9 zeeland 127 Ook steun VZC aan waterschap Minder kinderen uit huis geplaatst door betere hulpverlening Esther Wolf, Muzeeum Werken voor je uitkering woensdag 15 februari 2012 'Na vijfjaar thuiszitten was ik altijd moe. Van de verveling, van de sleur waarin ik zat Hier in het Muzeeum ben ik als suppoost begonnen, toen achter de balie gaan helpen en nu word ik in de financiële administratie opgeleid. Mijn hersens werken weer!' sto 1 i 'fs\ I i 1 i MIDDELBURG Pleegouders gezocht voor 8- tot 15-jarigen Juvent, de Zeeuwse organisatie voor jeugd- en opvoedhulp, heeft dringend behoefte aan pleeggezin nen voor 8- tot 15-jarigen. Ook voor de 'therapeutische pleegzorg' zijn gastgezinnen nodig. Bij thera peutische pleegzorg worden de ge zinnen en de pleegkinderen inten sief ondersteund door een team van deskundigen. Jaarlijks worden vijfhonderd Zeeuwse kinderen en jongeren tij delijk in een pleeggezin opgevan gen. Informatie: tel. 0118-635510 MIDDELBURG CDA bezorgd over onderwijsbezuiniging Het CDA Zeeland maakt zich zor gen over de bezuinigingen in het basisonderwijs. De fractie stelde daarom vragen aan het dagelijks provinciebestuur. Het CDA is bang dat de bezuinigin gen ten koste gaan van de kwaliteit van het onderwijs, en dat jonge leerkrachten noodgedwongen de provincie verlaten, omdat hier geen werk te vinden is. De gevol gen van de bezuinigingen worden in Zeeland versterkt door de daling van het leerlingaantal. door Ondine van der Vleuten HEINKENSZAND - Het aantal uithuis plaatsingen van kinderen vermin dert aanzienlijk als de hulpverle ners werken volgens de uitgangs punten van 'Signalen van Veilig heid' en 'Signalen van Welzijn'. Het uitgangspunt van deze manier van werken is dat niet op proble men gefocust wordt, maar op op lossingen en de eigen kracht van het gezin en zijn sociale netwerk. Zo'n honderdvijftig professionals uit de zorg- en welzijnssector kwa men gisteren naar een congres hierover in De Stenge in Heikens- zand. Daar werden inspirerende verha len verteld over wat kortweg SOS (Signs of Safety) en SVW (Signa len van Welzijn) wordt genoemd. Cliënten worden actief betrokken bij het zoeken naar mógelijkheden om problemen op te lossen. Daar door is deze meer betrokken en ge motiveerd. Bovendien worden din gen transparanter opgeschreven. ms/ssgass^ssgsssssssssi Snelstarters. Zo noemen ze bij Orionis de mensen die in de werkprojecten aan de slag gaan en zo 'de maatschappij iets teruggeven' voor de uitkering die ze ontvangen. Het mes snijdt daarbij aan twee kanten, bena drukt Orionis, want door weer aan het werk te gaan vergroten de snelstarters hun kansen op een re guliere baan. Niet alleen ontstaat er weer een dagritme, de deelne mers doen ook werkervaring op. Bovendien is er de mogelijkheid een opleiding te volgen en een di ploma te halen (schilder, schoon maker, technische ambachten). Dit ideaal is niet voor iedereen haalbaar:'er is ook een groep die 'op grote afstand' staat van de ar beidsmarkt en door handicaps of om andere redenen waarschijnlijk altijd wel afhankelijk blijft van een uitkering. Werken voorkomt dat ze in een sociaal isolement terecht komen of doorbreekt het. In aanmerking komen: mensen met een uitkering vol gens de Wet Werk en Bijstand; uitkeringsgerechtigden volgens de Wet Investeren in Jongeren; mensen die vallen onder de Wet sociale werkvoorziening. Zij kunnen onder meer aan het werk bij de projecten: Schoonmaken Brugwerkplaats (technisch) Cradle to Cradle (demontage) Wijkteams openbare ruimte Werk voor gemeentelijke inge nieursbureaus en vastgoedbeheer WMO (was- en strijkservice, boodschappendienst) door Edith Ramakers MIDDELBURG - De financiering van kustversterkingswerken