'Willekeur bij 41 binnenland Riviercruises DUITSLAND 'VVD nu partij zonder discussie' Auto van ontvoerder werd niet gevolgd TPQ(0)§ 'Adrenalinekick vergroot de kans op liefde' Een eenduidige aanpak bij vermissingen ontbreekt bij de politie. En daarnaast speelt het tekort aan mankracht een grote rol. „De politiek moet prioriteiten stellen." zaterdag 11 februari 2012 INCLUSIEF busreis 7 nachten cruise 1 x live-muziek KRAS.NL-reis- leiding aan boord UNIEK; personenlift, Nederlandssprekende reisleiding wellness aan boord! Zie' www.kras.nl/32664 Zie www.kras.nl/32663 BOEK ONLINE of bel 0900-9697 .scpm of ga naar de dichtstbijzijnde Vakantiewinkel van Arke of -reizen Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Oud-partijleider Ed Nijpels uit kritiek Premier Mark Rutte herkent niets in de kritiek van zijn partijgenoot Ed Nijpels dat de WD geen interne dis cussie aandurft over de koers. „Ik heb nog nooit een WD'er gezien die zich door de hiërarchie laat weerhouden van een discussie", al dus de premier. De oud-partijleider van de libera len stelde gisteren in een krantenin terview dat de coalitie onder lei ding van partijgenoot Mark Rutte een 'kerkhof van niet ingeloste be loftes' creëert. Hij stoort zich bij voorbeeld aan de voorgenomen in voering van minimumstraffen, die hij betitelt als symboolwetgeving. „Je spreekt wantrouwen uit in de rechterlijke macht. Dat moet je niet doen als je de liberale rechtsstaat wilt verdedigen." Volgens Nijpels wekt het kabinet de indruk dat Nederland veiliger wordt, terwijl er in de praktijk ei genlijk niets verandert. Hij vindt dat zijn partij te ver opschuift rich ting de PW. Intern durft niemand dat volgens hem aan te kaarten uit angst Rutte voor de voeten te lo pen. Dat ervaart WD'er Pieter Winsemius ook zo. De oud-minis- ter steunt Nijpels in diens kritiek. De partij houdt zich volgens Winse mius te stil en fungeert als applaus machine. Volgens hem zijn WD' ers op twee manieren voorzichtig nu hun partij de minister-president levert. „De premier roept wel dat er geen taboes zijn maar er zijn in de coalitie allerlei heiligverklaringen af gelegd, zoals over de hypotheek renteaftrek. )e kunt daar binnen het kabinet afspraken over hebben gemaakt maar als WD- Tweede Ka merfractie kun je er toch wel over praten? Hoe haal je het in je hoofd dat je daar niet over discussieert?", vraagt Winsemius zich af Er heerst volgens hem nog een tweede vorm van voorzichtigheid: „Intern je mond niet open doen. Het is zo stil in de partij, ze fun geert als applausmachine. Dat is het meest onliberale wat er nu ge beurt." Volgens Winsemius loopt de WD het gevaar straks hetzelfde te overkomen als het CDA. Dat ging onder Jan Peter Balkenende in terne discussies uit de weg en hal veerde uiteindelijk bij de verkiezin gen in 20io. Ook de jongerenorgani satie JOVD waarschuwt voor de 'CDA-dip'. PAUL KUSTERS ers mooi schaatsweer rit weekemb AMSTERDAM - Niet een standaard etentje bij kaarslicht maar een adre nalinekick van bijvoorbeeld een rit je in de achtbaan vergroot de kans op succes tijdens een eerste date. Sterker nog, ook 'gearriveerde' kop pels kunnen het verliefde gevoel te rugwinnen als ze samen iets verras sends doen. Dat zegt Tila Pronk, so ciaal psycholoog aan de VU in Am sterdam, die wetenschappelijk on derzoek doet naar liefde. Volgens Pronk doen koppels er verstandig aan hun relatie af en toe een boost te geven door iets te doen wat ze nog nooit eerder gedaan hebben. Bij een eerste date leren potentiële partners elkaar op een 'frisse' ma nier kennen als ze dat doen in een meer verrassende omgeving. Dat vergroot weer de kans dat een eer ste date uitgroeit tot meer. „Een 'standaardetentje' is voorspelbaar en daardoor minder interessant." waarom zou je meer betalen 1 OUDENBOSCH - De auto van de ver moedelijke ontvoerder van de 5-ja- rig Alicia in Oudenbosch is don derdagmiddag uit het oog verlo ren. De politie zag hoe het meisje op de Zouavenlaan uitstapte waar na de auto wegreed, vertelde poli tiechef Fred Stegman gisteren op een persconferentie. „Agenten hebben toen gekozen voor de veiligheid en het welzijn van het meisje. Het kenteken kon den ze niet zien", zei hij. Er wordt nog altijd gezocht