Medicijncheck bepleit Roemenen ingesneeuwd KS zeeland Kfl seaports Haven in Zicht o Heerenveen haalt Marco van Basten Ultimatum politie Beatrix onthult Oranjemonument in Middelburg Delta komt met storingsapp voor slim mobieltje DINSDAG 14 februari 2012 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren 254e jaargang nr. 38 - los nummer 1,60 - zaterdag 2,40 I Veel bewolking, C_D 5' BINNENLAND Nederlandse Spoorwegen trots op nieuwe trein BUITENLAND Economische crisis treft in Spanje vooral de jongeren 10 en 11 Ouderen krijgen veel te weinig hulp bij gebruik pillen BREDA - Ouderen krijgen veel te weinig hulp bij het gebruik van medicijnen. Bovendien vragen de meeste huisartsen en apothekers 65-plussers nauwelijks naar wat zij precies slikken. Daarom moet er een (halfjaarlijkse medicatiecheck komen. Dat stelt de Unie KBO naar aanleiding van een onder zoek dat zij onder achthonderd 65-plussers heeft laten verrichten. Het merendeel van de ondervraag den (96 procent) heeft in de afgelo pen maanden een of meer medicij nen gebruikt, gemiddeld vijf per dag. „De controle daarop faalt", zegt woordvoerder Arno Heltzel van de Unie KBO. „Artsen en apo thekers moeten sinds januari 2011 een actueel medicatieoverzicht per patiënt bijhouden. Maar daar ge beurt nauwelijks of niets mee. Dat vinden wij een zorgelijke zaak. Veel ouderen worstelen met medi cijnen, ze krijgen echter weinig hulp bij het goed omgaan met hun medicatie." De onderzoeksre sultaten passen naadloos in de op vatting van het Instituut voor Ver antwoord Medicijngebruik (IVM). Directeur Ruud Coolen maakte vo rige week bekend dat de medicijn- kosten van ouderen jaarlijks met 100 miljoen euro omlaag kunnen. Coolen stelt vast dat 800.000 men sen boven de 70 jaar dagelijks vijf of meer geneesmiddelen gebrui ken. Dat komt omdat artsen her- haalrecepten niet herzien. Oudere mensen krijgen er bovendien va ker kwalen bij dan dat ze ervan af komen. Het instituut pleit ervoor dat jaar lijks verplicht wordt gekeken naar het medicijngebruik van ouderen. Dat zou tot een betere gezondheid van de ouderen en tot minder acu te ziekenhuisopnames moeten lei den. Ook de Unie KBO vindt een jaarlijkse of halfjaarlijkse check van het medicijngebruik wense lijk. SACEATA - Terwijl in Nederland de dooi is ingeval len, lijdt Oost-Europa nog steeds onder barre om standigheden. Op de foto banen de Roemeense taxichauffeur Boaca Nicoale (I), zijn moeder Stefa- na (r) en hun buurman Vasile Tinteanu zich een weg door de vier meter hoge muren van sneeuw. Links de taxi van Boaca, rechts het huis van de fa milie van de taxichauffeur in Sageata, 130 kilome ter ten noordoosten van Boekarest. De vrieskou heeft tot nu toe al 68 levens geëist in het Oost-Europese land. Ruim 5000 Roemenen zijn door de hevige sneeuwval geïsoleerd geraakt. Mi litaire vliegtuigen vlogen gisteren tonnen voedsel naar ingesneeuwde dorpen en steden. foto Robert Chement/EPA Zie achterzijde 'Buiten'-katern: HEERENVEEN - Marco van Basten heeft met sc Heerenveen overeen stemming bereikt over een con tract voor twee jaar. Dat maakte de Friese eredivisieclub gisteren be kend tijdens een persconferentie waar Van Basten werd gepresen teerd als nieuwe hoofdtrainer. De voormalig bondscoach van Oranje volgt na dit seizoen Ron Jans op, die in januari zijn vertrek aankon digde. Van Basten (47) was van 2004 tot en met het EK van 2008 bondscoach van het Nederlands elftal. Daarna ging hij aan de slag bij Ajax. Van Basten maakte het seizoen in Amsterdam echter niet af in mei 2009 leverde hij zijn con tract in. pagina 26: icoon voor Heerenveen DEN HAAG - De politiebonden drei gen met acties als minister Opstel ten niet beweegt om in de buurt van hun cao-eisen te komen. Ze hebben Opstelten gisteren een ulti matum gesteld om uiterlijk vrijdag om 18.00 uur met een goed cao-bod te komen. Het verschil van mening gaat om meer inkomen en vervroegd stoppen met werken. MIDDELBURG - Koningin Beatrix onthult vrijdag 30 maart in de Ab dij in Middelburg een monument voor Willem van Oranje. Het bestaat uit twee reliëfs die in de loggia van het Prinsenlogement aan de muur zijn bevestigd. Deze zijn gemaakt door Jet Schepp en Lucie Ni j land. Eén kunstwerk toont de Vader des Vaderlands. Op het andere reliëf staan zijn vrouw Charlotte de Bourbon en hun dochtertjes. In aansluiting op de onthulling wijdt het Zeeuws Museum een tentoonstelling aan het verblijf van Willem van Oran je in Middelburg. De expositie opent zaterdag 31 maart yoor pu bliek en loopt tot en met 28 mei. GOES - Weten waarom het gas of de stroom is uitgevallen, hoe lang de overlast duurt en wat de effec-. ten ervan zijn? Delta Netwerkbedrijf komt nog dit jaar met een gratis storings-app op de markt. Zo wordt de klant be ter ingelicht over uitval van gas of elektra. Directe aanleiding: klach ten van boze of bezorgde klanten die niet weten wat hen overkomt, als het licht uitvalt of de gastoe- voer stokt. Afgelopen weekend ge beurde dat nog in de Terneuzense wijk Othene. Voor informatie zijn klanten nu aangewezen op de tele foon (vaak een bandje) of de web site van Delta Netwerkbedrijf DESTELLING Valentijnsdag is leuk Reageer op pzc.nl UW MENING 405 reacties Ik zal Whitney Houston missen eens mmm 20%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1