'Er liggen vast wel dekens op zolder' SCHOUWEN-DUIVELAND Een badplaats in de winter... almanak Stad DINSDAG 14 februari 2012 17 Metamorfose voor entree Oosterland 18 en 19 Dorcas houdt extra inzameling om nood in Oost-Europa te lenigen door Melita Lanting ZIERIKZEE - Het is een spontaan op geborrelde actie. Bedoeld om zo snel mogelijk een steentje bij te dragen aan de nood in Oost-Euro pa. Daar heerst momenteel extre me kou die al aan 460 mensen het leven heeft gekost. Om snel de nood een beetje te le nigen, houden de leden van de werkgroep Schouwen-Duiveland van de christelijke hulporganisatie Dorcas een extra inzamelweekend. Op die manier willen ze zoveel mogelijk warme kleding vergaren om naar de getroffen gebieden te sturen. Truien, jassen schoenen, broeken, maar ook dekens of slaap zakken zijn zeer welkom. „Er zijn vast nog wel mensen die al lang een deken op zolder hebben lig gen en deze toch niet gebruiken", zegt Anne Griffioen van de lokale werkgroep. De spullen kunnen vrijdag en za terdag afgeven worden bij het de pot aan de Zandweg in Zierikzee. Daar worden de ingeleverde spul len gelijk gesorteerd. „We stoppen het in speciale zakken. Dekens bij dekens en schoenen bij schoenen. Volgende week komt een vrachtau to de spullen ophalen." Volgens Griffioen is de hulp meer dan welkom. „Ik kreeg gister ochtend een e-mail van het hoofd kantoor met daarin een oproep: help ons alstublieft." In Oekraïne, Moldavië, Roemenië en Albanië zijn de problemen met het winter weer groot. Vooral op het platte land is de situatie volgens Dorcas schrijnend. Daar leven gezinnen met jonge kinderen en ouderen in onverwarmde huizen bij tempera turen ver beneden nul. Griffioen hoopt dat veel inwoners van Schouwen-Duiveland de moei te nemen om naar de Zandweg te komen of een lokaal inleverpunt op te zoeken. Sinds kort heeft Dor cas er namelijk een geduchte con current bij. De gemeente heeft im mers twaalf extra kledingcontai- ners geplaatst, want de gemeente haalde de landelijke normen niet. Wat daarvan het effect is voor de" acties van Dorcas, is nog niet be kend. „Dat vinden wij ook wel span nend", zegt Griffioen. Ze wil er niet al te veel van zeggen, want uit eindelijk gaat ook de kleding die de gemeente inzamelt naar een goed doel. „Maar het wordt voor de mensen wel gemakkelijk om het gelijk met de flessen even weg te brengen." www.dorcas.nl !»>X«5!3&ZïS23§ai2SS838S®58aSH!MK>5Ka®5ö6a®iK«ö5S12MSa(SISS55H Vrouw steelt wijn uit supermarkt Renesse Een 69-jarige vrouw uit de gemeen- Schouwen-Duiveland is gister ochtend aangehouden in de C1000 in Renesse, omdat zij drie flessen rode wijn probeerde te stelen. De vrouw had tijdens het boodschap pen doen de flessen in haar tas ge daan. Eenmaal bij de kassa rekende ze wel de overige boodschappen af, maar niet de wijn. Daarop is de vrouw aangehouden. GOES Verdachte conducteur weer op vrije voeten De conducteur die zaterdag op het station in Goes is aangehouden vanwege mishandeling, is weer vrij. Dat heeft KLPD bekend ge maakt. De 48-jarige man werd op gepakt op verdenking van mishan deling van een 23-jarige reizigster. Zij had geen kaartje. Er ontstond een woordenwisseling toen hij een bon uitschreef. Hij zou haar heb ben geslagen. GOES Meisje (16) uit Goes wordt vermist De politie is op zoek naar de 16-jari- ge Jelena Nikolic uit Goes. Ze ver bleef in het asielzoekerscentrum, maar is sinds zondagochtend spoor loos. Het meisje is 1,67 meter lang en heeft een normaal postuur. Ze heeft bruine ogen en lang haar. Bij haar verdwijning droeg zij een spij kerbroek, donkere laarzen en een wit jack. Tip? redactie@pzc.nl Sinds kort woont die Amsterdamse in de Zeeuwse hoofdstad. Een oude vriendin kwam afgelopen weekeinde over om te kijken hoe het gaat en hoe ze woont. Na de bezichtiging van de woning gingen ze op stap, om Middelburg te verkennen. De nieuwe inwoonster liet haar alles zien. De mooie plekjes, de grachten, de grachtenpanden, de vele leuke winkeltjes en de plaatsen waar je lek ke kunt eten en drinken. Op de terugweg bekende de nieuwe inwoonster dat ze misschien nog wel eens gaat verhuizen. Ze had in een van de Walcherse dorpen een heel leuk huis gezien waar het volgens haar goed toeven is. De Amsterdam se keek haar verbaasd aan. „Wil je dan zeggen dat dit een stad is?" RENESSE - Een badplaats in de winter biedt op vakantie te gaan en zijn veel winkels geslo- Zo wordt de voormalige bakkerswinkel aan de Anders en restaurant Plenty's, eveneens aan meestal niet de vrolijkste aanblik. Tijdens de ten óf gaan er veel zaken op de schop. Vooral Oude Moolweg verbouwd tot muziekcafé. Ver- de Hogezoom, ingrijpende verbouwingen. Ver stille maanden maken de recreatieonderne- dat laatste gebeurt deze winter op diverse lo- der verrijst er aan de Hogezoom een gokpa- der wordt er aan diverse panden onder- mers of gebruik van de gelegenheid zelf eens caties in Renesse. leis van de firma Loontjes en ondergaan café houdswerk verricht. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 45