Middelkamp presenteert renners 361 spo Ten Have: Bk heb als bestuurder professioneel en integer gehandeld Frans Bevers lijkt voor eenvoudig karwei te staan zArmoAQ 11 FEBRUARI zaterdag 11 februari 2012 SLUISKIL - Met de nummer elf van de eredivisie driebanden als tegen stander krijgt Frans Bevers mor gen in Hotel Dallinga tegen Be- rendhaus Horeca Groep de gele genheid het partijsaldo ten opzich te van de concurrentie drastisch op te voeren. Frans Bevers staat vierde op twee punten van leider TOW en heeft een saldo van 50 (77-27). TOW staat op 52, nummer twee Ai bil jarts op 34 en Snellen Recycling als derde op 38. Bij de eindafreke ning kan een goed partijsaldo dus gunstig uitpakken voor Frans Be vers. Eddy Leppens is na acht ge speelde wedstrijden nog altijd on geslagen, met 1.659 gemiddeld. Peter de Backer deed negen keer mee en tekende voor elf punten, waarvan zeven uit de laatste vier partijen. Hij staat op een moyenne van 1.287. Jean Paul de Bruijn be haalde veertien punten uit elf wed strijden en staat op 1.368 gemid deld. Glenn Hofman, die deze week 22 jaar werd, steekt in een bloedvorm. Hij staat op achttien punten uit dertien partijen, met 1.285 gemiddeld. Hofman begint morgen om 13.00 uur tegen Wim Vredeveldt en De Bruijn speelt tegelijkertijd tegen Herman Slikker. Rond 15.00 uur neemt Leppens het op tegen Thor- sten Frings en staat De Backer te genover Stefan Hetzel, die in het heenduel van De Bruijn won. Wielervereniging herbergt veel beloften door Koen de Vries KRUININGEN - Tal van prominenten trotseerden gisteravond de kou om de presentatie van wielerver eniging Theo Middelkamp bij te wonen. In het behoorlijk volgelo pen dorpshuis van Kruiningen na men onder anderen de voormalige wereldtoppers Henk Faanhof Ga- bi Minneboo, Jo de Roo, Keetie van Oosten-Hage, Gerard Koel en Ton Vissers op de voorste rijen plaats. De meeste woorden van welkom kreeg echter Bert van Gils, de be kende speaker die in juli vorig jaar een beroerte kreeg. Hij is inmid dels zo ver hersteld dat hij de helft van de avond kon presenteren. De andere helft nam wielerkenner Piet Eversdijk voor zijn rekening. Middelkamp-voorzitter Fester Aarts constateerde dat zijn club ook dit jaar weer enkele grote ta lenten herbergt en dat hij bijzon der veel beloften (tot 23 jaar) in huis heeft. Minder goed verging het de junio ren- en nieuwelingen-afdelingen. Een aantal jonge renners vertrok, maar die lacune wordt opgevan gen door met enkele andere clubs samen te werken. De junioren en nieuwelingen kunnen daardoor zelfs aan enkele grote koersen in het buitenland meedoen. De teams van Theo Middelkamp. Middelkamp werden gisteravond gepresenteerd. De elite- en beloftenrenners van Theo Mannen. Elite: Ferdinand Boogaard, Thijmen Braem, Marco Minnaard, Arjen Mosselman, Raoul Poortvliet, Ruben Tis- sink, Peter Tol, Nathan Traas. Ploeglei ders: Frans Reijnhoud, Adri Bruinooge. Beloften: Mathijs Buzeijn, Roy Gijzel, Alex Gresnigt, Paul Hoondert, Michiel Jumulet, Joeri Kasper, George van Koe- veringe, Nick van der Lijke, Rens Pyf- feroen, Eloy Raas, Jacob de Roo, Jarno Vader, Bart Vermue, Sander Vleugel, Se- bastiaan Zweedijk. Ploegleiders: Frans Reijnhoud, Adri Bruinooge. Junioren: Jelle Jumelet, Thijs de Lange, Jesse Raas, Antwan Tolhoek. Ploeglei der: Ko Blok. Nieuwelingen: Franklin van Anrooy, Erik Boer, Tim Janssen, Roel Koens, Gui- foto Willem Mieras do de Neve, Marvin Runhaar, Maurits de Waal, Robin van 't Westeinde. Ploeg leider: John Akkermans. Vrouwen. Elite: Suzan Lavooy. Belof ten: Esmee Janssen, Anneke Kempe. Ju nioren: Simone Cornelisse, Jamie de Jong, Marquerite de Neve. Nieuwelin gen: Lindy van Anrooy. Ploegleiders: Marietta van Anrooy, Lex Luteijn. door Jop van Kempen AMSTERDAM - Steven ten Have was ruim een half jaar voorzitter van de raad van commissarissen van Ajax. Hij blikt terug op een roerige periode. 