7 spectrum Gelukkig met de sport Gelukkig met het inkomen Gelukkig met het culturele aanbod Zaterdag 11 februari 2012 De inwoners van de gemeente Kapelle zijn het gelukkigst met de sportvoorzieningen in hun woonomgeving. „Het klinkt misschien een beetje arrogant, maar dat verbaast me niks", zegt de Kapel- se sportwethouder Jon Herselman zelf ook fervent sporter. Hij is 'uitermate tevreden' met het rapportcijfer 8. „De gemeente Kapelle heeft kleine kernen, maar stadse voorzieningen. Dat geldt met name voor de sportfa- Dat het niet zo best gesteld is met de sportvoor zieningen in de gemeente Tholen, ondervindt voetbalvereniging de Thölense Boys wekelijks. „We hebben maar twee velden voor 420 leden", zegt voorzitter Piet van der Vlies. Er was uitzicht op nieu we accommodatie, maar daar heeft de gemeente voorlopig geen geld voor. „Het water staat ons aan de lippen. Om alle wedstrijden te kunnen spelen, moeten de jeugdwedstrijden op zaterdag al om kwart over acht be- ciliteiten. We willen graag dat gezinnen met kinde ren daarvoor in hun eigen gemeente terecht kun nen." Hij noemt enkele voorbeelden. „We hebben een hartstikke mooie overdekte tennishal, een over dekte zwembad én een buitenbad. Daarnaast heb ben we ook prachtige voetbal- en korfbalvelden met kunstgras. En dat in een gemeente van twaalf duizend inwoners. Dat vind je nergens anders in Zeeland, en ik denk ook niet in Nederland." ginnen." Ook de tennisbanen en de sporthal zijn aan renovatie toe, weet Van der Vlies. Het pro bleem speelt vooral in Tholen-stad. „Als je de hele gemeente bekijkt, mogen we niet mopperen: er zijn twee zwembaden, een sporthal en elk dorp heeft een gymnastieklokaal en een voetbalcomplex." En toch: „Tholen-stad is de laatste jaren enorm ge groeid, maar de faciliteiten moeten wel meegroeien. Ge beurt dat niet, dan moeten we straks leden weigeren." - Dat de inwoners van Kapelle in Zeeland het ge lukkigst zijn met hun inkomen, is eigenlijk wel logisch. In Kapelle ligt het gemiddelde inkomen 3 procent hoger dan het landelijk gemiddelde en het Zeeuwse gemiddelde ligt weer onder het lande lijk gemiddelde. Hans Ruissen, penningmeester van de FNV-afdeling Kapelle-Reimerswaal kijkt er ook niet echt van op. „Als vakbondsbestuurder kun je natuur lijk niet in de portemonnees van de leden kijken, laat De zaken gaan niet goed in Vlissingen, geeft ca fébaas Edwin Bouwens aan. „Vorig jaar is de klad er echt ingekomen. Er was hier veel werk in de scheepsbouw. Er zijn jaren ge- m weest dat ik elke dag om zes uur een volle kroeg had, maar dat is voorbij. Het werk is weg en daar mee ook de Ieren, de Portugezen, de Engelsen. De Vlissingers zelf hebben eenvoudigweg niet de gewoonte om veel geld uit te geven. In Amsterdam bijvoorbeeld lun chen mensen vaak buiten de deur. Ze gaan na het werk staan van de rest van Kapelle, maar problemen met armoede komen hier, voorzover ik het kan bekij ken, minder voor. Wij hadden altijd een vraagbaak in de afdeling, iemand die mensen in financiële pro blemen te hulp schoot. Jarenlang heeft Leen Linden- berg in Krabbendijke dat voor ons gedaan, maar ze had haast niets meer te doen. Onze vraagbaak is nu Jo Quinten in Kloetinge." Ruissen is al lang blij dat de Ka- pellenaren zich zo tevreden tonen. nog eens ergens een biertje drinken, moeders spre ken met elkaar af voor een kopje koffie. Gisteren was ik in de bioscoop, bij een film die net uit was. Zaten er vier mensen in de zaal! Daarna liep ik door de stad: sommige kroegen waren helemaal leeg, om 11 uur! Ik merk het ook goed in mijn zaak." „In Vlissingen kun je nog maar heel weinig geld ver dienen. En het rookbeleid heeft ook geen goed gedaan: ik blijf nu zelf ook liever thuis, waar ik rustig mijn sigaretje kan roken." Lia Hector van Galerie T: „Dat cijfer ver baast me niks. Als het gaat om de gale ries in Middelburg werken we goed samen in de kunst- en cultuurroute. Als je samen werkt en iets leuks aanbiedt, creëer je van zelf een publiek, hebben we gemerkt. Er mag trouwens wel iets meer gebeuren in de stad op doordeweekse avonden en op zondag." Marian Ruiter, directeur Zeeuws Museum: „Middelburg heeft een hoogwaardig cultu reel aanbod. Dit rapportcijfer is een posi tief signaal. Wel kunnen de culturele sec tor, de middenstand en de gemeente beter samenwerken om de stad te promoten, bij voorbeeld door gezamenlijke arrangemen ten. Ook de bewegwijzering in de stad be hoeft verbetering. Als je een mooi mu seum hebt, moet je wel weten hoe je er moet komen." Het rapportcijfer kan voorzitter Karei Saris van de Stichting Uit op Tholen niet helemaal plaatsen. „Tholen is cultu reel geen Nova Zembla. We hebben ge noeg muziekgezelschappen - en dan tel ik ook de koren van de verschillende kerken mee - en toneelclubs op het eiland. Onze stichting verzorgt vijftien voorstellingen per jaar. Nee, geen Corry Konings, zo po pulair willen we niet programmeren, maar wel Richard Groenendijk, Joris Linssen 8c Caramba en Hans Dorresteijn. Het is eigen lijk gek dat de voorstelling van Dorresteijn niet meteen is uitverkocht. We moeten het sowieso niet alleen van de Tholenaren hebben. Een groot deel van ons publiek be staat uit Bevelanders, mensen van Flakkee en uit West-Brabant. Het aanbod is er, de vraag is of de culturele interesse wel zo groot is op Tholen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 63