Borsele heeft nog vlees op de botten BEVELANDEN/THOLEN Verwarming voetbalveld met aardwarmte succesvol almanak Stud DINSDAG 14 februari 2012 17 Reimerswaal: één of twee bibliotheken 18 en 19 Gemeentelijk grondbedrijf duikt ondanks recessie nog lang niet in rode cijfers door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Het gemeentelijk grondbedrijf van de gemeente Bor sele kan ondanks de economische recessie nog wel een stootje heb ben. Zelfs als Borsele slechts de helft van haar grond uitgeeft, dan nog duikt het grondbedrijf niet in de rode cijfers. Dat komt volgens wethouder Mar- ga Vermue omdat de grond die de gemeente in haar bezit heeft, rela tief gezien goedkoop is ingekocht. Uit cijfers van de provincie blijkt dat de totale boekwaarde nog geen 2,5 miljoen euro bedraagt. Als Bor sele alle bouwgrond daadwerkelijk binnen de uitgiftetermijn uitgeeft, levert dat ruim 16.5 miljoen euro op. „We zijn natuurlijk wel realistisch genoeg door te stellen dat dit niet zal gebeuren. Maar zelfs als we slechts de helft uitgeven voor wo ningbouw, dan nog is er sprake van een gezond grondbedrijf. We hebben nog wat vlees op de bot ten. Dat is belangrijk. Elders in den lande worden grote verliezen geleden op het grondbedrijf. Zo is het voltallige college van Amers foort daar onlangs nog op gesneu veld." Uit dezelfde cijfers van de provin cie blijkt dat Borsele, gelet op de boekwaarde, de goedkoopste grond in haar bezit heeft. De grond van Vlissingen staat bijvoor beeld voor ruim 108 miljoen euro in de boeken. „Dat komt met na me door het Scheldekwartier. Dat is dure grond. De grond die wij in ons bezit hebben, is met name agrarische grond." Uit de cijfers van het grondbedrijf van Borsele blijkt overigens dat de gemeente niet alleen huizen bouwt in Heinkenszand en 's-Gra- venpolder. In vrijwel alle dorpen staat de bouw van nieuwe huizen op de planning. „De opbrengsten van Heinkenszand en 's-Graven- polder gebruiken we juist om klei nere bouwplannetjes in de kleine re dorpen te realiseren. Zo draagt de winst van het bouwplan 'Over de Dijk' in Heinkenszand bij aan het masterplan in Ovezande." NIEUWDORP - De proef met een aardwarmte- systeem in het trainingsveld van voetbalver eniging Nieuwdorp is een succes. De proef strook is ondanks de strenge vorst niet bevro ren en kan dus in principe bespeeld worden. „Dit krijgt zeker een vervolg", zegt bestuurs lid Marcel Otte (foto voorgrond) en tevens di recteur van Geo-Energie, dat het systeem be dacht. Samen met de sportveldspecialisten van Traas en Ovaa uit Heinkenszand en boor- bedrijf Geodrill in het Belgische Nijlen is het systeem aangelegd. Het is een duurzaam alter natief voor traditionele veldverwarmingssyste- men, die hoge stookkosten en co2-uitstoot met zich meebrengen. In de zomermaanden wordt het aardwarmtesysteem gebruikt als een grote zonnecollector. Alle energie wordt opgeslagen in de aarde, om het in de winter te kunnen gebruiken. „Je kunt het veld met de aardwarmte op een goede basistempera- tuur houden en kunt heel snel de ontdooi- cyclus in", zegt Otte. Hij hoopt op interesse vanuit het betaalde voetbal. foto Ronald den Dekker GOES GOES Schrijfster Mirjam Meisje (16) uit Mous bezoekt Ostrea Goes wordt vermist De leerlingen van VWO2 van het Ostrea Lyceum krijgen woensdag jeugdboekenschrijfster Mirjam Mous op bezoek. Mirjam Mous is, met andere auteurs, donderdag 16 februari bij het leescafé op de Gro te Markt in Goes. De middelbare scholen verzorgen elk jaar dit soort kennismakingen met Bibliotheek Oosterschelde, de plaatselijke hore ca en de boekhandels. De politie is op zoek naar de 16-jari- ge Jelena Nikolic uit Goes. Ze ver bleef in het asielzoekerscentrum, maar is sinds zondagochtend spoor loos. Het meisje is 1,67 meter lang en heeft een normaal postuur. Ze heeft bruine ogen en lang haar. Bij haar verdwijning droeg zij een spij kerbroek, donkere laarzen en een wit jack. GOES Verdachte conducteur weer op vrije voeten De conducteur die zaterdag op het station in Goes is aangehouden vanwege mishandeling is weer vrij. Dat heeft KLPD bekend ge maakt. De 48'jarige man werd op gepakt op verdenking van mishan deling van een 23-jarige reizigster. Zij had geen kaartje. Er ontstond een woordenwisseling toen hij een bon uitschreef. Hij zou haar heb ben geslagen. Tip? redactie@pzc.nl Sinds kort woont die Amsterdamse in de Zeeuwse hoofdstad. Een oude vriendin kwam afgelopen weekeinde over om te kijken hoe het gaat en hoe ze woont. Na de bezichtiging van de woning gingen ze op stap, om Middelburg te verkennen. De nieuwe inwoonster liet haar alles zien. De mooie plekjes, de grachten, de grachtenpanden, de vele leuke winkeltjes en de plaatsen waar je lek ker kunt eten en drinken. Op de terugweg bekende de nieuwe inwoonster dat ze misschien nog wel eens gaat verhuizen. Ze had in een van de Walcherse dorpen een heel leuk huis gezien waar het volgens haar goed toeven is. De Amsterdam se keek haar verbaasd aan. „Wil je dan zeggen dat dit een stad is?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 51