1 Arbiter niet blij met straf sport 129 Hoofdrol Blom in Braga woensdag 15 februari 2012 Nederland heeft maar één speler in de tweede ronde van het ABN Amro-tennistoernooi in Rotterdam. Jesse Huta-Calung speelt morgen tegen Viktor Troiki. BRAGA - Arbiter Kevin Blom heeft in de eerste wedstrijd tussen SC Braga en Besiktas (0-2) in de Euro pa League een hoofdrol vervuld. De Nederlandse scheidsrechter deelde in de eerste helft binnen zes minuten twee gele kaarten uit aan Helder Barbosa van de thuis ploeg. Met tien man had Braga het vanaf de 29e minuut moeilijk tegen Be siktas. Door treffers van Tomas Si- vok en Simao nam de Turkse ploeg een stevige optie op een plaats in de achtste finales. In het tweede duel van de Europa League ging Roebin Kazan in Rus land met 0-1 onderuit tegen Olym- piakos Piraeus uit Griekenland. De andere duels zijn morgen. Volgen de week zijn de returns. door William Pomp GRONINGEN - De drie belagers van voetbalscheidsrechter Marcel Bel- linga uit Groningen hebben een schikkingsvoorstel ontvangen van justitie. De aanhangers van topklas- ser Spakenburg, die de arbiter thuis opzochten en hem bedreig den, kunnen stafrechterlijke ver volging afkopen voor 210 euro. Bel- linga noemt de straf bespottelijk. „Zelfs voor onnodig claxonneren krijg je al 300 euro boete. Dit druist in tegen mijn eigen gevoel voor rechtvaardigheid en ik vind ook dat hiermee geen voorbeeld wordt gesteld, zoals men in de poli tiek graag wil bij misstanden op en rond het voetbalveld." Bellinga floot vorig seizoen de dorpsderby in de topklasse tussen IJsselmeervogels en Spakenburg. Dat deed hij naar de smaak van een deel van de Spakenburg-aan hang niet goed. Na het duel werd Bellinga eerst telefonisch en op in ternet lastig gevallen en bedreigd. Uiteindelijk stapten drie aanhan gers van Spakenburg in de auto met het plan Bellinga thuis in Gro ningen een lesje te leren. De arbi ter was thuis toen de mannen in zijn straat arriveerden. Hij bleef wijselijk binnen. Het trio nam daarop spullen mee uit zijn tuin en ze maakten stennis in de straat. Bellinga vindt dat het schikkings voorstel geen recht doet aan de im pact die de hele affaire op hem en zijn gezin heeft gehad. „Waar schijnlijk lachen ze hierom, terwijl ze ons behoorlijk angst hebben aangejaagd en ik er nog wekelijks aan word herinnerd. Waar ik ook fluit, overal word ik er op aange sproken. Voorheen was ik de scheidsrechter die vier keer de wedstrijd om het landelijke ama teur voetbalkampioenschap floot, nu ben ik de man die is belaagd door Spakenburg-supporters." „Het is een bespottelijke straf Dat vinden ook de mensen van de KN VB die ik hierover heb ingelicht." De Groningse arbiter kan tegen de maatregel in beroep gaan. Dan moet hij binnen drie maanden bij het gerechtshof een klacht indie nen. „Ik denk dat ik daar van af zie en dat ik mezelf niet langer ga kwellen. Het heeft al tien maan den geduurd voordat dit schik kingsvoorstel er kwam. Ik wil dit boek nu ook dicht doen." Iemand voor wie het boek nog niet dicht is, is PvdA-kamerlid Tjeerd van Dekken. Hij vraagt al langer aandacht voor strengere aan pak van voetbalgeweld. „Ik ben het met Bellinga eens dat dit een bespottelijke straf is. Er is een actie plan voetbal en veiligheid waar mee dit soort situaties moet wor den uitgebannen, maar als ze daar in de praktijk zo mee omgaan is het slechts symboolwetgeving. Dan heb je er niets aan. LUSAKA Riante winstpremie voetballers Zambia De regering van Zambia heeft de voetballers van het nationale team vorstelijk beloond voor het win nen van de Afrika Cup. Naar Zam- biaanse maatstaven dan, want Euro pese topvoetballers zullen de neus ophalen voor de bonus van 59.000 dollar, ongeveer 45.000 euro. „Dit geld is van de regering en staat los van wat sponsors even tueel nog geven aan de spelers", lichtte minister van Sport Chishim- ba Kambwili toe. Zambia won zon dag de Afrika Cup. Ivoorkust werd na strafschoppen verslagen. ROME Rome niet langer kandidaat OS 2020 De Olympische Spelen van 2020 zullen niet in Rome worden gehou den. De Italiaanse hoofdstad heeft zijn kandidatuur wegens de econo mische crisis ingetrokken. Premier Monti liet weten dat zijn regering de organisatie van het evenement financieel onverantwoord vindt. Tokio, Madrid, Istanbul, Doha en Bakoe zijn de steden die nog in de race zijn. Vandaag moeten de be treffende overheden een garantstel ling hebben afgegeven bij het olym pisch comité. Dat wijst de Spelen van 2020 op 7 september 2013 toe. AMSTERDAM Badmintonners beginnen EK met zege De Nederlandse badmintonman- nen zijn het Europees kampioen schap voor teams begonnen met een overwinning. Oranje stond in de eerste groepswedstrijd tegen Hongarije al gauw op een onover brugbare 3-0-voorsprong. Eric Pang, Dicky Palyama en Jordy Hil- bink wonnen hun enkelpartijen. De Nederlandse mannen stuiten in groep 5 ook nog op Slowakije en Oostenrijk. De Nederlandse vrouwen begin nen vandaag aan hun EK. WADI AL HOQAY Greipel spurt naar etappewinst Oman André Greipel heeft de eerste etap pe in de wielerronde van Oman op zijn naam geschreven. De 29-jarige Duitser uit de Bel gische Lottoploeg was na een rit over 159 km tussen Al Alam Royal Palace en Wadi Al Hoqay de snel ste in de massaspurt. De Rus Denis Galimzjanov (Katoes- ja) eindigde als tweede, de Ameri kaan Tyler Farrar (Garmin) werd derde. Greipel won vorige maand nog drie ritten in de Tour Down Under. ANTALYA Ronald van Geyt strandt in Antalya In de tweede kwalificatieronde van het wereldbekertoernooi drie banden in het Turkse Antalya is Ro nald van Geyt uit Hansweert uitge schakeld. Zijn start zag er veelbelo vend uit met een 2-0-zege op de Ko- reaan Su Ah Park. Later op de dag ging de tweede partij echter met 0-2 verloren tegen de Turk Minaog- lu, waardoor de Turk doorging. Vandaag komen namens Zeeland Joke Breur, Sylvia Eckel en Jean Paul de Bruijn in actie. Ook Glenn Hofman van Frans Bevers speelt. Robin Haase verliest van Nikolai Davidenko 'Ik sta zo goed te trainen, maar op de baan haalde ik maar dertig, veertig procent van dat niveau.' Ontreddering troef in Ahoy'. Linksboven Thiemo de Bakker, rechtsboven Igor Sijsling, onderin Robin Haase. foto's Koen Suyk/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 29