33 Traplift huren? Schrappen Stannah Wijnaldum twijfelgeval bij PSV Frank de Boer zet Bulykin in de spits bij Ajax Alleen bij de beste! zaterdag 11 februari 2012 Het is nog onzeker of PSV-trainer Fred Rutten morgen tegen De Graafschap een beroep kan doen op Georginio Wijnaldum. De aanvallende middenvelder kampt al ruim een week met een hoofdblessure. Stanislav Manolev ontbreekt vanwege een schorsing. Timothy Derijck of Atiba Hutchinson vult zijn positie op rechtsback in. Over het duel met De Graafschap was Rutten duidelijk. „Wij moeten winnen, klaar. Daar moet je niet moeilijk over doen." door René van Stee LAUNCESTON Kerkhove-Hogenkamp in halve finales Tennisster Lesley Kerkhove blijft winnen in het Australische Laun- ceston. Gisteren bereikte de Zierik- zeese de halve finales van de chal lenger op Tasmanië. Ze versloeg de Japanse Akiko Omae met 7-5 7-6. In de eerste set kwam Kerkhove terug van een 5-2-achterstand. Bij de laatste vier treft de Zeeuwse uitgerekend haar land- en reisgeno te Richel Hogenkamp. Het is dus al zeker dat één van de Nederlandse speelster de finale haalt. CORNICHE Vierde eindzege Boonen in Qatar Tom Boonen heeft voor de vierde keer in zijn carrière de wielerron de van Qatar gewonnen. De leiders trui van de Belg uit de ploeg Ome ga Pharma kwam in de zesde en laatste etappe niet meer in gevaar. De zege in de slotrit, over 120,5 km tussen Sealine Beach Resort en Do ha Comiche, ging naar de Frans man Arnaud Démare (FdJ). Hij klopte in de sprint de Rus Denis Galimzianov (Katoesja) en de Au straliër Mark Renshaw (Rafio). MUNCHEN Heynckes zet Robben op de bank Arjen Robben moet bij Bayern Mü- nchen genoegen nemen met een re serverol. Trainer Jupp Heynckes passeert de Nederlander voor de wedstrijd tegen Kaiserslautern. Robben deed woensdag ook al niet mee in het duel met VFB Stuttgart. „Als Arjen in vorm is, is hij een spe ler van wereldklasse", aldus Heyn ckes. De coach zegt dat Robben zo weer in de basis kan staan. „Er is daarom wat mij betreft ook geen re den om zoveel lawaai te maken." AMSTERDAM - In een poging het tij te keren begint trainer Frank de Boer in het uitduel met NAC Bre da vanavond met Dmitri Bulykin in de basis. De Rus moet in de punt van de aanval ervoor zorgen dat balbezit uiteindelijk resulteert in doelpunten. Als aanspeelpunt en afmaker moet hij Ajax over een dood punt heen helpen. De laatste weken verspeelde de ploeg kostba re punten, waardoor titelprolonga- tie uit zicht raakte. „Waarom heb je wel zeventig pro cent balbezit, maar creëer je wei nig kansen?", stelde De Boer tij dens de persconferentie. Op deze vraag konden hij en zijn assisten ten niet direct een pasklaar ant woord vinden. Na allerlei varian ten zonder succes te hebben gepro beerd hakte de coach gistermiddag de knoop door. Bulykin, voor wie louter een rol als pinchhitter leek weggelegd, moet voor lucht gaan zorgen. Siem de Jong zakt daardoor terug naar het middenveld, waar Theo Janssen ontbreekt door een lies blessure. Tegenover zijn afwezig heid staat de terugkeer van Mira- lem Sulejmani, die waarschijnlijk vanaf het begin kan meedoen. Ach terin maken centrale verdedigers Toby Alderweireld en Jan Verthon- gen hun rentree. Het herstel van rechtsback Gregory van der Wiel neemt nog wel enige tijd in beslag. Trainer Ronald Koeman van Feyenoord heeft morgen tegen Vi tesse weer een basisplaats inge ruimd voor Bruno Martins Indi. Stefan de Vrij, voor zijn enkelbles sure nog basisspeler, moet genoe gen nemen met een plek op de bank. „Dat heb ik ook met hem be sproken. Het is pijnlijk voor hem, maar Bruno heeft het erg goed ge daan. Stefan moet even geduld hebben", aldus Koeman. MARTIGUES Ritzege Michel Kreder