naar de lichtblauwe Ford Ka en de be stuurder. De politie begon donder dag een groot onderzoek nadat Ali cia een uur lang was ontvoerd. Eerder op de dag probeerde ver moedelijk dezelfde dader in Oud Gastel en Oudenbosch al drie an dere meisjes mee in zijn auto te krijgen. Het Amber Alert was don derdagmiddag nog net niet de deur uit, toen het meisje al werd vrijgelaten. De 21-jarige verdachte uit Oudenbosch die in de nacht van donderdag op vrijdag werd aangehouden in zijn huis bij de school van het meisje, voldoet niet aan het signalement van de be stuurder. Of en hoe hij betrokken is, moet nog blijken, zegt plaatsver vangend hoofdofficier van justitie John Remmerswaal. Het Openbaar Ministerie houdt re kening met seksueel misbruik van het meisje. Over de resultaten van het verhoor van het meisje kan Remmerswaal nog niks zeggen, 'zo'n verhoor is een precaire zaak'. Bij de scholen in beide plaatsen kunnen ouders hun kind voorlo pig tot in de school brengen en op halen. TOPS EN HOUOEN WE ER MO© REKENIMS MEE t»A*T WE IM EEM CRISIS ZITTEM, TOOS? door Marjolijn de Cocq en Michiel Philippart Hij werd afgelopen zon dag teruggevonden in een sloot vlakbij huis. Ruim een week hield de zoektocht naar de vermiste, zwakbegaafde Michael van Dijk Nederland in de ban. De 10-jarige Michael is één van meer dan 16.000 personen die jaar lijks als vermist worden opgegeven in Nederland. Zijn verdwijning werd direct als urgent onderkend en een grootscheepse zoektocht volgde; inclusief Amber Alert en inzet van marineduikers. Maar de aanpak van vermissingsza ken door de politie loopt toch nog heel vaak spaak, signaleert teamlei der Irma Schijf van het Landelijk Bureau Vermiste Personen. Man kracht en middelen om het werk goed te doen ontbreken. „Gezien het aantal vermissingen is dat raar, maar de prioriteiten liggen elders", zegt ze in politievakblad Blauw. Van groot belang is hoe een mel ding wordt afgehandeld. Die komt telefonisch binnen op het politie bureau of via de meldkamer. Ook komen mensen naar de balie of ze spreken een agent aan op straat. Vaak wordt in een kort gesprekje bepaald of een vermissing ernstig is of niet. Schijf: „Binnen de korpsen is niet of nauwelijks geregeld hoe meldin gen van vermissingen worden op gepakt en wie ervoor verantwoor delijk is. De willekeurige verbali sant bepaalt op dit moment." Onderzoeksjournalist Leo Burgwal bundelde vorig jaar in het boek Vermist! spraakmakende verdwij ningen door de jaren heen. Hij sprak daarvoor met rechercheurs en zag veel frustratie. „De mensen doen hun best maar soms wil het gewoon niet lukken. Inderdaad is 8-/9-daagse riviercruises per gemoderniseerd ms Allegro* het zo dat veel afhangt van degene bij wie de melding binnenkomt. Een recent voorbeeld is natuurlijk de 12-jarige Milly Boele, die door haar achterbuurman werd ver moord. Een probleem is ook dat de aanpak per plek verschilt." Voorzitter Han Busker van de Ne derlandse Politiebond bevestigt het beeld. „Ik herken de versnippe ring van procedures. Dat probleem kan misschien straks met de invoe ring van de Nationale Politie wor den opgelost. Maar daarmee blijft 8 dgn DUITSE RIJN MOEZEL v.a. 649 Vertrekdata: 26/5 23/6 (beide data gegarandeerd vertrek), 18/8, 8/9 Dag 1: busreis naar Keulen. Vervolgens inscheping op het schip, middag ter vrije besteding. Dag 2-3: op naar Koblenz, waar de Rijn en Moezel samenkomen, en het beroemde wijnstadje Zeil. Dag 4-5: over de Moezel varen we verder naar wijnstadjes Bernkastel en Traben Trarbach. Dag 6-7: ontdek sfeervol Cochem met haar mooie pittoreske straatjes en schilderachtig Andernach. Dag 8: ontscheping in Keulen, busreis terug naar Nederland 9 dgn Van BASEL naar KEULEN v.a. 749 Vertrekdata: 8 juni (gegarandeerd vertrek), 21 september Dag 1-2: via diverse opstapplaatsen busreis naar Basel. Onderweg hotelnacht in Duitsland. Dag 3-4: volop tijd voor de Zwitserse stad Basel en champagnestad Breisach. Dag 5-6: de sfeervolle Franse stad Straatsburg en Speyer met de indrukwekkende Dom. Dag 7-8: Rüdesheim met de Drosselgasse, Koblenz en het prachtige stadje Andernach Dag 9: Keulen, ontscheping, busreis terug naar Nederland.S

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 4