elke vermissing' Pu^ü'T enland 15 weekendcompany0 is net beste Ontdek Goa in India! Amber Alert-app voor iPhone 499- 649r 579r Arke Moordaanslag verijdeld dankzij Peter R. de Vries 4L- zaterdag 11 februari 2012 DEN HAAG Klantgegevens online KPN heeft gisteren de webmail uit de lucht gehaald. Dit is gebeurd na dat de gegevens van ruim 500 KPN-klanten online zijn gezet. KPN liet woensdag weten dat het telecombedrijf in januari door on bekenden is gehackt. De hackers wisten zich toegang te verschaffen tot servers die de klantgegevens be vatten, bevestigde KPN. DEN HAAG Razende Spanjaard De politie in Den Haag heeft rond middernacht in de nacht yan don derdag op vrijdag een 41-jarige Spaanse automobilist op de bon ge slingerd die met 160 kilometer per uur door de bebouwde kom raas de. De man betaalde op het bureau een boete van 1000 euro en wist zo doende te voorkomen dat hij zijn auto moest inleveren. RHEDEN Herstel Carmiggelt Herstel van het in stukken gezaag de beeld van schrijver Simon Car miggelt en zijn vrouw Tiny gaat on geveer 100.000 euro kosten. Dat heeft kunstenaar Wim Kuyl laten weten aan de gemeente Rheden. De gemeente kreeg deze week van de politie de brokstukken van het vernielde beeld terug. VENLO Fiod vindt drugsgeld Bij een grote zoekactie in Venlo is donderdag bijna 1 miljoen euro aan contanten gevonden. Het geld is van een veroordeelde drugsbaas. Het geld werd gevonden in wonin gen van zijn familieleden. Dat meldde de Fiod gisteren. Bij de ac tie zijn ook zijn ouders, partner, zoon en een vriendin opgepakt. TILBURG Energierekening kan flink omlaag Voor veel Nederlanders kan de energierekening met gemiddeld 11 procent omlaag. Zeker een op de vier huishoudens (27 procent) draait de verwarming 's nachts niet naar beneden. Dat conclude ren onderzoekers van de universi teiten in Tilburg en Maastricht. DEN HAAG - Er kan beter te groot dan te klein alarm worden geslagen bij een 'zorgwekkende vermissing'. En niet de meldkamer, wijkagent of baliemedewerker bepaalt voortaan wat zo'n zorgwekkende vermissing is, maar de hulpofficier van justitie van het desbetreffende regiokorps. Dat zijn de belangrijkste aanbevelin gen van een werkgroep van de poli tieregio Zuid-Holland Zuid om ade quater op te treden bij dergelijke vermissingen. De aanbevelingen zijn gedaan aan minister Opstelten (Justitie) en het Openbaar Ministe rie in aanloop naar de vorming van een Nationale Politie. „Iedereen heeft geleerd van de zaak Milly Boe- Ie, het 12-jarige meisje dat na een vermissing bleek te zijn vermoord door een buurman. Het blijft na tuurlijk mensenwerk", aldus de Dordtse burgemeester Arno Prok, die aan het hoofd stond van het on derzoek. Naast verkeerde inschattin gen bij vermissingszaken wordt nog te vaak langzaam, inefficiënt en on zorgvuldig gehandeld. Toch zal Prok de aanbevelingen niet direct in zijn korps doorvoeren. „Door de vorming van de Nationale Politie heeft dat geen zin. Het is nu aan de minister. Het lijkt mij een buitenge woon wijs rapport." DRIEBERGEN - Ouders kunnen sinds gisteren laten zoeken naar hun vermiste kind via de iPhone. Amber Alert heeft een gratis appli catie gemaakt. Zo kunnen bijvoor beeld in een keer alle strandwach- ten gevraagd worden om uit te kij ken naar een kind dat kwijt is. Ver der worden landelijke Amber Alerts uitgestuurd via de app. 