'Cruijff wilde zelf geen commissaris zijn.' Wat is de beweegreden van u en uw medestanders Davids, Römer en 01- fers om zelfstandig terug te treden „We hebben een aantal kandida ten tegengehouden die naar onze mening niet goed waren. En we hebben twee, zo niet drie directies haalbaar gemaakt: de directie Van Basten, de directie Van Gaal en de interim-directie Sturkenboom en Blind. Als de grootaandeelhouder dan meent dat het zo niet moet en we worden geconfronteerd met af spraken die met ons anders zijn ge maakt dan met Cruijff dan houdt het ergens op." Wat bedoelt u daarmee? „Wij hebben verschillende keren aan de vereniging gevraagd wat nou precies de afspraken waren met Cruijff Daartoe zijn we nog een keer speciaal naar Barcelona gevlogen, met mensen van de be noemingscommissie én met de raad van commissarissen. Wij voel den nattigheid. Ons is gezegd dat Cruijff géén absolute zeggenschap had. Dat had de vereniging goed af gesproken, zo is ons medegedeeld. En dat is ook conform de regels." En Cruijff stelde dat hij wél bijzonde re bevoegdheden had? „Ja. Je kunt natuurlijk zeggen dat een commissaris behoort te weten hoe het zit in een raad van com missarissen. Maar je kan ook zeg gen: misschien hebben sommige mensen wel boter op hun hoofd en kan Cruijff er weinig aan doen dat hij in die raad van commissaris sen is gefietst, deels tegen zijn wil. En misschien verkeerde hij wel écht in de veronderstelling dat hij het voor het zeggen had, op grond van gesprekken met mensen van de vereniging op het moment dat wij nog niet eens in beeld waren. De heel ongelukkige interactie in de raad van commissarissen kan daarvan het resultaat zijn ge weest." Wanneer is het in de raad van com missarissen mis gegaan met Cruijff?' „'Mis' gegaan vind ik een groot woord. Maar op het moment dat Cruijff vasthield aan een kandi daat als Ling, een oplossing die niet werd gedragen door een meer derheid van de commissarissen, is het slechter gegaan." Hoe functioneerde Cruijff in de raad van commissarissen? „Cruijff heeft zelf ook geuit dat hij geen commissaris wilde zijn. Dat was niet zijn voorkeursrol. Hij is daar door andere mensen, niet zijnde de rvc-leden, ingebracht. Maar die functie heeft hem nooit Steven ten Have: De vraag is relevant of ik mezelf onder ogen kan komen. Dat kan ik. gepast. Ik denk dat hij zich onge makkelijk heeft gevoeld in die rol. Dat heeft er ook toe geleid dat hij op veel vergaderingen niet is ver schenen. Onze advocaat, Peter Wakkie, heeft geturfd dat hij bij één van de elf vergaderingen lijfe lijk aanwezig was, meen ik. Ajax is een voetbalclub, maar het is ook een beursgenoteerde vennoot schap. Binnen de meeste beursge noteerde vennootschappen heb je als commissaris al een heel groot probleem als je twee keer afwezig bent. En dat is ook terecht." Als u terugkijkt op de periode als pre sident-commissaris, wat is dan het overheersende gevoel? „We hebben aan een mooie en edele opdracht gewerkt met naar mijn mening binnen en buiten de raad van commissarissen heel goe de mensen. Maar binnen en bui ten de rvc ook heel moeilijke om standigheden." Denkt u dat u beschadigd bent? „De vraag is relevant of ik mezelf onder ogen kan komen. Dat kan ik. En de vraag is relevant of ik als bestuurder professioneel, integer en toegewijd heb gehandeld. Het antwoord daarop is ook ja. En als mensen dan zeggen: hadden din gen niet beter gekund en heb je geen fouten gemaakt, dan zeg ik: ongetwijfeld. Maar wie in deze si tuatie alles in één keer 24-karaats doet, die moet nog worden gebo ren, volgens mij. We hebben de moed gehad om beslissingen te ne men en de zorg over Ajax op een actieve manier vorm te geven." 2ATIRDAO 11 FEBRUARI Geef je hond of kat de zorg die het verdient. Met de zorgverzekering voor honden en katten kan je nog lang genieten van je trouwe viervoeter. Ontvlucht de kou en vertrek voor twee nachten naar het prachtige Florence. Geniet in een prachtige 3-sterren hotel in deze mooie oude stad in centraal Italië. ZATERDAG 11 FEBRUARI! De prachtigste leren tassen van de hoogste kwaliteit. Dat kan alleen een Horsten zijn. Profiteer nu van deze deal scoor hogen ogen met een prachtige leren tas.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 36