Moeite met traplopen? buitenland 19 Twijfel blijft ook na Grieks 'ja' Betogingen en rellen in Bahrein Tientallen Griekse politici de laan uitgestuurd 10 Bon voor GRAlli brochure! Bel 0341 - 27 40 40 dinsdag 14 februari 2012 door onze correspondent Hans de Bruijn De goedkeuring zondag door het Griekse parle ment van nieuwe bezui nigingen en hervormin gen, betekent nog niet dat de Euro pese miljardenstroom naar Athene nu meteen op gang komt. Brussel noemt het besluit 'een cruciale stap', maar met de kanttekening dat de Grieken er hiermee nog niet zijn. Er liggen nog wat voorwaarden, zoals de verzekering dat de hoogst impopulaire maatregelen - de ver laging van lonen en pensioenen en ontslag voor 15.000 ambtena ren zorgden zondag en gisteren op nieuw voor hevige onlusten - ook in de praktijk worden uitgevoerd. En juist op dat punt kwamen giste ren opnieuw oude twijfels boven, gevoed door Griekse politici zelf Voorman Antonis Samaras van de conservatieve partij 'Nieuwe De mocratie' zei niet te kunnen garan deren dat het akkoord overeind blijft na de parlementsverkiezin gen van april. Hij zei dat hij daar na weer wil onderhandelen 'over het beleid dat ons opgedrongen wordt'. Samaras maakt goede kans de nieuwe premier te worden. De eurolanden willen daarom van zowel interim-premier Lu kas Papa- demos als van de leiders van de re geringspartijen zwart op wit dat zij de maatregelen zullen uitvoe ren, ook na de komende verkiezin gen. Volgens Eurocommissaris Olli Re- hn (Financiën) kan Griekenland beter door de zure appel heen bij ten dan bankroet gaan, want dat zal vooral de zwaksten treffen en kan ook andere zwakke eurolan den 'besmetten'. De maatregelen moeten volgens hem een eind ma ken aan 'de spiraal van hoge schul den en verlies aan concurrentiever mogen' van Griekenland. Morgen komen de ministers van Financiën van de eurolanden op nieuw bijeen om de stand van za ken te bespreken. Maar een defini tief groen licht voor het vrijgeven van 130 miljard aan nieuwe lenin gen - die Griekenland nodig heeft om medio maart niet failliet te gaan - zal er ook morgenavond vrijwel zeker niet komen. Zowel minister Jan Kees de Jager als zijn Duitse en Finse collega's hebben toestemming van hun par lement nodig, alvorens zij kunnen instemmen. Verwacht wordt dat dat pas begin maart gebeurt. Ook zijn nog weken nodig om het ak koord tussen Athene en de private banken en beleggers over kwijt schelding van 100 miljard euro staatsschuld uit te voeren. Daar komt bij dat de Europese en Griekse rekenmeesters niet met de hand op het hart durven verzeke ren dat de maatregelen ertoe zul len leiden dat de staatsschuld in derdaad in 2020 gezakt zal zijn van 160 tot 120 procent van het bruto binnenlands product, de interna tionale eis. Er zou nog steeds een gat van 15 miljard euro zijn. ATHENE - Tientallen Griekse parle mentsleden zijn gisterochtend uit hun partij gezet, omdat ze zondag avond tegen de ingrijpende bezuini gingen hebben gestemd. Ze hadden zich niet gehouden aan de fractiedisci pline. Van de conservatieve regeringspartij Nieuwe Democratie stemden twintig parlementsleden tegen. Een ex-minis ter was niet aanwezig. Vlak na de cru ciale stemming zette ND-leider Anto nis Samaras die 21 dissidente stem men uit de parlementsfractie en uit de partij. Ook van de socialistische Pasok stemde een aantal leden tegen, terwijl zeven wegbleven. Een woord voerder van de partij zei dat 22 leden uit Pasok zijn gezet. De derde coalitiepartner, het ex treem-rechtse Laos, had vooraf aange kondigd tegen te zullen stemmen. In die partij krijgen de twee parlements leden die vóór het bezuinigingspak ket stemden, de bons van leider Gior- gios Karatzaferis. Gratis brochure? I zie onze website :buitenland Een brandende auto en grote chaos: beelden van de aanslag MANAMAH - Politie en betogers zijn gisteren in de golfstaat Bah rein slaags geraakt. Duizenden overwegend sjiitische Bahreini's probeerden naar het Parelplein te gaan. Zij stuitten op de oproerpoli tie en traangas. Het plein was vo rig jaar het epicentrum van de monstraties tegen het regime van de soennitische familie al-Khalifa. Gisteren was het een jaar geleden dat tienduizenden Bahreini de straat op gingen om meer rechten en democratie te eisen. De macht in Bahrein is in handen van een soennitische minderheid rond de koninklijke familie. Sjiie ten (70 procent van de bevolking) eisen politieke hervormingen, met een evenredige vertegenwoordi ging in parlement en regering. Ko ning Hamad en zijn door de sjiie ten gehate oom Khalifa - sinds 1971 premier - zijn daartoe niet be reid. Het sjiitische Iran, dat aanspraken maakt op Bahrein, werd ervan be schuldigd de protesten te hebben georganiseerd. De opposanten ont kenden dat. Bahrein huisvest de Amerikaanse Vijfde vloot die in actie moet ko men als Iran besluit de toegang tot de Golf af te sluiten. H&fil 7 U kunt misschien nog traplopen, maar het kost u de nodige moeite. Als u eenmaal een traplift in huis hebt gehaald, wilt u beslist niet meer zonder. U neemt een zit, laat u comfortabel naar boven brengen en stapt veilig uit. Het is dus geen enkel probleem meer dat uw slaapkamer of badkamer zich op de eerste verdieping bevindt. Dankzij de trapliften van Molenaar is verhuizen niet nodig. Molenaar is onafhankelijk en kan u daarom voorzien van het beste advies. Bel voor een afspraak of thuisdemonstratie 0341 - 27 40 40. of bel direct 0341 - 27 40 40 Q Trapliften Bedden - N Scootmobielen Sta-op stoelen i Adres: Voor alle trappen Geruisloos en veilig Klembeveiliging Eenvoudige bediening Compact Snel leverbaar Ook verhuur mogelijk! Alle merken Vrijblijvend thuisadvies! Molenaar geeft graag onafhankelijk advies bij u thuis Wij komen graag langs met onze rijdende showroom. unieke service; Bezoek een dealer Open: ma t/m vrij 10-18 en za 10-17 uur. Arnhem Ringoven 16 Best Eindhovenseweg 30 Heerlen In de Cramer 21 Hengelo Vosboerweg 16 Nunspeet Laan 18 Roden Westeresch 8 Veenendaal Groeneveldselaan 19 Waddinxveen Mercuriusweg 15 Trapliften staan alleen in onze speciaal zaken in Nunspeet en in Best I Wk07_MT_P'ZC r.pestzegel naiar; Molenaar, Antw. nr 506,8070 VB Nunspeet WELZIJNSPRÖDUCTEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9