zeeland23 De makelaar Wat mag wel en wat mag niet in nieuw beleid Vlissingse Ijsfabriek wegens succes weer geopend tot voorjaarsvakantie Meehelpen op de kinderboerderij zaterdag 11 februari 2012 •&>xeseasBX-osssss&isvsi «CCÜ5S3CK2?K-S[Sj 'Ik vind versoepeling van het tweede-woningenbeleid een goed idee. Het geeft de kust een economische impuls en ik denk dat het ook het koperspotentieel voor te koop staande huizen vergroot'. Zoutelande is in de ogen van sommige bewoners wel erg stil buiten het seizoen. foto Ruben Oreel door Annemarie Zevenbergen Stel: je bent achter in de vijf tig, woont in Zoetermeer en stopt over een paar jaar met werken. Ie overweegt nu al een tweede woning in Dishoek te ko pen met de bedoeling daar over een paar jaar permanent te gaan wonen. In het weekeind en op vrije dagen wil je er nu al graag naar toe, met het oog op de toe-' komst. Mag dat in de gemeente Veere? Nee, onder het huidige twee- de-woningbeleid mag dat niet. Ja, als de gemeenteraad van Veere instemt met versoepeling van dat beleid in Veere. Dan kan de Zoeter- meerder zijn zo gewenste woning kopen. De bijna-pensionado krijgt een vergunning voor zijn tweede woning als hij kan aantonen dat hij er binnen drie jaar gaat wonen en een maatschappelijke binding met het dorp heeft. Het nieuwe beleid wil niet alles vrij geven. Zonder vergunning geen tweede woning, is het uit gangspunt. Dat betekent dat de ge meente het ontheffingenbeleid waarbij verbod het uitgangspunt is (nee, tenzij) wil ombuigen naar een vergunningenbeleid (ja, mits). Zo wordt een vergunning ver leend als een huis niet geschikt is te maken voor permanente bewo ning, omdat het bijvoorbeeld te klein is. Of bij overerving aan een nazaat die een binding heeft met de plaats waar het huis staat. Een zogenoemde deeltijdbewoner kan ook een vergunning krijgen als hij voldoende dagen in het huis aanwezig is om inschrijving bij de gemeente te krijgen. De centrumgebieden in alle ker nen vallen niet onder de verorde ning. Daarbij gaat het om wonin gen die de bestemming 'gemengd' hebben. Overlapping met het bui tengebied wordt voorkomen. Zo kunnen bijvoorbeeld een deel van de Duinweg in Zoutelande en het Nehalenniagebied in Domburg buiten de verordening vallen. DAMME Te dun ijs voor tocht Sluis-Brugge-Sluis Lang hebben ze niet nodig, de ver tegenwoordigers van gemeentebe sturen, hulpdiensten en ijsclubs die gisterochtend in het gemeente huis in Damme bijeen kwamen: het kan simpelweg nog niet Het ijs op de Damse Vaart, tussen Sluis en Brugge, is niet dik genoeg om groen licht te geven voor de enige officiële toertocht in Zeeland. Aan de randen is het ijs op veel plekken redelijk dik, maar in het midden is het op sommige gedeelten maar 7 centimeter. Vanmorgen wordt bezien of de tocht alsnog kan doorgaan. SEROOSKERKE Lezing over Belgische tuinen in de Zandput Groei 8c Bloei afdeling Walcheren verzorgt op dinsdag 14 februari de lezing 'Kleurrijk België'. Theo en El- ly van Liempt nemen de toeschou wer mee op een fotografische reis door Belgische tuinen. Aan bod ko men onder meer La Feuillerie in Celles, de beroemde Nationale Plan tentuin van België in Meise, de Kruidentuin in Leuven en tuinen rond de steden Brussel, Brugge en Gent. De avond begint om 20.00 uur in de Zandput in Serooskerke. VLISSINGEN Voorlichtingsavond wijzigingen bijstand De Stichting Werkgroep Gehandi capten Walcheren en Klaverblad Zeeland houden dinsdag 28 februa ri een bijeenkomst over de recente wijzigingen in de Wet Werk en Bij stand en de Wet Investeren in Jon geren. Bezoekers worden bijge praat over mogelijke gevolgen en kunnen vragen stellen. Aanvang: 19.30 uur in 't Speelhuus bij Ter Reede. Aanmelden via 0113-256 856 of www.klaverbladzeeland.nl aaaaiatwwwawwa door Rens Wisse VLISSINGEN - De Ijsfabriek in Vlis- singen is sinds gisteren weer open. Tijdens de kerstvakantie was de ijs baan in de Zware Plaatwerkerij al een groot succes. Ook in de voor jaarsvakantie worden weer veel be zoekers verwacht „In december moesten we de deu ren op den duur sluiten omdat het anders te druk werd, zo'n succes was het", zegt Patrick Gabriëlse van organisator Vita Event. „Toen kwam het idee voor een pilot in de voorjaarsvakantie. De gemeen te wilde daar graag aan meewer ken." Een nadeel ten opzichte van de cember is wel dat er, in elk geval in het openingsweekeinde, nog veel natuurijs ligt. Toch heeft dat vol gens Gabriëlse geen invloed gehad op het openstellen van de Ijsfa briek. „We hebben al een aantal re serveringen staan, onder meer met schoolklassen. Je kunt het dan niet zomaar uitstellen." De Ijsfabriek is inmiddels uitge breid met een oud-Hollands spel- lencircuit voor kinderen. Ook is de ijsbaan nu op veler verzoek 's avonds open. Voor volgend jaar is het streven om de Ijsfabriek van december tot de voorjaarsvakantie voortdurend open te houden. De Ijsfabriek is geopend tot en met 26 februari van 09.00 uur tot 22.00 uur. Toegang is vier euro, schaatshuur twee euro. Ook vin den er diverse activiteiten plaats. Op 14 februari, Valentijnsdag, kun nen bezoekers van 15.00 uur tot 22.00 uur samen met hun geliefde schaatsen voor de prijs van één. Op 15 februari is er van 18.30 uur tot 21.30 uur een ijshockeyclinic voor jongens en meisjes. Wie op 20 februari in carnavalskostuum komt, betaalt tussen 9.00 uur en 22.00 uur de helft van de prijs. Op de slotdag, 26 februari, kan van 9.00 uur tot 18.00 uur geschaatst worden totdat het ijs gaat smelten. MIDDELBURG - Kinderen van zes tot twaalf jaar mogen op 15 februa ri mee komen helpen op kinder boerderij De Klepperhoeve in Mid delburg. Ze maken kennis met het omgaan met boerderijgereedschap en het verzorgen van de dieren en helpen mee met schoonmaken. Aanvang: 13.30 uur tot 15.00 uur. Meedoen kost één euro. te huur - zu vermieten strandhuisjes woningen - appart l Adriaanse a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23