Veel excuses, weinig prestaties in Ahoy' 281 sport Barcelona dankt Sanchez in Leverkusen Janssen lichtpuntje Ajax Tevez niet van plan in te gaan op verzoeningsaanbod Manchester City woensdag 15 februari 2012 LEVERKUSEN - Barcelona heeft zich goed hersteld van de pijnlijke ne derlaag afgelopen zaterdag bij Osas- una (3-2). De ploeg van trainer Jo- sep Guardiola won bij de hervat ting van de Champions League met 3-1 bij Leverkusen. Met twee doelpunten was Alexis Sanchez de gevierde man bij de titelhouder. Over drie weken is de return in Camp Nou. Coach Robin Dutt voorspelde dat Leverkusen in de thuiswedstrijd niet meer dan dertig procent balbe zit zou hebben. Die inschatting was nog aardig aan de hoge kant. Het technische en tactische sur plus van Barcelona, zonder spelma ker Xavi en verdediger Gerard Pi qué, was vanaf het begin van de wedstrijd overduidelijk. Toch kwam Leverkusen aanvanke lijk nauwelijks in de problemen. Dat kwam doordat het tactische plan van Dutt goed leek te wer ken. De nummer zes van de Bun- desliga hield op eigen helft veel spelers achter de bal, maar liet Bar celona zo weinig mogelijk in het ei gen strafschopgebied doorkomen. Met name sterspeler Lionel Messi werd goed afgeschermd en ver van de negentien-jarige doelman Bemd Leno weg gehouden. De jeugdige keeper van Leverku sen liet zich in de 41e minuut ver rassen door een schot van Alexis Sanchez tussen zijn benen door (0-1). De pass met buitenkant links was van Messi. Na de rust leek hetzelfde spelbeeld te ontstaan. De gelijkmaker van Michal Kadlec in de 52e minuut kwam dan ook onverwacht. De Tsjech kopte raak uit een voorzet van Vedran Corluka (1-1). Het was de eerste kans voor Leverkusen. Binnen drie minuten leidde Barce lona alweer. Het was opnieuw Sanchez, die over de rechterkant toesloeg, 1-2. Doelman Victor Val- des voorkwam daarna de tweede gelijkmaker van Leverkusen, na een doelrijpe inzet van Renato Au- gusto. Gonzalo Castro schoot daar na ook nog op de paal. Aan de andere kant deed Messi hetzelfde. In de 88e minuut kwam de kleine dribbelaar alsnog tot sco ren: 1-3. Lyon versloeg op eigen veld Apoel Nicosia met 1-0. Alexandre Lacazet- te scoorde voor de Fransen. De re turns zijn over drie weken. AMSTERDAM - Theo Janssen is mo gelijk op tijd fit voor de wedstrijd van Ajax in de Europa League te gen Manchester United, morgena vond in Amsterdam. De middenvelder werkte gisteren een groot deel van de groepstrai ning van zijn club af. Hij miste za terdag de uitwedstrijd tegen NAC Breda wegens een liesblessure. Ajax traint vandaag voor het laatst in de aanloop van het duel met de kampioen van Engeland. Voor Gregory van der Wiel, Eyong Enoh, Kolbeinn Sigthorsson, Derk Boerrigter en André Ooijer komt de ontmoeting met Manchester United nog te vroeg. PSV vliegt vandaag zonder Zakaria Labyad naar Turkije voor de Euro- 'Hij was na een uur leeg. Mag dat gebeuren? Nee. Voor hem is het natuurlijk ook vervelend' Bondscoach Siemerink over Thiemo de Bakker pese confrontatie met Trabzon- spor. De achttienjarige aanvaller, die ook op het middenveld uit de voeten kan, blijft wegens een lies blessure achter in Eindhoven. Bij MRI-onderzoek kwam gisteren geen grote schade aan hét licht, maar het duel van morgen met Trabzonspor komt te vroeg voor Labyad. Georginio Wijnaldum, die de laat ste twee competitiewedstrijden miste door een hoofdkwetsuur, gaat wel mee naar Turkije. De mid denvelder traint al een aantal da gen weer voluit mee. Behalve La byad mist trainer Fred Rutten ook de al langer geblesseerde Erik Pie- ters, Abel Tamata en Orlando En gelaar. De tweede dag van het ABN Am- ro-toernooi staat