Financiële tegenslag Kerkhove Titel Zambia stond in de sterren geschreven 281 sport Barcelona wil in stadion Real Madrid spelen Van der Meet weer klaar in voorronde AutoTeam Lands Welvaren/ Visjes plaatst zich voor bekerfinale dinsdag 14 februari 2012 Tennis Academy Rotterdam wint zaak door Roeland van Vliet middelburg - Tennisster Lesley Kerkhove moet enkele tienduizen den euro's terugbetalen aan Tennis Academy Rotterdam (TAR). Dat be paalde de rechtbank van Den Bosch afgelopen week. Die stelde Flip van Betuw, de directeur van het instituut, in hoger beroep in het gelijk. In 2010, toen de zaak in Middelburg diende, haalde hij nog bakzeil. De juridische strijd tussen Van Betuw en (de familie) Kerkhove duurt al jaren. De aanleiding was het voortijdige vertrek van de Zie- rikzeese bij de Tennis Academy Rotterdam. Die trok daar in 2008 na vier opleidingsjaren de deur ach ter zich dicht, nadat de trainers Eric Brummer en Niels Stemer- dink er al waren weggegaan. De Zeeuwse meende dat TAR zonder dat tweetal niet voldoende kwali teit kon leveren. Mike Oosterveen, de nieuwe trainer, had immers geen Nederlandse trainerslicentie. Van Betuw wilde de familie Kerk hove echter aan het opleidingscon tract houden, dat in 2004 werd ge tekend. Daarin stond dat Kerkhove het door TAR in haar geïn vesteerde bedrag zou moeten terugbetalen als ze haar opleiding er niet zou afmaken. Het zou gaan om 28.000 euro in totaal, meer dan 6.000 per jaar. In de tenniswereld wordt zon clausule veel gebruikt. Omdat de familie Kerldiove niet •azxM&smozm sydney - Het is tennisster Angeli- que van der Meet voor de derde week op rij niet gelukt zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van een Australische challenger. De inwoonster van 's-Heer Abts- kerke strandde nu in de kwalifica ties van Sydney. Net als in Burnie verloor Van der Meet meteen haar eerste partij. De Ierse Julia Moriarty was haar met 7-6 4-6 6-3 de baas. Bernice van de Velde uit 's-Gra venpolder plaatste zich gisteren voor het hoofdtoernooi van een fu ture in Sharm El Sheikh. 1U..A. voel je v r i j Goes, Pearyweg 19 Vlissingen, Bedrijfsweg 2 Aanvoerder Christopher Katongo (foto) werd tot beste speler van de Africa Cup 2012 verkozen. Met drie goals was hij ook gedeeld topscorer. van plan was te betalen, stapte TAR naar de rechter in Middel burg. Die besliste in augustus 2010 in Zierikzees voordeel. De rechter wees de vordering bijna geheel van de hand, omdat er in Rotterdam door het vertrek van Brummer en Stemerdink geen continuïteit in de opleiding van Kerkhove zou heb ben gezeten. Maar Van Betuw liet het daarbij niet zitten. Hij ging in hoger be roep in Den Bosch. En met succes. Het gerechtshof stelde afgelopen week dat TAR te allen rijde een goe de tennisopleiding heeft geboden. Daarom moet Kerkhove een be drag van 28.000 euro restitueren, vermeerderd met de wettelijke ren te en de proceskosten van TAR. „Ik ben blij dat de zaak met deze uit spraak tot een einde is gekomen", reageerde Van Betuw. „Kerkhove en ik kunnen ons nu weer op de toekomst richten." Bij de familie Kerkhove weten ze nog niet honderd procent zeker dat de zaak ten einde is. „We kunnen nog in cassatie gaan", zei Robin Kerkhove, de vader van de tennis ster. „Maar we weten nog niet wat we nu gaan doen. We beraden ons nog." De juridische en dus financiële te genslag komt op een moment waarop het Lesley Kerkhove spor tief voor de wind gaat. Tijdens een rondgang langs Australische chal lengers presteert de Zeeuwse bo ven verwachting. De povere 28e editie van de Afri ka Cup kent een spannende ont knoping. Nadat de finale in 0-0 is geëindigd moeten strafschop pen de beslissing brengen. Daar in verslaat Zambia het favoriete Ivoorkust en wint het toernooi voor de allereerste keer. libreville - Een wonderlijke spe ling van het lot. Zo omschreef bondscoach Hervé Renard van Zambia de triomf van zijn ploeg in de finale van de Afrika Cup te gen de grote favoriet Ivoorkust (0-0 na verlenging, 8-7 na straf schoppen). „Deze titel stond in de sterren geschreven", sprak de Fran se trainer gloedvol. Renard doelde op de vliegramp in 1993 waarbij de complete voetbal selectie van Zambia omkwam. Dat ongeluk gebeurde voor de kust van Libreville, de hoofdstad van Gabon waar Zambia voor de eer ste keer in de historie de Afrika Cup won. „Ik geloof dat God ons heeft geholpen en ons extra kracht heeft gegeven", zei Renard. De bondscoach betrok nadrukke lijk Kalusha Bwalya in alle feest vreugde. De huidige voorzitter van de Zambiaanse voetbalbond ont brak destijds als speler van PSV in de nationale selectie tijdens de fa tale vlucht. Hij moest in Neder land nog enkele formaliteiten af handelen. Kalusha was ook de man die Renard in 2008 naar Zam bia haalde en hem in 2010 herbe noemde. „Ik draag deze titel aan Kalusha op", gaf Renard aan. „Hij was één van de beste Zambiaanse voetbal lers in de