Heracles stunt in Enschede 32|sp Oranje legt fundament voor zege op Finland Cowboys Ruud Aerts wint op Veluwemeer zaterdag 11 februari 2012 Na weer een pittige wedstrijd ben ik behoorlijk uitge woond. We zitten nu echt in het ritme van hard schaatsen, eten, drinken, masseren, rusten en sla pen. De pasta's om voldoende kool hydraten binnen te krijgen, smaken nog steeds best. Tot op zekere hoogte is het een sleur. Een heel prettige trouwens. Het is toch wel versla vend, dat rijden op natuurijs in ei gen land. Net als het NK en de Ronde van Skarsterlan was de Veluwemeertocht gisteren een echte waaierwedstrijd. Veel frisse jongens die er een dag eer der niet bij waren, vlogen er meteen vol in. En dat was er op den duur te veel aan. Na een kilometer of zeven tig was bij mij de pijp leeg. M'n broer Niels werd nog geklasseerd als 35e, maar ook hij haalde de volle honderd kilometer niet. Antwan Tol- hoek stapte een rondje eerder uit dan ik. Hij reed heel attent, maar op den duur brak de hoge snelheid van het peloton hem op. En dat is een kwes tie van leeftijd en ervaring. Als ze ventienjarige moet hij nog wedstrijd hardheid opdoen. De Henk Angenent Classic in Hoogmade laten we aan ons voorbij gaan. Tweehonderd kilometer knal len met morgen nog de Hollands Venetiëtocht in Giethoorn voor de boeg staat bijna gelijk aan zelf moord. Vandaag staat het zestig kilo meter lange criterium Dwars door Akkrum op het programma. Een mooi rondje op de grachten dwars door het doip. Ik heb geen idee hoe dit zal verlopen, maar het is wel de bedoeling dat ik er fitter uitkom dan dat ik er inga. De Hollands Venetiëtocht belooft een groot spektakel te worden. Een wedstrijd voor cowboys noemt onze Nederland is in de ban van marathonschaatsen op natuurijs. Ook de elfstedenkoorts stijgt naar het kookpunt. Marathonschaatser Erwin Mesu uit Middelburg vertelt in deze krant over zijn ervaringen. ploegleider 'm, waarbij we zestig ki lometer met de handen los zullen rij den. We verblijven al-enkele dagen in Giethoorn, dus de twee kluunplek ken op de route heb ik al bekeken. Er is er eentje van honderd meter over een provinciale weg en eentje van een meter of vijftig langs een brugge tje. Ik ben zeer benieuwd naar de ha chelijke situaties die ongetwijfeld zul len ontstaan als een man of tachtig daar in volle vaart op afstormt. Giet hoorn is trouwens een geweldig plaatsje. Ze noemen het met recht Hollands Venetië. Straten zijn er bijna niet. Als er geen ijs ligt, doen ze hier zo wat alles met een bootje. En ze heb ben hier een prima pizzeria. We zijn er kind aan huis. De obers hoeven ons al niet eens meer te vragen wat we willen eten. ELBURG - Ruud Aerts heeft de na- tuurijsklassieker Veluwemeertocht op zijn naam gebracht. De 32-jari ge marathonschaatser uit Riel gleed gisteren in Elburg na hon derd kilometer als eerste over de streep. Hij ontsnapte in de finale uit de kopgroep en reed vervol gens solo naar de finishlijn. Ian Maarten Heideman arriveerde als tweede, Ingmar Berga werd derde. Foske Tamar van der Wal won de race over zestig kilometer bij de vrouwen. De 25-jarige Groningse was de snelste in de sprint. Van der Wal boekte op het Veluwe meer haar twintigste seizoenszege. Mariska Huisman werd tweede. Heracles Almelo wint voor het eerst sinds 1985 een competitie wedstrijd bij FC Twente. In En schede wordt het 3-2 voor het elftal van trainer Peter Bosz. Het is de eerste nederlaag van FC Twente sinds de rentree van coach Steve McClaren. ENSCHEDE - Heracles Almelo heeft gisteravond voor een daverende verrassing gezorgd door te winnen bij FC Twente. In de Veste werd het in de Twentse derby 3-2 voor het elftal van trainer Peter Bosz. Het was de eerste competitiezege sinds 1985 van Heracles in Ensche de. In het oude Diekmanstadion zege vierde Heracles destijds met 3-0. De huidige assistent-trainer Hen drie Kruzen en de Enschedese postbode John ter Mors (2) maak ten de doelpunten. Sinds februari 2008 had Heracles bij FC Twente zelfs niet meer gescoord. Het was pas de tweede uitzege van Heracles dit seizoen en de eer ste overwinning die niet op kunst gras werd geboekt. Na een aardige eerste helft leidde Heracles, dat vorige week gelijk speelde tegen PSV, met 1-0. Dat was opvallend. FC Twente was meer in balbezit en kreeg verre weg de meeste kansen. Het ont brak het elftal van Steve McClaren aan effectiviteit. Na ruim een half uur scoorde Ever- ton op fraaie wijze. De Braziliaan kopte een afgemeten voorzet van Samuel Armenteros achter doel man Nikolai Michailov. Het was ei FC Twente leed gisteravond de derde competitienederlaag. genlijk de eerste keer