Schultz: geen bonus voor top van spoorbedrijven ad 429 binnenland 7 Opening sluis Apeldoorn mysterie REIZEN verwacht In huis en op de weg Opatija Dalmatische Kust Brussel kwaad over PW-klachtensite LEEUWARDEN - Hoe de Sluis Apel doorn in het Apeldoorns Kanaal in de nacht van woensdag op don derdag is geopend, is volgens de politie een mysterie. Er is geen en kel spoor van vernieling aangetrof fen. Waterschap Veluwe was donder dag woedend over de door water bedorven ijsvloer in de wijde om geving en sprak van 'sabotage' van de sluis. Daardoor is het ijs in de driehoek Apeldoorn-Hattem-Die- ren onbetrouwbaar geworden. Uit geschreven tochten zijn geschrapt. De Elfstedentocht gaat niet door, maar vele honderden mensen heb ben toch de schaatsen ondergebon den om zelf de tocht te rijden. De Friesche Ijsbond waarschuwde gis teren dat dat tot levensgevaarlijke situaties kan leiden bij het kruisen van het Van Harinxmakanaal bij Leeuwarden en Harlingen. Veel veiliger is het om één van de toertochten te rijden, aldus de Ijs bond. Voor het eerst in vele jaren staan er komend weekeinde bijna dertig tochten door de hele provincie Friesland gepland. Het waterschap Friesland zet niet eerder dan maan dag, als de dooi intreedt, een aan tal poldergemalen weer aan. Daar door blijft de ijsvloer vandaag en morgen nog intact. DEN HAAG - Directieleden van spoorbedrijven NS en ProRail zou den niet in aanmerking moeten ko men voor een bonus wegens de slechte prestaties tijdens het win terweer. Dat zei verkeersminister Melanie Schultz gisteren na afloop van de wekelijkse ministerraad. Door dat weer viel een flink aantal treinen uit, terwijl de informatie aan reizigers veel te wensen over liet. Op het spoor is al meerdere ja ren sprake van overlast bij winter se omstandigheden. In het verle den zagen directieleden van ver voerder NS en spoorbeheerder Pro- Rail om die reden af van hun pres- tatieafhankelijke beloning. Bijna 20.000 mensen hebben bij de NS geld geclaimd vanwege ver tragingen, veel meer dan normaal. Via internet kwamen vijf keer zo veel claims binnen, via aanvraag formulieren ongeveer vier keer zo veel. Hoeveel geld tot nu toe is ge claimd, kon een woordvoerster gis teren nog niet zeggen. Gedupeer de reizigers kregen de afgelopen da gen daarnaast ruim een half mil joen kopjes koffie, thee en cappuc cino van de NS. De aangepaste dienstregeling voor het treinverkeer blijft voor onbe paalde tijd van kracht. Dat hebben de NS en ProRail gisteren samen besloten. Ze zeggen zo bij het on zekere weerbeeld van de komende dagen een stabiele en voorspelbare dienstregeling te kunnen bieden. Door het winterweer is het norma le treinverkeer al een week ver stoord. De aanpassing houdt in dat op veel trajecten minder inter city's en lokaal minder sprinters rijden. Volgens NS en ProRail kun nen eventuele verstoringen aan in frastructuur en materieel zo ge makkelijker worden opvangen. Laat u verrassen door de schoonheid van Kroatië met schitterende steden, indruk wekkende natuurgebieden, een gastvrije bevolking en een rijk cultureel erfgoed! 8-daagse excursiereis Hoogtepunten: vanuit ons hotel op het schiereiland Istrië bezoeken we de grot ten van Postojna, het eiland Krk en Moscinice. Optioneel: boottocht Adria 22), dagtocht Plitvice 34) Verblijf in een uitstekend hotel in het centrum van Opatija inclusief ontbijt en diner. Vertrekdata: 1 april en 15 april Reisnummer: BTHR01 11-daagse rondreis Hoogtepunten: prachtige rondreis met verblijf in o.a. Plitvice, Makarska Rivièra, Sibenik en Karlovac en bezoeken aan o.a. meren van Plitvice, Split, Krka Nationaal Park en Sibenik. Optioneel: dagtocht Mostar 20) en dagtocht Dubrovnik 30). Verblijf in diverse uitstekende hotels inclusief ontbijt en diner. Vertrekdata: 15 maart, 29 maart en 19 april Reisnummer: BTHR02 Meer voorjaarsreizen op oad.nl/voorjaarsreizen of bel 0900-8482 (o,is p.m.) BESTE BUS 2012 SPECIALIST SS zaterdag 11 februari 2012 dat weggebruikers ijzel - anders dan sneeuwval - niet kunnen zien, waardoor ze niet in de gaten heb ben hoe glad het is. Vooral bij bruggen en viaducten kan het ver raderlijk glad zijn. Opvriezing geeft ook een grotere kans op mist. Ook loodgieters zetten zich schrap de komende dagen. Branchevereniging Uneto VNI ver wacht veel waterschade in wonin gen als gevolg van de invallende dooi. De afgelopen dagen ontvin gen loodgieters al een recordaantal meldingen van kapot gevroren lei dingen. De problemen ontstaan pas echt op het moment dat de lei dingen door de oplopende tempe raturen ontdooien. Het water gaat dan weer stromen en er ontstaan lekkages. Vooral bij weinig gebruik te kranen als buitenkranen en kra nen aan de koude oostzijde van de woning komt dit regelmatig voor. BRUSSEL/DEN HAAG - Brussel heeft zijn grote ongenoegen geuit over het meldpunt van de PW voor mensen die klachten hebben over Midden- en Oost-Europeanen. De Europese Commissie roept alle bur gers van Nederland op deze 'open lijke oproep tot intolerantie' niet te volgen. Zij moeten in plaats daar van op de website de boodschap achterlaten dat Europa een plek van vrijheid is. De PW-website druist volstrekt in tegen de Europese prin cipes, aldus Europees Commissaris Viviane Reding (Justitie en Grond rechten) vrijdagavond. De burgers van de 27 EU-lidstaten moeten zich overal in de unie thuisvoelen, bena drukte ze. De regeringen van Polen, Roemenië en Bulgarije spraken al hun afkeuring uit over het initiatief Ook Europarlementariërs reageer den verbolgen. Zo noemde de so ciaaldemocratische fractie het meld punt onacceptabel: 'Midden- en Oost-Europeanen worden gediscri mineerd en gestigmatiseerd'. „Brussel kan de pot op", stelde PW-leider Geert Wilders vrijdag avond. „We hebben al meer dan 32.000 meldingen. We zoeken fei ten over overlast en verdringing door Middenr en Oost-Europea nen. Het verwijt van discriminatie is uit de lucht gegrepen en onzin nig", aldus Wilders. inzet wordt dat schip uit de dienst genomen en naar marinetraditie wordt dan de scheepsbel in bruik leen gegeven aan een beschermheer of -vrouwe. Voor de bel van de Zui derkruis viel de keuze op Kuipers, aangezien hij zich het dichtst bij het sterrenbeeld Zuiderkruis bevindt. foto Toussaint Kluiters/ANP Bedrijfsfeest Bruiloft Receptie Diner Congres Hotel Vlissmgsestraat 38-40 Koudekerke Tel0118 - 55 30 03 www.huysterschelde.nl Geniet dit voorjaar van heerlijke temperaturen op de mooiste Europese bestemmingen. Stap in de luxe Oad-bus en profiteer van de beste kwaliteit en voordelige prijzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 7