vorige eeuw. Hij had in 1993 in dat vliegtuig kunnen Zit ten, op weg naar een WK-kwalifi- catiewedstrijd tegen Senegal. Hij weet als geen ander hoe verschrik kelijk die ramp voor Zambia was. Ik ben er trots op dat wij hem en het gehele land de Afrika Cup heb ben kunnen geven, uitgerekend in Libreville." Zambia greep de overwinning zon dagavond bij de achttiende straf schop. Stophira Sunzu moest de belangrijkste penalty uit de Zambi aanse voetbalhistorie nemen. Waar Kolo Toure (Manchester Ci ty) en Gervinho (Arsenal) hadden gemist, schoot de voetballer van TP Mazembe onberispelijk raak. Zo werd het toernooi een triomf voor het voetbal van het zwarte continent. Zambia telt maar één speler die buiten Afrika de kost verdient. De gouden generatie van Ivoorkust - geen enkele speler voet balt nog in het land - slaagde er op nieuw niet in zich te belonen. Ook al schoot Vitesse-speler Bony de tweede penalty nog raak. Het Afrikaanse Oranje heeft dus ook iets met penalty's. Ivoorkust zag de toernooizege al eens aan zich voorbij gaan door tegen Egyp te, de winnaar van de laatste drie edities, te schutteren vanaf de stip. Gisteravond mocht Didier Drogba al in de reguliere speeltijd een straf schop nemen, nadat Arsenal-aan- valler Gervinho was neergelegd. De 33-jarige spits van Chelsea mik te hoog over. Het getuigde van ka rakter dat hij het later op de avond Hervé Renard Ordefdëef rag dê rorm Let op! Geld lenen kost gold -ft den haag - De nationale bekerfina le zorgt niet alleen in Nederland voor hoofdbrekens. In Spanje wordt al een tijdje gezocht naar een stadion om te beslissen wie de 'Copa del Rey' in ontvangst mag nemen. Barcelona wil het liefst spe len in het stadion van aartsrivaal Real Madrid. Maar bij de Koninklij ke hebben ze daar weinig zin in. Voor de finale van de Spaanse be ker is geen vaste speelstad aange wezen, elk seizoen wordt opnieuw een plaats en een tijd vastgesteld. Barcelona en Athletic Bilbao heb ben voor de editie van 2012 hun zinnen gezet op het Santiago Ber- nabeu in Madrid. Vooral de club nog eens probeerde, ditmaal met succes. Op het veld was nauwelijks te zien dat Ivoorkust over zeven spelers beschikt die in de Premier League de kost verdienen. Zambia, met tien spelers uit de Afrikaanse competities, creëerde de eerste kansen en bleef zich daarna met passie verweren. Dat zorgde er voor dat het povere 28e Afrikaanse landenkampioenschap een aardige ontknoping kreeg. Hoezeer de finale bij Zambia leef de, bleek al na een klein kwartier. Verdediger Joseph Musonda moest zich geblesseerd laten vervangen. Hij ging snikkend naar de kant. Drogba legde een troostende arm om zijn schouder, een prachtig ge baar. Op dat moment dacht Ivoorkust nog dat Zambia een eenvoudig te nemen hindernis zou zijn. Het land was oppermachtig geweest tij dens de Afrika Cup en slaagde er elk duel in om in de eerste helft te scoren. Doelman Boubacar Barry, op de loonlijst bij Lokeren, was nog niet gepasseerd. Maar on danks het surplus aan individuele klasse slaagde Ivoorkust er maar niet in het hechte collectief van Zambia te breken. Bijna lukte het een paar minuten voor het verstrijken van de offi ciële speeltijd. Vitesse-spits Wil- fried Bony, de jongste speler in de selectie van Ivoorkust, was net in gevallen. Hij kopte de bal bij een aanval door naar Max Gradel. De aanvaller van Saint-Etienne schoot voorlangs. Dat maakte verlengin gen noodzakelijk. In die extra tijd was de beste kans voor Zambia. Aanvoerder Chris topher Katongo mikte via de voet van doelman Barry op de paal. Ivoorkust drong daarna fel aan om strafschoppen te vermijden. Maar het ontsnapte niet aan de risicovol le gang naar de stip. Die had uitein delijk een fatale afloop. van Messi en Guardiola zet er druk op, hoewel de fanclubs van Real Madrid al hebben laten we ten dat Barca onder geen beding welkom is in de hoofdstad. Het idee dat het clublied van Barcelona over hun tribunes schalt, staat ze tegen. Bovendien voorspellen ze veiligheidsproblemen. Gisteren strandde een overleg bij de Spaan se voetbalbond over een alterna tief stadion. Barcelona en Athletic geven als of ficiële reden op dat het Santiago Bernabeu voldoet aan de eisen van capaciteit (beide clubs willen veel fans meenemen naar de beker finale) en neutraliteit. Hilversum - Het driebandenteam van Lands Welvaren/Visjes is door gedrongen tot de bekerfinale dank zij een dubbele overwinning op Ekrischocola.nl/Rojo Soest uit Hil versum. Het werd in Café 't Gooi een walkover voor de Zeeuwse for matie en dat mocht worden ver wacht omdat de thuisploeg in de derde divisie uitkomt. De 'heen-' wedstrijd werd gewonnen met 8-0 en 12-0 in sets en de return met 8-0 en 11-1. Alleen Kees Wittens verloor een setje. Alle overige partijen werd het 3-0, respectievelijk voor Fran cis Forton, Ronny Daniëls en Ri chard de Bruin.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 28