culturele Metamorfose voor entree Oosterland 181 zeeland Dans-lunch met '1 -2tjes' door Fout zorgt voor verlengde gezelschap De Stilte in Diekhuus inlevertermijn peiling biz Raad komt met missie M asterplan dinsdag 14 februari 2012 Het Masterplan voorziet onder meer in de bouw van vijf woningen aan de Lan ge Achterweg' en zes starterswoningen en acht patiowoningen aan de Sint Joostdijk. De verhuizing van bouwbedrijf Boogert - nu verspreid over meerdere locaties in het dorp - is de spil van het Masterplan. Verder worden zowel auto bedrijf Van der Have als de weegbrug verplaatst. MIDDELHARNIS - Vanuit de behoef te het regionaal cultuurbeleid te helpen zich verder te ontwikkelen, is door de vier samenwerkende ge meenten op Goeree-Overflakkee een Culturele Raad opgericht. Dit orgaan zal van de gemeenten een belangrijke stem krijgen in het regionale culturele programma. De Culturele Raad op Goe ree-Overflakkee heeft inmiddels een missie geformuleerd. De essen tie daarvan is het leggen van ver bindingen tussen enerzijds culture le manifestaties en anderzijds maatschappelijke instellingen, com merciële organisaties en onderwijs instellingen. In de visie van deze raad moet er een omslag komen in het denken over hoe kunst en cul tuur gefinancierd kunnen worden, zowel in de zeer nabije als in de verre toekomst. Dit alles in het licht van een terugtrekkende over heid en schaarsere middelen. CULTUUR DICHTBIJ Ali Pankow zag goed verzorgde, maar iets te lieve voorstelling in Oostburg: www.pzc.nl/cultuurdichtbij TIPS NAAR: schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto door Piet Kleemans Het gaat hard met de de bouw van het nieuwe pand van bouwbedrijf Boogert en daarmee ook de nieuwe entree voor Oosterland. Half april wordt de nieuwe - van alle moderne gemakken voorziene - werkplaats in gebruik genomen. Voor de bouwvakvakantie 2012 wordt het nieuwe kantoor afge bouwd. Het complex moet een blikvanger voor het eiland wor den. Om er een blikvanger die past in het Zeeuwse landschap van te ma ken, komt voor het gebouw een met basaltstenen beklede dijk te liggen. „Het is nogal wat", moet projectleider Jan Bout toegeven. „Het oogt misschien allemaal heel hoog, maar het valt eigenlijk best mee, hoor. Het kantoor krijgt twee verdiepingen en de werkplaats één. De werkplaats wordt zo'n ze ven a acht meter hoog. De gemeente heeft de weegbrug aan de Molenweg en nog wat ande re gebouwen opgekocht. Het is de bedoeling dat de bebouwing aan de rand van Oosterland flink wordt 'opgeschoond'. Boogert 'Het oogt misschien allemaal heel hoog, maar het valt eigenlijk best mee hoor' zorgt voor een ontsluitingsweg, een parkeerterrein en groenvoor zieningen. De entree van het dorp - ofwel de kruising van N59 en Mo lenweg - is een ander verhaal. Enkele jaren geleden was er nog sprake van de aanleg van een ro tonde ter hoogte van het als ge vaarlijk te boek staande kruispunt, maar dat plan is uiteindelijk in de lade verdwenen. Het is de bedoe ling dat het kruispunt beveiligd wordt met een verkeerslichtenin stallatie. In eerste instantie zou de aanleg van de verkeerslichteninstal latie in het voorjaar van dit jaar be ginnen, maar dat wordt op z'n vroegst oktober 2012. Ook de krui sing van de N59 met de Bredeweg bij Sirjansland wordt dan aange pakt. De twee verkeerslichtinstalla ties worden zo op elkaar afge stemd dat er een 'groene golf ont staat. Zolang het nieuwe onderko men van bouwbedrijf Boogert nog niet in gebruik kan worden geno- men, werkt het bouwbedrijf van uit verschillende locaties verspreid over Oosterland. Het is de bedoeling dat na de ver huizing de dan leeggekomen pan den en plekken in het dorp een an dere invulling krijgen. Voor de Sint Joostdijk staat de bouw van zes starterswoningen en acht 'pa tio-woningen'. gepland. ,Aan de Lange Achterweg komt een twee-onder-een-kap woning. Vlak bij het nieuwe onderkomen van Booogert komt nieuwbouwwijk Oostenskihil II. Daar worden acht tien nieuwe woningen gebouwd. verplicht deel te nemen. Dat de spelregels niet helemaal goed zijn gehanteerd, heeft volgens Verse- put te maken met een 'miscommu nicatie'. „De meeste mensen zaten te wachten tot de stemformulie- ren zouden worden opgehaald, maar dat gebeurde niet. De vereni ging gaat dat nu alsnog doen." Inmiddels zijn ook de draagvlak metingen voor de bedrijven inves teringszones in de binnenstad van Zierikzee, het bedrijventerrein Zuid in Zierikzee en het bedrijven terrein rond de Grevelingenstraat van start gegaan. Alle bedrijven die volgens de re gels vallen onder de biz hebben in middels een brief ontvangen. De stemformulieren voor deze draagvlakmetingen kunnen tot 22 februari 17.00 uur ingeleverd wor den. Ook hier haalt de vereniging de formulieren op. Fragment uit de korte dansvoorstelling 1-2tjes, uitgevoerd door twee leden van het gezelschap 'De Stilte'. MIDDELHARNIS - In de serie lunch- voorstellingen in het Diekhuus in Middelharnis danst het gezelschap 'De Stilte' op maandag 20 februari i-2tjes. Dat is een korte dansvoor stelling omlijst met een inleiding en een toelichting. Met twee dansers, een dansvloer en het publiek daaromheen wordt het begrip 'beweging' dichtbij ge bracht. De serie lunchvoorstellingen be treft een nieuwe activiteit van Het Diekhuus. Het initiatief blijkt goed aan te slaan bij het publiek, dat grote belangstelling toont. De voorstellingen beginnen om 11.00 uur met koffie. In de pauze staat een lunchbuffet gereed. Het programma duurt tot circa 13.30 uur. Deelname kost tien euro en re serveren vooraf is gewenst: via tele foonnummer: 0187-482400 of: receptie@hetdiekhuus. nl. door Melita Lanting RENESSE - De inlevertermijn voor stemformulieren voor de bedrij ven investeringszone (biz) Groot Renesse is verlengd. De stemfor mulieren kunnen nu tot 20 februa ri 9.00 uur worden ingeleverd. Tot dit uitstel is besloten nadat het no tariskantoor had geconstateerd dat de procedure niet helemaal vol gens de regels verliep. „De biz-vere- niging zou een stembusrondgang maken en dat is niet gebeurd", zegt wethouder Ad Verseput. De gemeente peilt momenteel de bereidheid van ondernemers in Renesse en omstreken voor de in stelling van een bedrijveninveste- ringszone. Dit is een formele pei ling. Als een meerderheid van de ondernemers kan instemmen, wordt de biz een feit en is iedere ondernemer binnen het gebied

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 46