Bloedige dag in Aleppo Boek nu betaal later! 8 Duisburg stemt over burgemeester Verdachte van moord Djindjic opgepakt Kuifje in Afrika niet verboden zaterdag 11 februari 2012 Tientallen doden en honderden gewonden door autobommen, leiders verzet Syrië spreken elkaar tegen Leger van deserteurs claimt verantwoordelijkheid, maar wijst ook naar regime. Opstandelingen vielen eind vorig jaar al militair complex aan in dezelfde stad. Onder de doden zowel militai ren als burgers. DAMASCUS - Bomaanslagen in de Syrische stad Aleppo hebben giste ren zeker 28 mensenlevens geëist. De zelfmoordaanvallen met auto bommen waren gericht tegen de veiligheidsdiensten van dictator Bashar al-Assad. Het oppositionele Vrije Syrische Leger (FSA), dat voornamelijk be staat uit deserteurs van het rege ringsleger, eiste de verantwoorde lijkheid voor de aanslagen in eer ste instantie op, maar wees vervol gens met de beschuldigende vin ger naar het bewind. De leider van het FSA, kolonel Riad al-Asaad, zei dat de aanslagen in Aleppo een reactie zijn op de aanhoudende bombardementen door het Syrische veiligheidsappa raat in de stad Homs, een van de bolwerken van het verzet tegen As sad. De overgelopen militairen toonden al op 16 november hun tanden. Ze beschoten toen een complex van de beruchte inlichtin gendienst van de luchtmacht, even buiten hoofdstad Damascus. Maar twee andere kopstukken van de deserteurs gaven vervolgens juist het regime de schuld. „Wij houden deze fascistische en nazis tische regering verantwoordelijk, met zijn steunpilaren Iran en Rus land", zei kolonel Maher Nouaimi. Volgens kolonel Malek Kurdi wil len de autoriteiten met de aansla gen „hun misdaden in andere ste den verdoezelen". In Homs vielen de afgelopen dagen honderden do den. Onder de doden in Aleppo zijn zo wel militairen als burgers. Doelwit waren kantoren van de veiligheids diensten. Volgens de Syrische staat stelevisie zitten gewapende terro ristische bendes achter de explo sies. Het bewind gebruikt de term voor de opstandelingen in Syrië. Zeker 235 mensen raakten gewond door de aanslagen. zie onze website:buitenland Beelden van de Syrische stad Aleppo na de ontploffingen Alléén bij D-reizen: Géén boekingskosten voor volgende reizen Niet aanbetalen! (normaal 15% van het totaal) Gratis omboeken/wijzigen Ideaal geregeld. JJ-reizen &8&fSS£6X-S9SB!&IIBQ DEN HAAG/DUISBURG - Anderhalf jaar na Love Parade, een feest waar bij op 24 juli 2010 21 doden vielen, maken de Duisburgers uit of bur gervader Adolf Sauerland (56, CDU) weg moet of riiet. Als meer dan 25 procent van de 365.000 inwoners voor vertrek van Sauerland stemt, moet hij weg. De volksstemming is afgedwongen door een bondgenootschap van burgers, vakbonden en partijen omdat Sauerland zelf aangaf geen aanleiding te zien op te stappen omdat hij naar eigen zeggen for meel geen toestemming had gege ven voor Love Parade. In de ge meenteraad hield de CDU een stemming tegen. De opkomst bij verkiezingen is in Duisburg traditioneel laag. De lage temperaturen zullen de neiging te gaan stemmen ook terugdringen. Voor het Love Parade-drama is nog steeds niemand aangepakt. Justitie heeft zeventien verdachten VALENCIA - De Spaanse politie heeft gisteren een man opgepakt die in 2003 de Servische premier Zoran Djindjic zou hebben ver moord. De Serviër Luka Bojovic zou in totaal meer dan 20 liquida ties op zijn geweten hebben. Hij werd ook in Nederland ver dacht van betrokkenheid bij de li quidatie van de Serviër Srdjan Mi- ranovic in januari 2006 in de Mon- tenegrijnse hoofdstad Podgarica. Dat is niet meer het geval want de Nederlandse zaak is geseponeerd, laat een woordvoerder van het Openbaar Ministerie weten. De moord op Miranovic was het gevolg van de strijd in de Amster damse onderwereld tussen groe pen rond Willem Holleeder en de beruchte Servische crimineel Stre- ten Jocic. Bojovic werd donderdag avond gearresteerd in een restau rant in de stad Valencia. OSLO Anders Breivik opnieuw onderzocht Anders Behring Breivik moet tegen zijn zin een nieuwe psychiatrische observatie ondergaan. Dat heeft de rechtbank in Oslo gisteren beslist. Twee psychiaters die Breivik heb ben ondervraagd zijn van mening dat hij ontoerekeningsvatbaar is, maar er is veel kritiek op die diag nose. De 32-jarige Noor geeft toe dat hij op 22 juli 77 mensen heeft omgebracht. BRUSSEL onder wie elf gemeenteambtena ren. Die zouden heel erg makkelijk omgesprongen zijn met de regels, voorwaarden en vergunningverle ning voor de parade. Het onder zoek tegen hen loopt nog steeds. Tegen Sauerland loopt ook een ju ridisch onderzoek. Niet vanwege Love Parade maar wegens corrup tie. Hij zou donaties voor zijn par tij hebben aangenomen in ruil voor het beschikbaar stellen van bouwgrond. WASHINGTON Schat uit galjoen moet terug naar Spanje Een goud- en zilverschat die in een Spaans scheepswrak is gevonden, moet terug naar Spanje. Dat heeft het federale hooggerechtshof in de VS bepaald. Een Amerikaans be drijf maakte in 2007 de vondst be kend van het wrak van het galjoen Onze Lieve Vrouwe van de Genade. Dat zonk in 1804 in bij Portugal. De waarde van de schat bedraagt ongeveer 350 miljoen euro. Het stripalbum Kuifje in Afrika hoeft niet uit de handel te worden gehaald. De Congolese student Bienvenu Mbuto Mondondo wilde dat het album werd verboden, om dat het racistisch zou zijn. De recht bank in Brussel gaf hem gisteren geen gelijk. In het album Kuifje in Congo, dat verscheen in 1931, is Kuif je neerbuigend naar 'zwartjes' in de toenmalige kolonie Congo. Zo laat de stripheld zich dragen door de inwoners. Tekenaar Hergé heeft enkele situaties later aangepast. De titel veranderde in Kuifje in Afrika. Ook die nieuwe versie is volgens de Congolees racistisch. De recht bank meent echter dat de tekenaar niet was gedreven door de wens te discrimineren. En dat het boek moet worden beoordeeld in de his torische contexL POUC E De ravage in Aleppo na een van de bomaanslagen van gisteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8