dat de forma tie van trainer Peter Bosz echt drei gend was. Aan de andere kant werden kop ballen van Leroy Fer en Luuk de Jong onschadelijk gemaakt door Remko Pasveer, de man in het Al melose doel. Na terugleggen van De Jong knalde Nacer Chadli op de lat. Dat gebeurde allemaal in het eerste half uur, voor de treffer van Heracles. Na de hervattng had de thuisclub moeite de tegenstander onder druk te zetten. Vaak slaagde Hera cles er in FC Twente ver van het doel te houden. Na een uur was er een kopkans voor De Jong, die Pas veer op zijn weg vond. De doel man redde ook knap bij een schot van Janssen. Aan de andere kant redde Michailov maar net bij een inzet van Everton. In de 68e minuut zette McClaren met Glynor Plet een extra spits in, voor Wout Brama. Plet was de eer ste seizoenshelft nog aanvaller bij Heracles. Onlangs werd hij overge nomen door FC Twente. Hij debu teerde tegen zijn oude club. Iets meer dan een kwartier voor het einde werd het gelijk. De Jong scoorde na een pass van Chadli. De aanvaller, definitief centrale spits sinds de komst van McCla ren, scoorde tot nu toe in alle drie de wedstrijden sinds de winter stop. Heracles herstelde zich van de te genslag. Blunders in de Twentse defensie leidden tot treffers van Darl Douglas en opnieuw Everton. De Jong zorgde in de extra tijd voor de 2-3, maar verder kwam Twente niet. Mogelijke afsluiting van wegen door opdooi Zodra de huidige vorstperiode eindigt, zal waterschap Scheldestromen misschien genoodzaakt zijn sommige van zijn wegen tijdelijk af te sluiten voor voertuigen met een asdruk van meer dan 1,2 ton. Deze maatregel is nodig om schade aan wegen door opdooi te voorkomen. Bij opdooi kan sprake zijn van tijdelijk verminderde draagkracht van de ondergrond. De noodzaak om maatregelen 'te nemen hangt af van de mate waarin de vorst in de grond gedrongen is. het tempo waarin de ondergrond ontdooit en de kwaliteit van de wegconstructie Actuele informatie Op dit moment is nog niet bekend of er daadwerkelijk wegen afgesloten moeten worden. Voor actuele informatie verwijzen wij u naar onze site op internet: www.scheldestromen.nl/opdooi. Tijdige bevoorrading Als gevolg van deze maatregel kan de bevoorrading van sommige bedrijven en woningen in het buitengebied moeilijk of helemaal niet plaatsvinden. Ontheffingen voor het berijden van gesloten wegen met genoemde voertuigen worden slechts bij uitzondering verleend. Daarom adviseert het waterschap bewoners van woningen en exploitanten van bedrijven gelegen langs plattelandswegen om tijdens deze vorstperiode tijdig te zorgen voor voldoende voorraad voedsel (voor mens en dier), gas en olie. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met het waterschap, tel. 088-2461000 of kijk op www.scheldestromen.nl/opdooi. waiersci-.jpScheldestromen Postadres: Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Bezoekadressen: Kanaalweg 1, 4337 PA Middelburg Kennedylaan 1, 4538 AE Terneuzen 088 2461000 info@scheldestromen.nl www.scheldestromen.nl door Marco Knippen DEN BOSCH - De Daviscup-ontmoe- ting met Finland lijkt voor de Ne derlandse tennisploeg op een for maliteit uit te draaien. Met een dubbele enkelspelzege werd giste ren het fundament gelegd voor een doorgang naar de tweede ron de in groep 1 van de Europees-Afri kaanse zone. Onder het vijfjarige bondscoach- schap van Jan Siemerink, wiens winst- en verliesrekening in even wicht is (5-5), kwam het drie keer eerder voor dat Oranje de ope ningsdag met een voorsprong af sloot. Dat zowel tegen Portugal (september 2007), Macedonië (april 2008) als Wit-Rusland (juli vorig jaar) het duel vervolgens niet meer kantelde, moet voor de cap tain een geruststellende gedachte zijn. Verwonderlijk was de weerloos heid van de Finnen geenszins. Met het wegvallen van Jarkko Niemi- nen voor de ouverture werd cap tain Kim Tiilikainen niet alleen van zijn geblesseerde kopman be roofd, maar ook van zijn enige troefkaart. Vooral de wijze waarop de op het laatste moment ingevlogen Juho Paukku door Robin Haase in ruim een uur naar de slachtbank werd geleid (6-1 6-1 6-1), was onthut send. Zijn zwakke optreden gold als een persiflage op een tennispar- tij, hetgeen Haase naderhand on bedoeld ook onderstreepte. „Ik hoefde niet van hem te winnen, hij verloor van zichzelf" Thiemo de Bakker stuitte tegen Ti- mo Nieminen op meer verzet, zij het dat het ook een uitvloeisel was van de nonchalance in zijn spel en de gretigheid waarin hij zich meer maals verslikte. Toch won ook hij eenvoudig: 6-17-5 6-3. De spelers van Heracles Almelo schreeuw

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 32