Veere voorbereid op afsluiten wegen Valentijn voor alle leeftijden WALCHEREN Eerder nieuw zand op strand almanak Tip? redactie@pzc.nl Eb of app? WOENSDAG 15 februari 2012 21 FZC Veerewilafvan onrendabele grond 22 en 23 Waterschap heeft op Walcheren vrijwel geen wegen vanwege opdooi afgesloten voor zwaar verkeer door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - Een groot aantal we gen in het buitengebied in Zee land is afgesloten vanwege opdooi. Opvallend genoeg heeft het water schap Scheldestromen op Walche ren vooralsnog vrijwel geen wegen afgesloten voor zwaar verkeer. Al leen bij Ritthem zijn tot nu toe drie wegen dicht. „Maar dat kan ieder moment ver anderen", geeft een woordvoerster van het waterschap aan. „Dat heeft te maken met plaatselijke omstandigheden en de conditie van de weg." Bij Ritthem gaat het om de Schee- weg, de Zuidweg en de Langeweg. Waarom op Walcheren verder geen nog wegen zijn afgesloten, is moeilijk exact te duiden, volgens het waterschap. Of een weg wordt afgesloten, heeft te maken met hoe diep de vorst in de grond zit en de dikte van de vorstlaag. Schel destromen heeft uit metingen in de bermen langs de Walcherse we gen opgemaakt dat de vorst hier niet erg diep in de grond zit. Dat zou onder meer te maken kunnen hebben met de grondsoort. De gemeente Veere heeft uit voor zorg al maatregelen genomen. Mochten wegen worden afgeslo ten, dan zijn al afspraken met de inzameldienst van huishoudelijk afval (ZRD) gemaakt over het le gen van de duobakken. De grote vuilniswagens worden vervangen door kleinere, die de duobakken ophalen. De bakken worden ge leegd op een centraal inzamelpunt en weer teruggebracht. Wethouder Molenaar: „Twintig jaar geleden heeft Veere voor het laatst te maken gehad met afslui ting van wegen in het buitenge bied. Kunnen we nu vast oefe nen." Opdooi kan ontstaan als het dooi water in de ondergrond van de we gen niet weg kan door de bevro ren grond eronder. De ondergrond raakt dan doorweekt. De draag kracht van de weg kan hierdoor af nemen en zwaar verkeer kan dan schade veroorzaken. Gisteren werden op Schou- wen-Duiveland, Zuid-Beveland en Zeeuws-Vlaanderen gedurende de dag wel steeds meer wegen afgeslo ten voor zwaar verkeer. www.scheldestromen.nl/opdooi MIDDELBURG - Mevrouw De Bruijn, bewoonster van verzorgingstehuis Sint Willibrord in Middelburg, krijgt een roos aan geboden van studente Susanne van de Beek (foto). Zij is één van de studenten van de Roosevelt Academy die gisteren de bewoners verrasten in het kader van Valen tijnsdag. Behalve rozen deelden zij ook koffie, thee en zelfgebakken lekkernijen uit en verzorgden ze muzikale optredens voor de bewo ners. De middag was een initiatief van de Studentendesk van het Ro de Kruis. In alle Nederlandse uni versiteitssteden is zo'n studenten desk te vinden. Studenten organi seren activiteiten namens het Ne derlandse Rode Kruis. Dat mevrouw De Bruijn in het rood is gekleed, de kleur van de liefde én van het Rode Kruis, is toeval. „Ik begin op mijn leeftijd niet meer aan een relatie, hoor, maar het is een leuke actie." Bij het echtpaar Zeeveld lijkt de liefde nog altijd diep te zitten. „Kijk eens hoe mooi", zegt me neer Zeeveld, terwijl hij trots de fo to van zijn echtgenote laat zien. De reacties op de actie zijn in elk geval positief. Studente Petra Huij- gens: „Daarnet kregen we een snoepje van één van de bewoon sters." foto Ruben Oreel DOMBURG - Het ophogen van het strand bij Domburg begint niet zo als gepland op maandag 20 februa ri, maar vandaag al. Zandzuiger Christophorus is gisteren aangeko men op de locatie net ten westen van strandpaviljoen De Oase en brengt over een lengte van 1,5 kilo meter 250.000 kuub zand aan. Da gelijks worden vier ladingen van 950 m3 gesuppleerd. Het werk be gint van de Oase oostwaarts tot de watertoren. Van begin mei tot half juni volgt het westelijk deel. Die leerkracht van groep 3 op de Bie- zelingse basisschool leert de kinderen dit jaar lezen. Bij één van de metho des die ze daarvoor gebruikt, moeten de leerlingen naar een plaatje kijken en dan een kruisje zetten bij het juis te woord. Bij het plaatje van een spinnenweb stonden drie woorden: heb, eb en web. De juf wilde eerst weten of de klas bekend was met het woord 'eb' en dus vroeg ze of iemand wist wat het is. Zoals je zeker van Zeeuwse kinderen mag verwachten, stak direct een aan tal kinderen enthousiast de vinger tjes op. Met een voor de juffrouw verrassend modern antwoord: „]a, dat heeft mijn pappa op zijn telefoon!!", juich te er eentje. Want ja, de generatie van tegen woordig associeert de klank van het woord 'eb' echt niet meer met het ge tij, maar met 'app', handige 'applica tions' voor op de mobiele telefoon. Mie* 7 fiolen Krulvaren Hoogte 55 cm. halfecha potmaat 17 cm. Geldig t/ra 18 februaiu Intratuin Koudekerke Galgeweg 5. Provinciaalse weg tussen Vlissingen en Koudekerke) 0118-551623. Nu ook donderdag en vrijdag koopavond. intratuin

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21