in Middellandse Zee Michel Kreder heeft gisteren zijn ploeg Garmin-Barracuda de rit- winst bezorgd in de Ronde van de Middellandse Zee. De 24-jarige Ne derlander was aan het einde van de tweede etappe in Martigues het peloton te snel af. Hij bleef de Cana dees Guillaume Boivin en de Wit-Rus Yauheni Hoetarovitsj voor. Hoetarovitsj, die tweede was in de openingsrit, nam de leiding in het algemeen klassement over van de Jonathan Tiernan-Locke. Schrijvers van wielerboeken en statistici maakten de voorbije dagen overuren. Dit nadat bekend werd dat Alberto Contador vanwege de aan wezigheid van een minieme hoe veelheid van het spierversterkende clenbuterol in zijn lichaam een schorsing van twee jaar aan zijn broek kreeg. Daar bovenop kwam de straf voor Jan Ullrich. Hij is schuldig bevonden aan bloeddo- ping. Contador is onder meer zijn Tourzege van 2010 kwijt. Ullrich verliest al zijn resultaten die hij be haalde na 1 mei 2005. Allerlei staatjes, overzichten, tabèl- len en lijsten met koersresultaten dienen nu te worden gecorrigeerd. Op zichzelf geen ramp, want de techniek staat tegenwoordig voor niets. Het is natuurlijk zonde van de inspanningen en de tijd. Zeker voor de auteur die de illusie had dat hij hét ultieme wielerboek over een van zijn helden had ge schreven. Het is te hopen dat een dergelijke exercitie niet om de ha verklap moet worden uitgevoerd. Want nu de dopinggrenzen klaar blijkelijk zo laag liggen, is de kans groot dat er nog regelmatig ergens een lijk uit de kast valt. In het geval van Contador valt daar trouwens over te twisten. Bij de hevig ontkennende Spanjaard zou een hoeveelheid van 50 pico- gram clenbuterol zijn gemeten, vergelijkbaar met.een knikker in een volledig gevuld olympisch zwembad. Experts menen dat elke willekeurige burger bij dergelijke lage waarden positief kan worden getest. Zelfs het drinken van een glas kraanwater, waarin talloze stoffen zoals medicijnresten zitten die er niet in horen, wordt dan al een hachelijke onderneming. Het lijkt dus tijd voor een herover weging op dit terrein. Daarbij moet het sportieve aspect uiter aard blijven prevaleren. Bedriegers verdienen een straf, maar doping controles moeten niet uitdraaien op een heksenjacht. Een ander soortige aanpak zou niet alleen de belangen van de sporters en hun trainers dienen, maar ook die van hun fans, sponsors of media. Want eigenlijk weet niemand meer waar hij of zij aan toe is. Het bepalen waar de grens ligt, is uitermate lastig. De situatie rond Ullrich kan daarbij als voorbeeld dienen. Doordat hem zijn derde plaats in de Tour van 2005 is ont nomen, zijn renners rond wie een zware zweem van doping hangt nu een plekje opgeschoven. Zoals - daar zijn Franciso Mancebo (der de), Aleksandr Vinokourov (vier de), Michael Rasmussen (zesde) en Floyd Landis (achtste). Het is het overwegen waard om ook die mannen uit de Touruitslag van 2005 te schrappen. Want het zijn en blijven bedriegers. Dan hoeven de geschiedenisboeken niet voort durend te worden herschreven. ■rs.'rjrn'-m-y:,-s'sy-,-,-rtj-r,~rsn'ssrji'rsivxsrjy>*xfsrrfïrsssssss/-st-fiVitmr>'S7yyssS/-J:ry:. Informeer mij vrijblijvend over de Q buitentraplift j traplïft rechte trap O traplift met 1 of 2 bochten 1 (Dhr/Mevr) C€ E3> O BEL GRATIS 0800-0228-700 (toestel 2421) www.stannah.nl - info@stannah.nl 's Werelds meest gekozen en gewaardeerde traplift. De fiscus betaalt mee, ook bij huur! Adres PC Plaats Telefoon Afd2421 1 Opsturen in een envelop zonder postzegel naar: Stannah i Trapliften B.V., Antwoordnummer 1 7006, 2170 VB Sassenheim. en het uit van vreugde na de knappe winst op FC Twente. foto Jasper Ruhe/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 33