zeeland 123 De bewoner Spuitconfetti is al jaren JJieuw eethuis in een doom in net oog in Terneuzen 'We kopen het toch maar, ook al is het veel geld' tweeTekTmceïfraie ALGARVE r Arsenaalgebouw Het geld APRIL IN PORTUGAL pe «h*t* m^L Sfeervol hotel, unieke ligging direct aan het zandstrand SAS VAN GENT - Een nieuwe po ging van carnavalsvereniging De Betekoppen uit Sas van Gent om het gebruik van spuitconfetti aan banden te leggen, is niet gelukt. „We hebben een tijdje geleden al weer de gemeente Terneuzen ge vraagd of het verboden kon wor den", zegt secretaris Michel Noët van De Betekoppen. „We hadden hoog ingezet: een verbod op de verkoop én gebruik van de spuit confetti." Het antwoord van de gemeente Terneuzen was teleurstellend. „We delen de ergernis en moeten ook de nodige moeite doen om straatmeubilair schoon te maken", zegt een woordvoerster van de ge meente Terneuzen. „We hebben gekeken of een ver bod mogelijk is, maar dat is juri disch gezien heel moeilijk. Je kunt dat spul in diverse winkels kopen en handhaven is vrijwel niet te doen. Het enige wat we kunnen doen, is de mensen vragen het spul niet te gebruiken." De spuitconfetti is al jaren een doorn in het oog van de carnavals verenigingen. Noët: „In Sas van Gent zijn er heel veel klachten. Ook wel logisch, want het is echt troep. In die bussen zitten verfres- ten. Het tast autolak aan en is uiter mate moeilijk te verwijderen." TERNEUZEN - Na een grondige ver bouwing is vorige week restaurant De Pannenkoekenkoningin geo pend in het Arsenaalgebouw in Terneuzen. Eind 2011 startten de uitbaters Mi chael en Sandra Liesveld ook al biercafé De Koning in het voorma lige pand van De 2 Heeren in de Nieuwstraat. Door de restauratie in het restaurantgedeelte komen onder meer de gewelven van het gebouw, ooit gebouwd in op dracht van Koning Willem I, weer tot zijn recht. De Pannenkoekenkoningin is van woensdag tot en met zondag geo pend vanaf 11.00 uur. door Annemarie Zevenbergen Hij heeft er wel wat gemeng de gevoelens bij. Michel Moeleker heeft besloten de strook grond achter zijn tuin te kopen van de gemeente Veere. Hij woont tien jaar aan de Lijsterhof- straat in Domburg. „We hadden het altijd al in bruikleen. Dat was geregeld met de vorige bewoner. Ik heb begrepen dat de gemeente juridisch gezien net op tijd is geko men met dit voorstel. Als ze het la ter hadden gedaan, was het voor ons voordeliger geweest. Maar ja, ik weet niet precies hoe dat in el kaar steekt. Dus wij kopen het toch maar. Huren is niet echt aan trekkelijk. De koop kost ons. toch zo'n tien, twaalfduizend euro. Een hele hoop geld. Maar dan is het wel vastgelegd." Nettie Bergsma woont een paar huizen verder. „Nee, ik kan het zelf niet kopen omdat ik in een huurhuis woon. De huurbaas wil het niet kopen. Het is ook niet echt praktisch, bij ons ligt er nog een brandgang tussen. Ik geloof dat een buurman het nu koopt." De familie De Bank aan de Rand- duinweg in Oostkapelle koopt ook geen grond. „Dat hebben we jaren geleden al geprobeerd. Nu gaan we verhuizen, naar de dorpskern. Het is hier te stil. Ik denk dat tach tig procent hier tweede woning is. Hoe de gemeente dat gaat doen?" Een rondje Joossesweg Westkapel- le levert hetzelfde beeld op als in Oostkapelle. Veel lege huizen, wei nig leven te bekennen. Veere wacht ook daar een hele klus. Het Zeeuwse comité Borssele 2, Nee is blij met het besluit van ener- gièbedrijf Delta om geen tweede kerncentrale te bouwen. Zo blij zelfs dat het reden is op zaterdaga vond 18 februari een feestje te vie ren in Kaffee 't Hof aan de Vlas- markt in Middelburg. Het feest be gint om 22.00 uur en iedereen die een button draagt met de tekst 'Kernenergie? Nee bedankt' krijgt bij de ingang een consumptiebon. woensdag 15 februari 2012 MIDDELBURG Vogelaarsavond in Zeeuwse Bibliotheek In de aula van de Zeeuwse Biblio theek vindt donderdag 16 februari de jaarlijkse vogelaarsavond plaats. Deze bijeenkomst is een initiatief van Stichting Het Zeeuwse Land schap, Natuurmonumenten, de Zeeuwse Milieufederatie en Staats bosbeheer Zeeland en staat vooral in het teken van dé resultaten van het Jaar van de Boerenzwaluw, dat vorig jaar plaats vond. De gratis toegankelijke avond be gint om 19.30 uur. NIEUW- EN ST JOOSLAND Lezing over oude koopvaardijschepen KOUDEKERKE Inhoud wensput naar Stichting Lentekind De Stichting Lentekïnd heeft een bedrag van 750 euro gekregen van Intratuin Koudekerke. Het geld was verzameld in de wensput die afgelopen najaar geplaatst was in de winkel. De stichting is een kin derdagcentrum voor beweging en ontwikkeling en richt zich op kin deren met een (ernstig meervoudi ge) beperking van nul tot achttien jaar. De stichting gaat het geld ge bruiken voor de aanschaf van aan gepast spelmateriaal. De nu bijna uitgestorven Joossesweg in Westkapelle moet de gemeente 5000.000 euro aan verkoopbare grond opleveren. foto Ruben Oreel Rinus Eversdijk geeft donderdag 16 februari het tweede deel van zijn diapresentatie over oude koopvaar dijschepen. Deze avond wordt geor ganiseerd door de World Ship So ciety Zeeland en vindt plaats in het Dorpshuis van Nieuw- en Sint Joos- land. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. De zaal gaat al een half uur voor aanvang van de diapresentatie open. De toegang is gratis. MIDDELBURG Veere wil in drie jaar tijd voor 800.000 euro aan onrendabele grond verko pen. Dat moet in 2015 20 mille aan rentevoordeel opleveren. De vaste grond prijs is 129 euro per vierkante meter, de huurprijs (maximaal 3 jaar) is 6 eu ro per vierkante meter 'We kopen het stuk grond achter onze tuin toch maar. We hebben het al lang in bruikleen. Het is wel een hoop geld, maar dan is het wel geregeld en vastgelegd. Je weet maar nooit'. Michel Moeleker, Oostkapelle

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23