Vakantievilla om te chillen reizen@wegener.nl 23 reizen fgggj 024-3650360 «"I Zaterdag 11 februari 2012 Leuk voor bij het zwembad: bierfustje dompelen, waarbij een aantal jongens een meisje in een ton met bier onderdompelt. foto Sean Murphy/Thinkstock Klopten wij vroeger met enige schroom bij onze ouders aan, omdat we vurig hoopten op toestemming voor een weekje Texel, tegenwoordig is een binnenlandse bestemming iets voor 'kinderen'. Wil je er bij horen, dan ga je een weekje chillen op een zonnige bestem ming, Ibiza bijvoorbeeld, of de Spaanse costa's, de Portugese Algarve. Zo lang de zon er maar schijnt én er een opwindend nachtleven is. Vonden onze ouders de gemengde kampeer boerderij (met jongens én meisjes) op de Velu- we al heel gewaagd, generaties na hen kregen een spreekwoordelijke hartverzakking van de ta ferelen die zich in het Spaanse Salou afspeel den. Met z'n achten in een appartementje, 's nachts beesten in disco's en overdag je roes uitslapen op het strand. Maar het kon nog hefti ger, zo maakte de tv-serie Oh, oh Cherso duide lijk. Als ouder keek je naar de belevenissen van Barbie, Jokertje en hun vrienden in de Griekse plaats Chersonissos met de gedachte: 'wat ben ik blij dat het mijn kinderen niet zijn'. Chersonissos heeft zijn aantrekkingskracht op jongeren alweer verloren. De serie bracht veel kids wel op een idee: zo'n grote villa met zwem bad waarin de hoofdpersonen van de tv-serie waren gehuisvest, dat is eigenlijk best chili. Zo'n verlangen past financieel makkelijk in het gemiddelde vakantiebudget van de jongelui. Een retourtje naar de zon kost, mits je er op tijd bij bent, niet meer dan drie zaterdagen vakken- vullen. En zo'n relaxte, grote villa met eigen zwembad is eveneens goed betaalbaar als je het door acht deelt. Bij elkaar opgeteld kun je voor 2oo tot 300 euro per persoon een week luxueus onder de door de zon verhitte pannen zijn. Arme verhuurders. Je zult maar zo'n 'sprinkha nenplaag' in je gekoesterde bezit krijgen. Maar waar ouders nogal wat beren op de weg zien, zo- Met een groepje vrienden naar Chersonissos is passé. Jongeren gaan nu naar Portugal of Ibiza en huren daar een grote villa met zwembad, ontdekte Mirjam van Twisk. als onverantwoord seksende adolescenten, om geploegde gazons en kotsresten in de badkamer, gaan de huizenverhuurders tamelijk relaxed om met de nieuwste trend in jongerenvakanties. „Wij merken niet echt iets van die 'Oh, oh Cher- so'-trend, zegt Ellen Oude Grotebevelsborg van Belvilla. „Incidenteel doet zich wel eens iets voor, maar dat zijn gelukkig uitzonderingen." De woordvoerster van de verhuurder van luxe huisjes denkt dat de problemen beperkt blijven omdat de meeste huizen die Belvilla aanbiedt niet voldoen aan de wensen van de jongeren. „Zij zijn op zoek naar villa's met zwembad op loopafstand van de populaire uitgaanscentra. Daarvan hebben wij er, relatief bezien, niet zo veel in ons aanbod." Bovendien worden lang niet alle huizen van Belvilla aan jongeren ver huurd. Bij verhuurder Villa XL wordt direct al bij de boeking gekeken naar de samenstelling van de groep huurders. Product manager Suzan Broer- sen: „Als wij vermoeden dat er narigheid kan voortvloeien uit een boeking, gaan we in over leg met de huiseigenaar, namens wie wij hande len. Soms heeft die geen bezwaar, soms wordt de borg verhoogd, maar meestal wil de eigenaar niet meewerken aan zo'n boeking." Voor vakantievierende jongeren zijn er echter voldoende verhuurders die geen probleem heb ben met feestende pubers. Zoals Villanao.nl, een verhuurder die precies weet wat de jeugd wil: 'Ga jij graag feesten op Ibiza of in Tsjechië, de nieuwe populaire bestemming voor liefheb bers van het nachtleven? En waarom niet luie ren in de zon en de sfeer van de Costa Calida opsnuiven. Van een studio of appartement in het stadscentrum, tot een huis met tuin of villa met zwembad voor tien personen, bij ons vind je zeker het verblijf dat je zoekt', aldus de site. Ook het nog altijd populaire Lloret de Mar doet een duit in het zakje op het gebied van feest- villa's. FunlVillas noemt zich de specialist in jon gerenreizen en groepsreizen naar de Spaanse strandbestemming: 'Let the firn begin! Ook geen zin in stoffige hotelkamers en rampzalige appartementen? Boek dan snel je eigen vakan tievilla met privé-zwembad en beleef met je vrienden meer vakantie en meer firn!' Nou ja, als de verhuurders er al zo rustig onder blijven, moeten wij ouders misschien ook maar berusten in het onvermijdelijke. Accepteren dat de prinsjes en prinsesjes die een product zijn van onze opvoeding zich niet meer laten weg stoppen in een tentje op de hei. En verder: ver trouwen hebben, vooral heel veel vertrouwen. P3 www.villanao.nl/jongeren.html www.funvillas.nl www. va ka nti ewegwi jzer.co m/ jongerenvakanties.html Reageren? redactie.reizen@wegener.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 79