werken 13 zaterdag 11 februari 2012 Cerlinde (I) en Eveline knippen een klant in de kapsalon van het ROC in Goes ven. De twintigjarige studente aan de kappersopleiding van het ROC in Goes is dan ook een prettige ver schijning. Tot in de puntjes ver zorgd, vlotte, hippe coupe. Plaats- genote Eveline Schot (18) is net zo'n visitekaartje voor het kappers vak. Lekkere babbel, goed ver zorgd. „Ik heb ook altijd kapster willen worden. Ik ben nog wel gaan kijken bij de opleiding voor binnenhuisarchitectuur, maar dat was niets voor mij. Ik ben blij dat ik toch deze opleiding heb geko zen. Ik vind het heerlijk om met haar bezig te zijn", knikt ze. „Bo vendien trekt het omgaan met mensen me erg aan." De twee meiden zitten in het der de en dus laatste jaar van de oplei ding. Nog een paar maanden en dan hebben ze het felbegeerde di ploma en willen ze aan de slag. Eveline is al zeker van een baan. Bij haar huidige stageplek zijn ze zo gecharmeerd van haar kwalitei ten dat ze mag blijven. Gerlinde heeft er alle vertrouwen in dat ze ook snel een baan heeft. „Ik heb er altijd van gedroomd om achter de schermen van een televisiepro gramma te werken. Maar dat is te hoog gegrepen. Nu zou ik graag een eigen salon willen hebben." De studente uit Bruinisse beseft dat een eigen zaak er niet direct in zit. „De bank ziet me al komen. Die lacht me meteen uit. Dus ik zal eerst veel ervaring moeten op doen. En ik wil me specialiseren." Dat laatste is ook wat Eveline wil. „Ik wil nog meer leren over kleu ren, haar opsteken en extensions." „Over extensions leren we inder daad niet veel", knikt Gerlinde. De twee meiden vertellen gepas sioneerd over het vak. Natuurlijk, theorielessen horen erbij, maar het echte werk, knippen, stylen en kleuren, dat is waar hun hart snel ler van gaat kloppen. „Mensen hebben vaak al jaren hetzelfde kap sel. Dat is lekker veilig", vertelt Gerlinde. „De kick is die mensen te adviseren en ze iets nieuws mee te geven waar ze helemaal tevre den mee zijn. Je moet dat natuur lijk subtiel brengen. Je kunt niet zeggen: 'Goh dat zit voor schut, la ten we iets nieuws proberen'." Het omgaan met mensen, dat is voor Eveline het grootste pluspunt van het beroep. „Je leert zo veel nieuwe mensen kennen. Maar het is wel spannend hoor wanneer je voor het eerst een echte klant in je stoel hebt zitten. Je kunt geen fou ten maken. Zou wat zijn. 'Sorry, foutje, de ene kant is iets korter dan de andere'." Wat levert het op en wat kost het? Een haarstilist van 20 jaar verdient. volgens de cao 1274,75 euro. Het maximum salaris voor een haarstilist is 1864,67 euro. Val je in de categorie topstilist dan kun je maximaal 1974,22 euro ver dienen. Het schoolgeld bedraagt 1043 eu- Aan leermateriaal betaal je 375 eu ro. Een materialenpakket met scharen en borstels van goede kwaliteit en waar je na je opleiding ook veel plezier van hebt, kost 870 euro Verder ben je nog 327 euro kwijt aan overige schoolkosten als kle ding. Eveline Schot

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47