'Carnaval gaat door, met of zonder politie' buitenland 19 All inclusive zonvakanties TURKIJE! Leider Sharia4Belgium krijgt twee jaar cel KRAS.NL BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15cPm zaterdag 11 februari 2012 ANTWERPEN - Een rechtbank in Antwerpen heeft gisteren twee jaar celstraf opgelegd aan de woordvoerder van de radicaal-isla mitische organisatie Sharia4Bel- gium. Fouad Belkacem werd schul dig bevonden aan het aanzetten tot haat en geweld tegen niet-mos- lims. Hij moet ook een boete beta len van 550 euro. De Gazet van Antwerpen meldde dat Belkacem geloofsgenoten heeft opgeroepen om zich aan te sluiten bij terreurgroepen die met geweld alleenheerschappij van de islam nastreven. In een videoboodschap vroeg hij - in camouflagebroek en met geweerschoten op de achter grond - aan Allah om moslims naar de poort van Brussel te laten oprukken om minister van Defen sie Pieter De Crem 'een lesje te le ren', aldus het dagblad. Belkacem bekritiseerde ook mos limjongeren 'die zich solidair ver klaren met Afghanistan en hun baard niet afscheren, maar na vijf jaar nog altijd hier ijsjes zitten te eten en in jeans rondlopen in plaats van er echt voor te gaan'. Een tweede verdachte in het pro ces, de Britse haatprediker Anjem Choudary, verdwijnt een jaar ach ter tralies. Choudary leidt een orga nisatie van extremistische mos lims in Engeland, Sharia4UK, die verboden is op basis van antiter reurwetgeving. Sharia4Belgium kent geen twijfel. Moslims moeten kiezen voor de is lam en bereid zijn om daarvoor 'of fers aan de frontlinie' te brengen. Uiteindelijk zullen dan overal de is lamitische wetten gelden. Die zijn volgens de groep bedoeld voor alle tijden, alle plaatsen en alle men sen 'tot het einde der tijden', aldus de beweging op haar website. Met de westerse samenleving wil Sharia4Belgium niets te maken hebben. Niet-moslims zijn 'nog vuiler dan dieren' en de enige op lossing tegen hen is een vlijm scherp zwaard, meent Belkacem in filmpjes op internet. Ruim een jaar geleden kondigde Belkacem de Nederlandse afsplit sing Sharia4Holland aan. In de op richtingstoespraak van Sharia4Hol- land riep hij koningin Beatrix op zich te bekeren tot de islam. Op steun van andere conservatie ve moslims hoeft Sharia4Holland niet te rekenen. Imam Sheikh Fa- waz Jneid van de as-Soennahmos- kee in Den Haag wil dat de initia tiefnemers worden opgepakt. Sharia4Belgium is de afgelopen ja ren vooral in het nieuws gekomen door het verstoren van lezingen. Zo maakten ze in maart 2010 een toespraak van de Nederlandse schrijver Benno Barnard in Ant werpen onmogelijk. In december vorig jaar belaagden ze de schrijf ster en moslimactiviste Irshad Manji tijdens een discussieavond in De Balie in Amsterdam. door onze correspondent Alex Hijmans Ik ben al een week niet meer buiten geweest." De angst is af te lezen van het gezicht van Marcia Araüjo (42), half verborgen achter de stalen spijlen voor het raam van haar flatje. „Zonder politie op straat durf ik als alleenstaande vrouw mijn huis niet uit." De lerares Portugees is niet de eni ge die haar zenuwen nog maar nauwelijks de baas kan. In de Bra ziliaanse deelstaat Bahia, waar tien duizend agenten van de militaire politie vorige week dinsdag het werk neerlegden, leeft de bevol king in angst. Sinds het begin van de staking worden er in de hoofd stad Salvador - nummer 22 op de lijst van de meest gewelddadige ste den ter wereld - gemiddeld zestien moorden per dag gepleegd. Ben des plunderen supermarkten en elektronicazaken, ook overdag. Het leger patrouilleert in de straten van Salvador en enkele steden in het binnenland. Het gaat echter om slechts 3500 manschappen, net iets meer dan een derde van het aantal politieagenten dat staakt. De sfeer is grimmig, de stemming onder hen geladen. Tien uur 's avonds, een bushalte in Braziliaanse politieagenten, brand weerlieden en cipiers protesteerden afgelopen week in Rio de Janeiro. foto Silvia Izquierdo/AP Pelourinho, de toeristenwijk van Salvador. Drie troepenwagens vol zwaarbewapende soldaten dende ren voorbij. Schoonmaakster Leia Souza (20) snuift luidruchtig. „Hier wel! Maar in defavela (slop penwijk, red.), waar ik woon, ver tonen ze zich niet. Bij mij in de wijk zijn gisteravond vier jongens vermoord." Het is een veelgehoor de klacht. Eerder deze week sloten de winkeltjes in de volksbuurt Li- berdade hun deuren wegens ge ruchten over een naderende ben de plunderaars. Het leger werd ge beld, maar zonder resultaat. „Hier in deze wijk komen ze niet. Leger? Nee. Federale troepen? Nee. Para chutisten? Laat me niet lachen", zegt particuliere bewaker Silvio Cerqueira. Ondertussen houden in het histo rische stadscentrum Pelourinho en in de wijken langs de Atlan tische kust groepen soldaten een oogje in het zeil, terwijl arbeiders de laatste hand leggen aan tribu nes en muziekpodia: komende donderdag barst het carnaval los. „Met of zonder politie, carnaval gaat door", zegt Joaquim Nery van het evenementenbedrijf Central do Carnaval. De vraag is echter of de inwoners van Salvador en de honderdduizenden toeristen die het feest jaarlijks naar de stad lokt daar nog wel zin in hebben. De kaartverkoop is de afgelopen week met 30 procent gekelderd, de VS gaven voor heel Bahia een negatief reisadvies af. „Wie dit jaar naar het carnaval gaat, is niet goed snik", zegt con ciërge Renner Nascimento (28.) „Na wat er allemaal is gebeurd, is de sfeer in de stad zo verpest dat het alleen maar op geweld kan uit lopen. Iedereen is opgefokt." Minister van Justitie, José Eduardo Cardozo, heeft toegezegd tijdens carnaval zo nodig meer federale troepen in te zetten. K£>yssssBe6^essixem^ÊBSSsesssss9aaaB6Ss&sssBBseamsssss5Sseeiasesses^SBeeeasssasssseestSB^iSSsssssssss& Vorstelijk genieten aan zee Hotel Parkim Ayaz* 8 1/m 22 dagen o.b.v. all inclusive Vertrek: dagelijks van 21 apr. t/m 23 okt. •gelegen in het gezellige centrum van Gümbet en direct aan het strand ruim opgezet resort sfeervol en modern ingerichte kamers Zie www.kras.nl/77854 Ruim opgezet vakantiedorp Hotel Simena Sun Club* 8 t/m 22 dagen o.b.v. ultra all inclusive Vertrek: dagelijks van 15 apr. t/m 24 okt. gelegen aan het strand ruim opgezet met een weelderige tuin vele kindvriendelijke faciliteiten vertrek vanaf Eindhoven of Rotterdam Hotel Jiva Beach Resort***** 8 t/m 22 dagen o.b.v. all inclusive Vertrek: dagelijks van 2 jun. Vm 24 okt. modem en luxe vakantiecomplex nabij centrum van Calis, aan het strand splinternieuw complex, opening 2012! ter introductie nu extra scherp geprijsd! Zie www.kras.nl/77682 - Hotel Senshnar* 8 t/m 22 dagen o.b.v. all inclusive Vertrek: dagelijks van 1 apr. t/m 28 okt luxe hotel alleen voor volwassenen •geopend in 2011 direct aan het privé-strand op Zoover beoordeeld met een 8 Zie www.kras.nl/72114 Zie www.kras.nl/72148 Hotel Armar Family Suites**** 8 t/m 22 dagen o.b.v. all inclusive Vertrek: dagelijks van 2 mei t/m 24 okt. gezellig familiehotel volledig vernieuwde familiekamers slechts 750 m van de levendige hoofd straatvan Marmaris Hotel Kirman Arycanda Deluxe***** 8 t/m 22 dagen o.b.v. all inclusive Vertrek: dagelijks van 13 apr. 1/m 31 okt. direct gelegen aan het strand omringd door een weelderige tuin vertrek vanaf Eindhoven of Rotterdam met Zooverbeoordeling 8.7 Hotel Maxima Paradise Resort**** 8 t/m 22 dagen o.b.v. all inclusive Vertrek: dagelijks van 3 apr. t/m 23 okt. exclusief te boeken bij KRAS.NL! modern designhotel prachtige kamers met uitzicht over zee zeer scherp geprijsd Hotel Crystal Admiral Resort* 8 t/m 22 dagen o.b.v. ultra all inclusive Vertrek: dagelijks van 1 apr. t/m 25 okt. absolute topper binnen ons aanbod zeer scherp geprijsd! met zeer veel faciliteiten voor jong en oud luxe en modern resort Hotel Kervansaray Kundu***** 81/m 22 dagen o.b.v. ultra all inclusive Vertrek: dagelijks van 1 apr. t/m 25 okt. gelegen aan het privé-strand strak ingerichte en moderne kamers veel faciliteiten, zoals o.a. 3 a la carte restaurants en een aquapark Hotel Ömer Holiday Resort* 8 t/m 22 dagen o.b.v. all inclusive Vertrek: dagelijks van 21 apr. t/m 23 okt. •gelegen temidden van palmen en een pijnboombos, direct aan het strand! pas gerenoveerde en nieuwe kamers gezellig vakantie complex waarom zou je meer betalen Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9