brabantse zondagvier deklasser gaat niet verder met Van Aerde. „Ik snap er helemaal niets van", zegt Van Aerde. „In december heb ben we met elkaar om de tafel ge zeten en was de intentie om met elkaar door te gaan. Ik heb een ver slag van die bijeenkomst en daarin staat dat zwart op wit. Ik wilde doorgaan en het bestuur ook. We zouden in februari weer om de ta fel zitten." Het bestuur hield woord en zat maandag met de trainer om de ta fel. Het ging echter niet over de in vulling voor volgend seizoen. Inte gendeel. In het onderhoud werd Van Aerde te verstaan gegeven dat de club niet verder met hem wil. Het eenjarige contract wordt niet verlengd. „Het is een raar verhaal", vindt Van Aerde. „De doelstelling voor dit seizoen was promotie en het in passen van de jeugd. Nou, de ge middelde leeftijd van de groep is negentien jaar, we hebben een pe- riodetitel op zak en staan boven aan in de vierde klasse. Alle seinen stonden in december op groen. Twee maanden later, zonder dat we ook maar één competitieduel hebben gespeeld, is de situatie in eens anders. Onbegrijpelijk, ter wijl de spelers volledig achter me staan." Michiel van Trijen, lid van de spe- lersraad, bevestigt dat. Hij noemt de beslissing van het bestuur onbe grijpelijk. „Afgelopen zaterdag nog hebben we via de technische com missie duidelijk gemaakt dat we met deze trainer verder wilden. Dit seizoen en ook het volgende. Volgens ons is er geen enkele re den om afscheid van hem te ne men." Voorzitter Remy Remery van MOC'17 wil inhoudelijk niet op de beslissing van het bestuur ingaan. „Dat hebben we met Romeo afge sproken. Daar houden we ons aan." Remery weigert ook in te gaan op de bezwaren van de spe lers. „Neem van mij aan dat het een weloverwogen beslissing is." In de wandelgangen valt te beluis teren dat privé-omstandigheden, waardoor Van Aerde enkele trai ningen miste, de reden vormen om niet met hem door te gaan. Bo vendien zou MOC'17, al weigert Remery dat te bevestigen, inmid dels rond zijn met de huidige trai ner van Halsteren: Kees de Rooij. „Dat verhaal heb ik ook gehoord, maar werd maandag ontkend", zegt Van Aerde. De trainer uit 's-Gravenpolder kent na maandag de overwegingen van het bestuur, maar wU daar niks over kwijt. Dat is aan het be stuur van MOC, vindt Van Aerde. „Ik zeg alleen dat de argumenten nergens op slaan." De trainer heeft inmiddels contact gezocht met de Vereniging Van Oefenmeesters in Nederland (WON) en om advies gevraagd. „Het is klote", stelt Van Aerde. „Trainen is een hobby waar aan ik veel plezier beleef, maar nu wordt mij die hobby ontnomen. En dat in februari. De meeste clubs hebben voor volgend sei zoen al een trainer." Van Aerde is wel van plan om het seizoen af te maken bij MOC17. Gisteravond stond hij gewoon op het trainingsveld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 30