voor de Neder landers tennissers in een slecht gesternte. Het evenement raakt er in één klap drie kwijt. Robin Haase, Thiemo de Bakker en Igor Sijsling krijgen kansen, maar verliezen alle drie. door Geert Langendorff ROTTERDAM - Igor Sijsling liet de vraag even op zich inwerken. Waarom liep hij in zijn verloren partij tegen Jarkko Nieminen (6-1 6-7 7-5) al tamelijk vroeg in het 'rood'. Nee, aan een conditionele achterstand lag het niet. Zijn moei zame reis vanuit Frankrijk, waar hij in Quimper een challenger op zijn naam schreef, was de ware re den. „Vliegen, een overnachting in een hotel en een stuk met de trein", zei hij. „Erg vermoeiend al lemaal." Ook de baan speelde hem parten. Veel trager dan die waarop hij vori ge week zijn titel won. Van een ge miste kans wilde hij daarom niet spreken, hoewel daar alle reden voor was. Voor de winnaar lagen 45 punten voor de wereldranking klaar. Een welkom geschenk voor een speler die de top-honderd in wil. Niettemin bezorgde deze vet te kluif hem geen extra dosis adre naline, waarmee het lome gevoel in één klap uit zijn lichaam zou zijn verdreven. En, geen onbelangrijk detail, zijn Finse opponent kampte met een pijnlijke pols, die hem afgelopen weekeinde tijdens de Davis Cup-ontmoeting met Nederland al hinderde. In de derde set kwam zijn service maar net boven de honderd kilometer per uur uit. Deze handicap vormde voor Sijs ling geen extra drijfveer om het beste uit zichzelf te halen. „Ik moest na afloop mijn onderrug la ten losmaken", stelde hij. Waar Sijsling in elk geval voor een show zorgde door het publiek bij vlagen te trakteren op een serie to verballen, gaf Thiemo de Bakker het simpelweg op. Een gemiste kans om in de tiebreak de eerste set te winnen van Viktor Troicki brak al zijn verzet, zowel fysiek als mentaal. De Serviër walste in het vervolg razendsnel over hem heen (7-6 6-0). Zijn excuus? „Ik voelde me niet lekker, kwam maandag grieperig aan in Rotterdam." Bondscoach Jan Siemerink analy seerde de prestaties van beide Ne derlanders scherp. Over Sijsling sprak hij met een goedkeurend knikje. Goed gespeeld, maar hij had zuiniger met zijn krachten om moeten springen. Diep uit zijn re serves putten, terwijl dat nergens voor nodig was, vond hij jammer. Over De Bakker probeerde hij posi tief te spreken, al moest ook hij gis sen naar een sluitende verklaring. „Hij was na een uur leeg", zei Sie merink over de extreem transpire rende De Bakker. „Mag dat gebeu ren? Wat denk je zelf? Nee. Voor hem is het natuurlijk ook verve lend." 'Thiemo is de laatste maanden goed bezig. Hij weet welke stappen hij moet maken' Zijn breuk met coach Ivica Ancic, volgens De Bakker om financiële redenen, woog niet mee. „Hij is de laatste maanden goed bezig. Thie mo weet welke stappen hij moet maken." Of de gevallen tennisser, in 2010 nummer veertig van de we reld, daarin slaagt, valt te betwijfe len. Rohan Goetzke, technisch direc teurvan de KNLTB, omschreef het cryptisch. „Hij traint nu goed, maar zal doet moeten blijven doen. Thiemo heeft zijn 'fèar fac tor' verloren. Waar tegenstanders voorheen geïmponeerd raakten door zijn ranking, doen ze hun horloge nu af en denken: 'Als sta ik hier de hele dag, ik blijf net zo lang staan, totdat ik hem heb ver slagen.' Het terugkrijgen van die fear factor kost tijd en geduld. Dat moet Thiemo kunnen opbren gen." Voor Siemerink lag de oplossing voor het oprapen. Zowel De Bak ker als Sijsling moet investeren in een vaste begeleider. Anders blijft het aanmodderen. Bij Sijsling is dat kwartje al gevallen. Samen met Thomas Schoorel gaat hij een potje maken om een coach van te betalen. De Bakker