Einde project historische elementen ft SMEDERY ANNO 1882' WALCHEREN Eigenaar vindt ontruiming van pand in Eindewege onnodig Conducteur weer op vrije voeten almanak Stud DINSDAG 14 februari 2012 17 PZO Bomont zet extra in op online activiteiten 18 en 19 Stichting Landschapsbeheer Zeeland ziet bijdragen gemeenten en provincie aan zich voorbijgaan door Annemarie Zevenbergen MIDDELBURG - Het wordt een stuk lastiger om een vervallen bakkeete of waterput te laten opknappen. De Stichting Landschapsbeheer Zeeland (SLZ) is gestopt met het project Herstel kleine cultuurhisto rische elementen. De gemeenten in midden- en noord-Zeeland, waar het project draaide, en de provincie hebben dit jaar geen bijdrage gegeven. „We zijn met pijn in het hart ge stopt", zegt SLZ-woordvoerder Syl via Tuinder. „De subsidiekraan is dichtgedraaid. Maar we blijven zoe ken naar andere financiers. Dit be tekent niet dat er definitief een ein de komt aan het opknappen van die elementen. Daarvoor zijn ze te waardevol in het landschap. Er zit ten ook verhalen achter. Als ze her steld zijn, is het prachtig om te zien. We proberen nu via andere projecten geld te vinden voor het herstel en behoud." De Stichting Landschapsbeheer ontwikkelde het project in samen werking met de provincie en Boer derijstichting Zeeland. Doel was herstel en behoud van die oude elementen in het landschap. Karak teristieke herinneringen aan het verleden zoals gedenkstenen en monumenten, maar ook objecten op een boerenerf zoals een water put, bakkeete en aardappelkelder of wegelingen en oude paadjes. „We hebben nu niet meer één pot waaruit we kunnen betalen. Dat maakt het lastiger en onduidelij ker. We hopen nog wel dat men sen zulke elementen bij ons blij ven melden. Per object zoeken we een mogelijkheid om het te realise ren." Dat probeert de SLZ bijvoor beeld via het Wandelnetwerk Wal cheren. Tuinder: „Dat leggen we nu aan. Deels over bestaande paad jes en over boerenland. Dan ko men we ook dingen tegen". Het college van b en W in Veere gaf al aan dit jaar 'een pas op de plaats te maken' voor wat betreft bijdrage aan het SLZ-project'. Wet houder René Molenaar: „Wij zijn nu met een aantal andere projec ten bezig, dus we moeten het geld verdelen. Misschien moeten we als gemeente bekijken of we structu reel meer geld vrij willen maken. Dat kan bij de voorjaarsnota on derwerp van discussie zijn. Het is niet zo dat we definitief de kraan dichtdraaien." SLZ heeft vooralsnog van de ande re gemeenten 'niets gehoord en ook nog geen bijdrage ontvangen'. De travalje in Biggekerke. Nu SLZ gestopt is met het project Herstel kleine cultuurhistorische elementen, is het een stuk lastiger om dergelijke objecten op te laten knappen. EINDEWEGE - Het pand aan de Arendstraat in Eindewege, waar Poolse arbeidsmigranten zijn ge huisvest, had niet ontruimd hoe ven te worden als de gemeente Goes meteen bij de eigenaar aan de bel had getrokken. Dat zegt eigenaar Gert-Jan Steenis. Volgens de gemeente is de woning onveilig omdat rookmelders en bordjes met vluchtroutes ontbre ken. Na meerdere waarschuwin gen is besloten het te ontruimen. Gisteren bleek dat de woning al leeg was. De situatie is eigenaar Steenis naar eigen zeggen koud op het dak ge vallen. „Ik wist nergens van. Ik ben pas vrijdag benaderd, maar ik heb minimaal twee weken nodig •om het in orde te maken. Ik ben uiteraard bereid dat te doen." GOES - De conducteur die zaterdag op het station in Goes is aangehou den vanwege mishandeling is weer vrij. De 48-jarige man werd opgepakt op verdenking van mis handeling van een 23-jarige reizig ster. Zij had geen kaartje. Er ont stond een woordenwisseling toen hij een bon uitschreef. Hij zou haar hebben geslagen. Tip? redactie@pzc.nl Sinds kon woont die Amsterdamse in de Zeeuwse hoofdstad. Een oude vriendin kwam afgelopen weekeinde over om te kijken hoe het gaat en hoe ze woont. Na de bezichtiging van de woning gingen ze op stap, om Middelburg te verkennen. De nieuwe inwoonster liet haar alles zien. De mooie plekjes, de grachten, de grach tenpanden, de vele leuke winkeltjes en de plaatsen waar je lek ker kunt eten en drinken. Op de terugweg bekende de nieuwe inwoonster dat ze misschien nog wel eens gaat verhuizen. Ze had in een van de Walcherse dorpen een heel leuk huis gezien waar het volgens haar goed toeven is. De Amsterdam se keek haar verbaasd aan. „Wil je dan zeggen dat dit een stad is?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17