Groot verkeersonderzoek Kanaalzone Middelburg Desteldonk Veel reacties aanbod gemeentegrond ZEEUWS-VLAANDEREN DINSDAG 14 februari 2012 17 PZo Elk moment kun je uit bed worden gebeld 18 en 19 Grensoverschrijdende actie om vrachtverkeer zoveel mogelijk uit bewoonde wereld te weren door Harmen van der Werf SAS VAN GENT - De provincies Zee land en Oost-Vlaanderen gaan met onder meer de gemeenten Terneuzen, Zelzate en Gent actie ondernemen om het vrachtver keer in de Kanaalzone in betere ba nen te leiden. Allereerst komt er een grootschalig verkeersonder zoek dat eind februari, begin maart plaatsvindt. Bewoners van doorgaande wegen in Sas van Gent, Zelzate en andere plaatsen in de Kanaalzone klagen al jaren over het 'vele vrachtver keer. Chauffeurs hebben nogal eens de neiging de kortste routes door de bebouwde kommen te ne men, terwijl het voor iedereen vei liger is de hoofdroutes te pakken, zoals de R4 (de Gentse Ring) en de Tractaatweg (Terneuzen-Zelza- te). Het is mogelijk weggebruikers te dwingen deze routes op te zoe ken, is al in de Vlaamse Kanaalzo ne gebleken. Chauffeurs die eigen lijk niet in de dorpen hoeven te zijn, worden met een speciaal sys teem eruit gepikt. Ze krijgen een boete van vijftig euro. „Het is geen hoog bedrag, maar er is wel sprake van een groot af schrikkingseffect", weet Alain Moerman. Hij werkt als ambte naar bij de provincie Oost-Vlaande- ren en coördinator van het nieuwe grensoverschrijdende verkeerspro- ject. Of het Vlaamse systeem moet wor den uitgebreid naar de hele Kanaal zone, inclusief Zelzate en Sas van Gent, is de belangrijkste inzet van het komende verkeersonderzoek. Van 27 februari tot 4 maart wor den op de Westkade in Sas van Gent en in Zelzate (de R4 en de Beneluxlaan, in het verlengde van de Westkade) tellingen verricht om erachter te komen hoeveel vrachtwagens er rijden. Ook zal ge durende twee dagen met infra rood camera's op zes locaties de herkomst en de bestemming van het vrachtverkeer worden geregi streerd. Dat moet duidelijk maken of het om 'sluip'- dan wel bestem mingsverkeer gaat. De volgende stap is erachter te ko men welke verkeersmaatregelen het beste kunnen worden geno men. Moerman: „We willen de leefbaarheid verbeteren door woon- en vrachtverkeer zoveel mo gelijk te scheiden, zonder dat de toegankelijkheid van bedrijven wordt geschaad en het probleem wordt verplaatst." Bewoners en be drijven worden direct bij het pro ject betrokken. Zij krijgen enquê tes voorgelegd en er komen infor matiebijeenkomsten. Het programma vermeldt ook de ontwikkeling van een goede vrachtwagenroute en aanpassing van de bewegwijzering, waarbij in Vlaanderen wellicht ook een plek je wordt ingeruimd voor Terneu zen. Nu ontbreekt die plaatsnaam veelal nog, maar wordt Middel burg - het Zeeuwse Middelburg - wel aangegeven. De uitvoering va ft de maatregelen is al in de loop van dit jaar voorzien. T EL.+31181 24 78 00 "Ww.denhartogh.com Ook de bebording wordt in het kader van het grootschalige verkeersonderzoek in de Kanaalzone bekeken. Langs de R4 (Gent-Zelzate) wordt alleen Middelburg aangegeven, niet het Vlaamse Middelburg, maar het Zeeuwse Middelburg wel te verstaan. De Kanaalzone mag 'grenzeloos' zijn, plaatsnamen als Terneuzen of Axel ontbreken vrijwel overal. foto Harmen van der Werf Carnavalsprogramma in beknopt overzicht Maakt u zich ook al op voor het car navalsfeest? Of houdt u het beschei den en gaat u als toeschouwer naar een van de vele optochten kijken in Zeeuws-Vlaanderen? In de PZC vindt u vandaag een beknopt over zicht van alle carnavalsactiviteiten in de streek. Van een grote optocht tot een limonadebal en van het leu ren tot een verkleedwedstrijd, u vindt alles op pagina 22 en 23. CADZAND-BAD Cv-ketels gestolen uit nieuw vakantiepark Dieven hebben afgelopen weekein de hun slag geslagen op Noordzee Résidence, een vakantiepark in aan bouw bij Cadzand-Bad. Tussen vrij dagmiddag vier uur en maandag ochtend zeven uur is in vier nieuw bouwwoningen ingebroken aan de Lange Strinkweg. Uit alle vakantie huizen is de cv-ketel meegenomen. De woningen waren vrijwel klaar voor oplevering. TERNEUZEN - Veel mensen hebben gereageerd op het aanbod van de gemeente Terneuzen om door hen vaak al jaren gebruikte stukjes ge meentegrond te kopen. Eind vorig jaar zijn hierover ruim zevenhon derd brieven verstuurd. Er zijn 550 reacties binnengekomen, voor een groot deel telefonisch. Al te happig lijken bewoners niet de grond over te nemen. Een aan tal wist niet dat de grond hun ei gendom niet was. Verschillenden hebben aangegeven het perceel wel te willen (blijven) onderhou den, maar het niet te willen ko pen. Diverse gebruikers vinden dat de gemeente haar rechten heeft verspeeld, omdat zij de grond al zo lang in gebruik hebben en de ge meente zich jarenlang stil zou heb ben gehouden. Ze beroepen zich op 'verjaring'. Particulieren zullen daarvoor zelf de bewijzen moeten aandragen. De gemeente maakt de komende tijd een analyse van de reacties en er "zullen ter plekke foto's worden gemaakt van de percelen. In eerste instantie zijn de grenzen van de stukken grond aan. de hand van luchtfoto's vastgesteld, wat niet al tijd zo nauwkeurig is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57