'Als je vierhonderd, vijfhonderd man voor een dierenpolitie uittrekt, moet je ook zeggen welke prioriteiten er afgaan' Voorzitter Han Busker van de Nederlandse Politiebond ocnuciiier uuur ane ddiiudim vdii ue meuid iiddsi een mueuei zk.ii mei iiddi kiiiu uuui uc suiuuipuui l vdii iiasis- school De Klinkert. Op deze school zit het meisje dat donderdag werd ontvoerd. foto Chris van Klinken het probleem van gebrek aan man kracht, een klacht die wij al jaren uiten." De politiek stelt telkens weer nieu we prioriteiten, zegt Busker. „Dan zeggen wij: boter bij de vis. Als je 400 a 500 man voor een dierenpo litie uittrekt, moet je ook zeggen welke prioriteiten er af gaan. Re chercheurs moeten veel te veel din gen er maar 'even' bij doen. En er zijn grenzen, zelfs als je het over dit soort zaken van levensbelang hebt. Ultiem gaat het erom dat je genoeg mensen hebt." De knelpunten worden genade loos geregistreerd in de gisteren verschenen rapportage van de Werkgroep Zorgwekkende Vermis singen, die een verbeteringsplan moest opstellen voor de aanpak door burgemeester, Openbaar Mi nisterie en politie in de regio Zuid-Holland-Zuid. Die verschil- lende instanties werd na het ge- blunder rond de verdwijning van en moord op Milly Boele in 2010 in Dordrecht flink de oren gewas sen. Met de twee rapportages kan, zo is de gedachte, de Nationale Politie in wording straks zijn voordeel doen. Htl. Sea Breeze Village 9 dagen, logies/ontbijt 16 dagen al v.a. 699,- P.p. incl. vlucht al v.a. Candofim Htl. Aldeia Santa Rita*** 9 dagen. All Inclusive 16 dagen al v.a. 899,- P.p. incl. vlucht al v.a. Candolim Girasol Resort**** 9 dagen, logies/ontbijt 16 dagen al v.a. 799,- P.p. incl. vlucht al v.a. Majorda Beach Htl. Alila Diwa***** 9 dagen, logies/ontbijt 16 dagen al v.a. 1199,- P.p. incl. vlucht al v.a. 79% In samenwerking met Incredible India -» Arke.nl 140 winkels 0900 8847 SS Genoemde prijzen zijn vanafprijzen per persoon, o b.v. 2 pers., inclusief vlucht met vertrek in maart en apnl. Vraag naar de voorwaarden m- ZaMtm... AMSTERDAM - De politie heeft dins dag in Amsterdam een 51-jarige man opgepakt die opdracht zou hebben gegeven tot een liquidatie. Dat gebeurde nadat misdaadver slaggever Peter R. de Vries informa tie hierover had doorgegeven, al dus de politie gisteren. De politie pakte maandag ook al drie mannen op wegens betrok kenheid bij de voorbereidingen van de afrekening. Onder hen is een 18-jarige man die de opdracht voor de huurmoord kreeg. Deze man heeft zijn opdrachtge ver gefilmd. Op het videomateriaal is te horen hoe zij de huurmoord bespreken. De politie zegt dat deze man op eigen initiatief opnames heeft gemaakt en dus niet op ver zoek van Peter R. de Vries. De geplande liquidatie heeft ver moedelijk te maken met een con flict in de escortbranche. - 3 dagen aan de Loosdrechtse Plassen! 2 2 overnachtingen 2 x ontbijtbuffet Golden Tulip Loosdrecht 1x kop warme chocolademelk 1x Loosdrechtse lekkernij Verblijf tot 31 mei 2012 Korting 44% Reserveren via: 0900 700 7004 0,25 p.m.) www.weekendcompany.nl J •Exd. reserveringskoslen 12.50 per boeking. Let op! Alleen op 11 februari tussen 0.00 en 23.59 uur te boeken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5