moet op basis van 100 procent solidariteit onder alle waterschappen geregeld worden. Na de provincie Zeeland steunt ook de Vereniging Zeeuwse Gemeenten (VZG) het Water schap Scheldestromen in zijn strijd om de kosten aan dijken en duinen niet alleen af te wentelen op de Zeeuwse burgers. Guiljam van der Schelde bestuur der van het waterschap: „De Zeeuwse dijken zijn nu voor het overgrote deel veilig. Maar om ze veilig te houden, moeten er na 2030 hoge kosten gemaakt wor den. En veiligheid tegen overstro mingen is een nationaal belang." Desondanks verwacht Van der Schelde dat deze kostenstijging geen lastenverhoging voor de Zeeuwse burgers op korte termijn met zich mee zal brengen. „Ons beeld is dat tot 2030 de tarieven meestijgen met de inflatie." Dit is opmerkelijk en komt 'door dat waterschap Scheldestromen voortvarend te werk is gegaan met het versterken van de kust'. „We hebben veel geïnvesteerd in een veilige kust. Daardoor hebben we een voorsprong opgebouwd en niet achterover geleund. We vol doen nu grotendeels aan de veilig heidsnormen van het Rijk." Vorig jaar bepaalde het Rijk dat het niet meer voor honderd pro cent op zou draaien voor de kust- versterkingskosten. De waterschap pen zouden gezamenlijk vijftig procent voor hun rekening ne men. Er werd een verdeling ge maakt naar het aantal inwoners en naar de economische activiteiten in een regio. Onlangs echter werd Scheldestro men onaangenaam verrast omdat de waterschappen met dijken en duinen in hun gebied, deze zelf moeten gaan onderhouden en ver sterken. Dat betekent voor Schelde stromen 10 procent extra kosten, ofwel zo'n 5 miljoen euro extra per jaar. „De pijn voor waterschap Scheldestromen zit hem in de lan ge termijn. Deze tegenvaller kun nen we een aantal jaren opvangen. Wat gebeurt er in 2030 als de dij ken, duinen opnieuw ingrijpend moeten worden aangepakt?" Dan zou waterschap Scheldestro men voor extreem hoge kosten ko men te staan. „Daar komt nog bij dat we door klimaatverandering met hogere kosten te maken kun nen krijgen. Over een aantal jaren kan het ook nog eens zijn dat de overheid strengere veiligheidsnor men stelt aan onze dijken. We blij ven dus lobbyen voor 100 procent solidariteit." WOENSDAG 15 FEBRUARI v Kom met 2 personen genieten van" een speciale sauna verwendag bij de Thermen in Nijmegen. Een heelijk ontspannend dagje uit voor jou en je partner voor 79,50. Eric Sulkers, verbonden aan het Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, bracht het van oor sprong Australische Signalen van Veiligheid in 2009 naar Zeeland. Het wordt gebruikt in situaties waarin kinderen/jongeren daad werkelijk gevaar lopen. Het van SVW afgeleide Signalen van Welzijn is in Zeeland 'ontwik keld' door het Zeeuwse bureau Vraagkracht (pedagogische thuis hulp op maat). SVW is voor situa ties waarin het welzijn van kinde ren bedreigd wordt, maar er nog geen echt gevaarlijke situatie is. Beide oplossingsgerichte hulpme thoden worden nu met succes toe gepast door medewerkers van Zeeuwse jeugdzorginstellingen, maatschappelijk werk en instellin gen voor mensen met een beper king, maar ook werkers van jonge- renloketten, WMO-loketten, ver loskundigen en de Kredietbank Walcheren. Elders in Nederland en ook in Vlaanderen, worden de uitgangspunten al toegepast. WOENSDAG 15 FEBRUARI Even lekker uitwaaien in het mooie Scheveningen. Wat dacht je van een overnachting voor 2 in Hotel Bor voor maar 49,50. Het personeel heet je van harte welkom. WOENSDAG 15 FEBRUARI De tofste t-shirts vind je op LimitedTshirts.com. Nu een t-shirt van de beste ontwerpers voor de helft van de prijs! Betaal slechts 12,45!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 27