toonde zich, niet voor het eerst, hardleers. Hij hoopt en rekent op steun van de bond. Siemerink: „Deze situatie is niet nieuw. Alleen Robin Haase heeft een vaste coach." Gisteravond betaalde de meerwaar de daarvan zich niet uit. Haase kwam tegen Nikolai Davydenko nauwelijks in zijn spel en verloor in twee sets (7-5 6-2). Daarmee blijft de Nederlandse inbreng in de tweede ronde beperkt tot één deelnemer: Jesse Huta Galung. DEN HAAG - Manchester City is van plan de zaak-Tevez in der minne te schikken, maar de Argentijnse voetballer werkt daar niet aan mee. Weliswaar keerde hij gisteren terug uit zijn vaderland, waar hij al sinds begin november zonder toestemming van de club verblijft, maar voor hij op het vliegtuig stap te, trapte hij nog even flink naar zijn coach, Roberto Mancini. „Ik ben als een hond behandeld." Gistermiddag meldde Tevez zich voor het eerst in bijna vier maan den in Manchester, nadat hij alle eerdere oproepen van de van de miljonairsclub had genegeerd. Op 7 november vloog hij naar Argenti nië en daar zat hij sindsdien tegen de wil van de leiding. Zijn dwarsliggerij heeft Tevez in middels afmeer dan elf miljoen eu ro gekost aan boetes en salarisin houdingen, maar dat doet hem niets. De affaire begon tijdens de Champions-Leaguewedstrijd te gen Bayern München op 27 sep tember, toen Tevez volgens coach Mancini weigerde in te vallen. De voetballer kreeg een boete, de coach wilde niet meer met Tevez samenwerken. Daarop vertrok de Argentijn. Met het verzoeningsaanbod van Manchester City op zak, deed Te vez vlak voor vertrek naar Enge land nog even uit de doeken hoe hij die avond in Duitsland heeft be leefd. „Toen Mancini De Jong erin bracht en Dzeko eruit haalde, vond ik dat een defensieve wissel, terwijl we 2-0 achter stonden, dus ik besloot weer op de bank te gaan zitten. Dzeko kwam van het veld, was heel kwaad en viel uit naar Mancini. Hij zag dat de tunnel naar de kleedkamer dicht was, ging naast de trainer zitten en ze kregen ruzie. Mancini zei midden in die ruzie tegen mij dat ik verder moest met mijn warming-up en hij behandelde me als een hond. Toen hij op die toon tegen me sprak, heb ik gezegd: 'Nee, ik ga niet.' Ik wilde best spelen, maar de coach was in zo'n slechte bui door die ruzie met Dzeko. Hij begon ook tegen mij. Hij was degene die stond te vloeken, ik was kalm. Hij heeft vreselijke dingen tegen me Tijdens de winterstop probeerde Manchester City Tevez te lozen bij Intemazionale, Paris Saint Ger main en AC Milan, maar geen van de clubs kon aan zijn salariseisen voldoen. En dus wandelde hij gis teren, nog altijd in het bezit van een contract tot en met de zomer van 2014, weer binnen bij de club die hem straf na straf oplegde. Zijn eerste werkdag beperkte zich tot medisch onderzoek en een fit test. De ware beproeving komt als Mancini hem weer in de ploeg op neemt. Tevez weet dat hem geen warm welkom te wachten staat. „Ik snap dat ze zich tegen me ke ren, dat is logisch als een speler niet wil spelen voor de club die zijn salaris betaalt. Maar ze zijn ver keerd voorgelicht. Ik heb alles gege ven voor die club en als ik dan zie dat ze mijn shirt verbranden en me zwart maken, dan doet dat pijn." boete voor zijn werkweigering 475.000 in München boete voor wangedrag (de verdwijning naar Argentinië) ingehouden salaris sinds 2.000.000 eind november schrappen van een in het contract 7.150.000 opgenomen 'loyaliteitsbonus' Ha totaal aan boetes en inhoudingen Geld speelt geen rol Carlos Tevez' dwarsliggerij heeft hem de afgelopen maanden al meer dan elf miljoen euro gekost. Een overzicht:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 28