van Zeeuwse Tong 25 TAXATIE- EN INNAMEDAG KUNST ANTIEK WÊ Politie zoekt getuige mishandeling w woensdag 15 februari 2012 ZEEUWS VEILINGHUIS sieraden boeken speelgoed 'zilver Zaterdag 18 februari, 10.00 - 15.00 uur Herengracht 74 Middelburg, gratis. Eventueel kunt u vooraf foto 's sturen naar: info@zeeuwsveilinghuis.nl. sculpturen munten aardewerk porselein indonesisch Herengracht 74 4331 PX Middelburg Tel. 0118 - 650 680 www.zeeuwsveilinghuis.nl MIDDELBURG Cursus over vergeten bombardement De Zeeuwse Volksuniversiteit ver zorgt een cursus over het bombar dement op Middelburg in 1940. De cursus bestaat uit twee lesavonden op maandag 12 en 19 maart Peter Sijnke, Anneke van Waarden en To bias van Gent schreven mee aan een boek over het 'vergeten bom bardement' dat in 2010 verscheen. Zij belichten hun onderzoek in de archieven en vertellen over de con clusies die zij hebben getrokken. www.volksuniversiteitzeeland.nl ELLEWOUTSDIJK Anja Kopmels zingt in 't Kerkje van Ellesdiek De Zeeuwse zangeres Anja Kop mels werkt mee aan de 'oecumeni sche bieeênkomst' die zondag 19 fe bruari wordt gehouden in 't Kerkje van Ellesdiek in Ellewoutsdijk. Ie dere derde zondag van de maand wordt daar een bijeenkomst gehou den in de Zeeuwse streektaal. De liederen worden in het Zeeuws ver taald en gezongen. De overdenking komt van Nel van Doorn. De bij eenkomst begint om 14.30 uur. MIDDELBURG Lezing over leven van Franciscus van Assisi Franciscus van Assisi en zijn reis naar de zon. Onder die titel organi seert het Theosofisch Genootschap een lezing op zaterdag 18 februari. De lezing wordt gegeven door M. Zorge uit Middelburg en vindt plaats in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. De bijeenkomst be gint om 10.30 uur. De toegang is gratis. Na afloop is er gelegenheid tot het stellen van vragen en tot dis cussie. Ook staat er een uitgebreide boekentafel over spiritualiteit Vermiste jongen (14) kampeerde aan kust Op een camping aan de kust van West-Zeeuws-Vlaanderen is gister ochtend de vermiste 14-jarige Glenn Verfaillie uit Brugge terugge vonden. Hij had zaterdagmiddag op de fiets het ouderlijk huis verla ten. Maandag werd nog een oppsporingsbericht verspreid. Vol gens een woordvoerder van de Bel gische Cel Vermiste Personen wil de de jongen er even uit na een slecht schoolrapport. Op welke camping hij vertoefde is onbekend. VLISSINGEN Tienerdisco Arsenaal gaat niet door In het Arsenaaltheater in Vlissin- gen zou woensdag 22 februari voor de eerste keer de XXL Tienerdisco en Wild on Wednesday party wor den gehouden. Als gevolg van sterk tegenvallende voorverkoop heeft de organisatie besloten beide eve nementen te annuleren. Iedereen die al een ticket heeft gekocht, krijgt volgens de organisatoren zijn geld terug. Teruggave van tick ets kan via www.inight.nl. COLIJNSPLAAT Rotterdam Chamber Ensemble in dorpskerk Het Rotterdam Chamber Ensemble treedt zondag 19 februari op in de Dorpskerk van Colijnsplaat, met werken van Rachmaninov, Haydn en Beethoven. Het concert begint om 15.00 uur, de kerk is open om 14.30 uur. Koffie, thee en een drank je voor aanvang van het concert, in de pauze en na afloop. Kaarten 15 euro. Verkrijgbaar voor aanvang voorstelling of telefonisch: 06-22450325 of e-mail: dorps- raad@dorpsraadcolijnsplaat.nl VLISSINGEN - De politie in Vlissin- gen is op zoek naar getuigen van de vechtpartij die afgelopen zon dag plaatsvond rond 03.00 uur op de Nieuwendijk en in de Sarazijn- straat. Op de Nieuwendijk mishandelde volgens de politie een Vlissinger (22) een plaatsgenoot (35). Een por tier van een horecabedrijf, die de twee uit elkaar haalde, kreeg van de 22-jarige een vuistslag. Het conflict kreeg een vervolg in de Sarazijnstraat waar de 35-jarige Vlissinger door meerdere perso nen, waaronder de 22-jarige Vlis singer, in elkaar werd geslagen. Hij raakte gewond en moest voor be handeling naar het ziekenhuis. De politie onderzoekt de betrokken heid van de twee mannen die zijn aangehouden en zoekt getuigen van deze mishandelingen. Zij kun nen bellen met 0900-8844. voor de schelpdierenteelt van Zeeuwse Tong kan dienen. Van de provincie mocht het be drijf zich ook verder landinwaarts vestigen, maar, zegt Meijering, „Je wilt zo'n bedrijf zo dicht mogelijk aan zeewater hebben." Of de drie lange bassins evenwij dig aan de Oosterscheldedijk ko ken te liggen of er haaks op ko men, is nog niet duidelijk. Meije ring onderhandelt nog over de aan koop van de gronden met eigenaar DLG. Hij wil deze zomer de bas sins aanleggen en inzaaien. De nieuwe kwekerij richt zich vol ledig op de kweek van zagers als voer voor aquateelt. Topsy Baits be dient nu zowel .die sector als de markt voor zeeaas en blijft dat doen. Zagers voor zeeaas kunnen naar gelang de vraag langer op de kwekerij blijven, wat de teeltmoge lijkheden voor voerzagers inperkt. Bij Topsy Baits liggen nu 18 vijvers van 100 meter lang die jaarlijks veertig ton zagers opbrengen. „Daar heb ik per vijver een beluch tingsinstallatie nodig, en straks nog maar drie voor drie grote vij vers. En we kunnen voor voeren en oogsten in één keer over de bas sins heen." Meijering probeerde eerder een za- gerkweek uit op Noord-Beveland bij de Annahoeve ter hoogte van de Zandkreekdam, maar daar bleek uitbreiding niet onomstre den. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 25