Hoogerland klaar voor nieuwe start 301 sport Mick McCarthy weg bij Wolves Zeeuwse poolbiljarters doen goede zaken Glasgow Rangers wordt onder curatele gesteld dinsdag 14 februari 2012 Renner van Vacansoleil begint seizoen in Ronde van de Algarve Voor Johnny Hoogerland begint morgen het nieuwe wielersei- zoen. De Bevelander staat aan de start van de Ronde van de Al garve, een etappekoers met een tijdrit als besluit. Hoogerland denkt dat hij er klaar voor is. „Ik voel me goed." door Koen de Vries MIDDELBURG - Morgen begint voor Johnny Hoogerland het nieuwe wielerseizoen. De renner van Va cansoleil staat dan aan de start van de Ronde van de Algarve, die tot en met zondag duurt. De Yerseke- naar heeft zijn seizoenstart later in gepland, en is daar achteraf niet rouwig om. De GP la Marseillaise en de Ster van Bessèges,.die hij de laatste twee jaren wel reed, wer den geteisterd door winterweer. Tijdens die koersen werkte Hoo gerland vanuit Vall d'Uixó, in de buurt van Valencia, al trainend zijn kilometers weg. Daar was het overigens ook niet echt wielren- weer. „Heel Europa lijkt wel een vries kist", heeft Hoogerland uit de weerberichten gedistileerd. „Hier is het ook niet warm, een graad of zes, zeven. En als je dan de bergen ingaat om te trainen, dan is het nog een stuk kouder. En het waait hier al tijden heel hard. Maar toch, ik kan hier veel meer doen dan in Nederland. Ik was vorige week van plan om terug te gaan, want als de winter een eind voorbij is, ga je je thuis een beetje missen. Maar ik ben toch maar gebleven. Thuis kan ik een beetje in de tuin lopen, verder heb je het wel een beetje gehad. Het is in Nederland veel te koud voor wielrennen." Vanwege zijn latere start begon Hoogerland ook later met de voor bereiding op het seizoen. In de cember was hij nog te porren voor een huldiging, een presentatie of wat interviews. Maar daarna ging het roer om. „Ik zeg tegen ieder een dat ik nu voor honderd pro cent met wielrennen bezig wil zijn. Tijd voor andere dingen heb ik niet meer. Ik wil trainen, rus ten, eten en slapen. Da's alles." Hoogerland kan terugkijken op een goede periode, al was het trai ningskamp van de ploeg in decem ber in Montecatini Terme (Italië) geen succes. „Het heeft daar bijna alleen maar geregend", aldus Hoo gerland. Begin januari ging de ploeg trainen in de buurt van Beni- dorm en daarna trainde Hooger land thuis. Het weer was goed. „Toen ben ik naar Spanje gegaan, naar Vall d'Uixó, waar ik altijd zit. Ik ben even terug naar Nederland geweest voor de begrafenis van de vader van Wout Poels, mijn ploeg genoot. Verder heb ik bijna alleen hier gezeten. Ik dacht eerst dat ik niet zo veel getraind had als de af gelopen jaren, maar toen ik eens terug ging rekenen, bleek dat ik toch gemiddeld 25 uur per week op de fiets gezeten had. Gewoon hetzelfde als vorig jaar." Hoogerland heeft doelbewust voor de Ronde van de Algarve ge- WOLVERHAMPTON - De thuisneder laag tegen West Bromwich Albion (1-5) heeft Mick McCarthy zijn baan gekost. De trainer van Wol verhampton Wanderers, waar de Nederlandse doelman Dorus de Vries onder contract staat, werd gisteren ontslagen door de clublei ding. L e Wolves staan achttiende in de Premier League. D° 53-jarige McCarthy werkte sinds 2006 in Wolverhampton. Hij loodste zijn team in 2009 naar de hoogste divisie. Het pijnlijke ver lies van zondag tegen West Brom wich was de vierde thuisnederlaag op rij voor de Wolves. De club sprak op de website van een 'moei lijk besluit'. Assistent Terry Con nor neemt voorlopig de taken als hoofdtrainer waar. McCarthy, voormalig bondscoach van Ierland, verontschuldigde zich zondag al voor het matige optre den. „Dit is mijn moeilijkste dag als manager. Ik moet mijn excuses aanbieden en dat heb ik nog nooit eerder gedaan. We speelden erbar melijk slecht in het laatste halfuur. Zoiets heb ik bij mijn