sport i 27 Voetbalvrouwen helpen elkaar in BeNe League Britse premier wil overleg over racisme SgBMUmMmmaSM Na het Nederlands elftal en Ajax wordt Heerenveen de derde klus als coach voor Van Basten. 'Mijn moeder is Friezin, dus ik heb genoeg Fries bloed en ik versta de taal redelijk goed' Marco van Basten door Kees van Dalsem ZEIST - Nederlandse en Belgische vrouwenvoetbalclubs gaan vanaf komend seizoen samen spelen in een BeNe League. Beide voetbal bonden hopen elkaar zo naar een hoger niveau te tillen. De KNVB en KBVB denken in 2016 een vol waardige competitie te kunnen presenteren. In het seizoen 2012/2013 spelen de clubs tot de winterstop nog ge scheiden. Acht Nederlandse teams uit de eredivisie en acht Belgische teams uit de Women's Elite Lea gue gaan dan uitmaken wie er in het voorjaar tegen elkaar spelen voor de titel. De vier beste clubs uit de twee lan den plaatsen zich voor de BeNe League A. De vier onderste ploe gen spelen onderling ook nog hun wedstrijden in de BeNe League B. De beste ploegen uit Nederland en België plaatsen zich voor de Cham pions League. In Nederland nemen nu zeven clubs deel aan de eredivisie. Vol gend seizoen moet daar dus een vereniging bij komen. De KNVB hoopt dat het een profclub is uit de regio Eindhoven, omdat daar veel meisjes voetballen, maar of dat PS V of FC Eindhoven wordt is nog niet bekend. In België is er op dit moment een topklasse met twaalf teams. Uiteindelijk stromen er dus acht clubs door naar de Wo men's Elite League. Bekendste vere niging is Standaard Luik, dat ne gentig procent van het nationale team herbergt. Het Nederlandse bóndsbestuur heeft; gisteren ingestemd met het uitwerken van de opzet. De KBVB was eind vorig jaar al akkoord met de plannen. DEN HAAG - De Britse premier Da vid Cameron wil deze maand nog topoverleg met spelers en voetbal bestuurders over racisme in de sport. Dat maakte minister van cul tuur, sport en media Jeremy Hunt zondag bekend, op de dag dat Luis Suarez zijn excuses aanbood voor het afslaan van de uitgestoken hand van Patrice Evra. „Ongeloof lijk deprimerend", noemde Hunt de weigering van de voormalige speler van Ajax en Groningen. Volgens de minister dreigt het En gelse voetbal terug te vallen in de 'bad old days', waarin racisme op en rond het veld gemeengoed was. „De les van de afgelopen maanden is dat je nooit achterover kunt leu nen." Hunt steunt verder het besluit om John Terry de aanvoerdersband van het nationale elftal af te ne men, zo lang hij niet is vrijgespro ken van racistisch taalgebruik te gen Anton Ferdinand. Bondscoach Fabio Capello stapte erom op, maar Hunt zegt: „Soms is het principe belangrijker dan het individu." David Cameron dinsdag 14 februari 2012 TILBURG Bakx scoort twee keer bij debuut Willem II Istvan Bakx heeft zijn debuut bij Willem II opgeluisterd met twee treffers. In het Jupiler League-duel met Helmond Sport was de Vlissin- ger gisteravond twee maal trefze ker. Het was echter niet voldoende voor de winst, want het duel ein digde in een 3-3-gelijkspel. Bakx maakte namens Willem II drie minuten na rust de 2-2. Twëe minuten later zette hij de Tilburg- se formatie op voorsprong. Vlak daarna maakte Helmond Sport weer gelijk. Een kwartier voor tijd werd Bakx gewisseld. EARNEWALD Schouten wint laatste schaatsklassieker Simon Schouten heeft gisteren de schaatsklassieker de Honderd van Earnewald op zijn naam geschre ven. De 21-jarige Van Werven-rij- der toonde zich de sterkste in de massasprint Schouten, die tweede werd op het NK natuurijs in Em- men, verwees Christijn Groene- veld naar de tweede plaats. Karlo Timmerman eindigde als derde. Carla Zielman, die de alternatieve Elfstedentocht op de Weissensee won, zegevierde bij de vrouwen. De Honderd van Earnewald was de laatste schaatsklassieker. ZEIST Uefa geeft KNVB respijt met EK-tickets De KNVB heeft voor de tweede maal toestemming van de Europe se voetbalbond Uefa gekregen om de deadline voor de kaartverkoop voor het komende EK op te schui ven. Leden van OnsOranje en de Supportersclub Oranje kunnen tot en met 2 maart kaarten voor de wedstrijden van Oranje bestellen. De KNVB liet gisteren weten dat er voor het duel van Oranje met Duitsland nog maar een klein deel van de kaarten over is. Voor de ove rige twee groepswedstrijden zijn nog zo'n 1500 tickets beschikbaar. AMSTERDAM Johan Cruijff: het is nog niet voorbij Johan Cruijff waant zich in de machtsstrijd bij Ajax nog geen win naar. „Het lijkt voorbij, maar dat is het nog niet", benadrukte de legen darische nummer 14. in zijn co lumn in De Telegraaf. „Als ik het goed heb begrepen, denken deze commissarissen zelfde nieuwe rvc aan te kunnen stellen. Nu proberen ze alsnog hun opvolgers te benoe men. Terwijl vooral duidelijk is ge worden, dat ze totaal geen gevoel met een voetbalclub hebben." MIDDELBURG Mountainbiketocht bijna volgeboekt De mountainbiketoertocht van de Zeeuwse Kustmarathon is bijna volgeboekt. Gisteravond waren 970 van de dui zend startplaatsen vergeven. De mountainbiketocht wordt zaterdag 6 oktober gehouden. De deelne mers rijden het parkoers van de hardloopmarathon in omgekeerde volgorde. Ze starten in Zoutelande en finishen in Burgh Haamstede. De Ladiesrun op vrijdagavond en de Wandelmarathon op zondag zijn al uitverkocht. Naam: Geboren: Loopbaan als speler: Nederlands elftal: Erelijst als speler: Belangrijkste persoonlijke titels: Loopbaan als trainer: Erelijst als trainer: Loopbaan Marco van Basten Marco van Basten 31 oktober 1964 in Utrecht Ajax (1981-1987) AC Milan (1987-1995) j 58 interlands, 24 doelpunten M Oranje: Europees kampioen 1988 ifl Ajax: landskampioen: 1982,1983,1985 jH KNVB-beker: 1983,1986,1987 Europa Cup II: 1987 Topscorer van Nederland: 1984,1985, 1986,1987 landskampioen: 1988,1992,1993,1994 Europa Cup 1:1989,1990,1994 Italiaanse superclip: 1988,1992,1993,1994 Wereldbeker: 1989,1990 Topscorer van Italië: 1990,1992 Europees voetballer van het jaar: 1988, 1989,1992 Wereldvoetballer van het jaar: 1992 jong Ajax: 2003-2004 Bondscoach Nederlands elftal: 2004-2008 Ajax: 2008-mei 2009 SC Heerenveen: per 1 juli 2012 deelname WK 2006, achtste finales Deelname EK 2008, kwartfinales Felix Binicewicz foto Catrinus van der Veen ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 27