teams nog nooit gezien. Het was zeer teleur stellend." kozen als eerste wedstrijd. Er zit ten etappes in van bijna tweehon derd kilometer. „Ploegleider Hilai- re Vanderschueren vroeg me of ik niet beter kon beginnen met de Ruta del Sol. Daar zijn de etappes korter. Maar ik wil juist kilometers maken en daarvoor is de Algarve heel geschikt. Aan de andere kant, het is maar net hoe er gekoerst wordt. Als ze er meteen aan het be gin van een rit over 150 kilometer invliegen, dan is die veel zwaarder dan een rustige rit over 200 kilo meter. Je weet het niet. In elk ge val voel ik me heel goed. In de Al garve moet blijken of dat klopt." Hoogerland werkt dit seizoen naar verschillende pieken toe. Hij wil er in april bij de voorjaarsklassiekers staan, daarna wil hij zijn gram ha len tijdens de Tour de France en GLASGOW - Glasgow Rangers is gis teren onder curatele gesteld door de Schotse rechter. De voetbalclub verkeert al een tijd je in financiële problemen en was vorige maand genoodzaakt om Ni- kica Jelavic aan Everton te verko pen. Er hangt Rangers een reke ning van bijna zestig miljoen euro van de Schotse Belastingdienst bo ven het hoofd. De clubleiding wacht nog op het oordeel van de rechtbank in die zaak. Eigenaar Craig Whyte gaf vorige week al aan dat er zware tijden aankomen voor de Rangers. „Dit is de moeilijkste periode in het be staan van de club." niet veel later zijn er tijdens het WK en de Olympische Spelen piekmomenten gepland. In de Ronde van de Algarve wil Hoogerland desondanks niet ano niem meerijden. Vooral in de der de etappe, een rit over 195 kilome ter met aankomst bergop, wil hij zich graag al laten zien. Zondag deed hij zijn laatste lange duurtrai- ning, gisteren bouwde hij af en vandaag stapt hij in de Vacansoleil- bus, die vanuit Nederland naar de Algarve rijdt. In de buurt van Ali cante pikken ze Lieuwe Westra op, die daar zijn kilometers in de winter maakt. Zaterdag begint deze krant met de rubriek Wat doet Johnny? Daarin vertelt Johnny Hoogerland net als vorig jaar wekelijks over zijn belevenissen in het wielerpeloton. Programma De komende wedstrijden van Joh nny Hoogerland: O 15-19 feb: Ronde van de Algarve 26 feb: Glasica de Almeria 3 en 4 maart: Ronde van Murcia 7 t/m 13 maart: Tirreno-Adriatico 18 maart: Cholet - Pays De Loire 21 maart: Dwars door Vlaanderen 23 maart: E3 Prijs Harelbeke 25 maart: Gent-Wevelgem - 1 april: Ronde van Vlaanderen 2-7 april: Ronde van het Basken land (onder voorbehoud) 15 april: Amstel Gold Race 18 april: Waalse Pijl 22 april: Luik-Bastenaken-Luik SÏ-SS5SS^}65Sa»5a«SS®8aK5fi MIDDELBURG - De poolbiljarters van Sportpub Goes en Roadhouse Poolteam uit Middelburg wonnen in het dubbelweekeinde in de na tionale derde divisie hun beide wedstrijden met grote cijfers. Sportpub werd hierdoor lijstaan voerder en Roadhouse vestigde zich op de tweede plaats. Sportpub Goes - Untouchable 5-2: De Goesenaren toonden aan dat de tegenstander niet zo onaan tastbaar is als de naam doet ver moeden. De bezoekers kregen be houdens twee partijpunten geen zicht op meer. George Dorka en Ronny Broeken verloren een par tij. Sportpub Goes - Cool Runnings 7-0: De lijstaanvoerders kenden een slecht weekeinde en kregen een tweede nederlaag te slikken. Sportpub nam de eerste plaats over. De Bredanaars werden volle dig overspeeld en beleefden een slecht weekeinde in Zeeland. Roadhouse Poolteam - Cool Runnings 6-1: De Brabantse for matie werd in Middelburg met de neus op de feiten gedrukt. Alleen Atong Wu verloor. Roadhouse Poolteam - Next 6-1: Een dag later werd Next met de zelfde cijfers afgemaakt en was het Marco van Tiel die als enige een partij moest inleveren. Johnny Hoogerland vertelt tijdens de presentatie van zijn ploeg Vacansoleil over zijn plannen in het nieuwe seizoen. foto Marcel van Hoorn/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 30