Zoutelande is soms net een spookdorp 'Slimste theater' was serieuze optie De dorpsbewoner 221 zeeland Stilte rond nieuwe jachthavens Vlissingen Goes: zorgpark bij het ziekenhuis 0118 61 26 69 zaterdag 11 februari 2012 1 V 'Ik zie die versoepeling niet zitten. Als ze in het Kustlicht willen wonen, prima. Laat ze dat maar doen. Dat park is er geschikt voor en het is ook niet echt ver van het dorp. Maar de huizen in het dorpshart moeten volledig bewoond blijven.' Op 5 december vorig jaar kwa men tekeningen naar buiten voor het ombouwen van de Mu sic Hall op ZEP tot een theater. Toenmalig schouwburgdirecteur Peter de Neef was geestelijk va der van dit idee voor het 'slim ste theater van Nederland'. door Rolf Bosboom en Theo Giele MIDDELBURG - Achteraf gezien is het niet doorgaan van het A-thea ter in Middelburg een verkapte ze gen geweest. Een theater met 1100 stoelen was nooit gaan renderen, zegt voormalig schouwburgdirec teur Peter de Neef Hij kwam al bij zijn aanstelling in 2007 tot die con clusie. Twee jaar later deed hij onderne mer Frans Lievens het idee aan de hand om van de leegstaande Mu sic Hall 'het slimste theater van Ne derland' te maken. „Daar kon je met uitschuifbare tribunes zo een theater voor 1200 mensen maken. Daar zou je dan de grote pu bliekstrekkers kwijt kunnen: de Na jib Amhali's en de Theo Maas- sens. Dat zou dan ook betekenen dat je met een kleiner theater voor lijsttoneel in het centrum toe had gekund." De Neef toog met Lievens zelfs naar een architect in Rotterdam om tekeningen te laten maken. Wethouder Albert de Vries zag het plan uiteindelijk niet zitten: De Vries: „Geen kleine zaal, niet in het centrum. Een aangeklede loods op een bedrijventerrein heeft toch niet de allure van het GOES - Bij het Admiraal De Ruyter- ziekenhuis in Goes moet een zorg park komen met voorzieningen en bedrijven op medisch gebied. Het gebied rond het ziekenhuis wordt vrijgelaten om dergelijke ontwikke lingen mogelijk te maken. Dat vindt het college van B en W van Goes. Volgende week presen teert het college de structuurvisie, de ruimtelijke plannen voor de ge meente Goes tot en met het jaar 2040. Het zorgpark is onderdeel theater waarvoor de raad had be sloten." Ook Lievens liet het plan varen toen de eigenaar van het ZEP-terrein in Middelburg ombou wen van de Music Hall tot een theater niet zag zitten. Het zou het houden van beurzen overdag in de weg zitten. Volgens De Neef werd zijn plan nenmakerij met Lievens hem door de wethouder en het bestuur van de schouwburg niet in dank afge nomen. Maar verder dan de teken tafel is het plan uiteindelijk niet ge komen. Het bleef in de la totdat 'Sinterklaas' het op 5 december bij de raadsleden en de pers bezorgde. De oppositie in de Middelburgse raad vroeg om opheldering, maar de meerderheid schoof het schou derophalend terzijde. Niet meer re levant, was de conclusie. Toch denkt De Neef dat 'het slim ste theater van Nederland' nog wel eens kan opduiken. De ge meenteraad heeft de architect op dracht gegeven voor het maken van een definitief ontwerp. Maar pas eind dit jaar valt een finaal be sluit. Dan zal het de vraag zijn of de raad definitief het geld voor nieuwbouw, beschikbaar wil stel len. En dan zou het goedkopere al ternatief van de Music Hall in com binatie met een klein theater in het centrum weer wel eens de kop op kunnen steken. Lievens houdt zich op de vlakte. „Over de nieuwbouw van het thea ter is de gemeente leidend." Spectrum: interview Peter de Neef Directeur Peter de Neef bedacht plan voor ombouwen Music Hall tot flexibel muziektheater van die visie. Volgens wethouder Loes Meeuwisse (WD, economie) hebben zich nog geen gegadigden gemeld voor vestiging op het zorg park. Ze verwacht dat ontwikkelin gen in een stroomversnelling ra ken als er straks een extra afslag vanaf de A58 bij het ziekenhuis ligt. Zes jaar geleden zijn al eens plannen gepresenteerd voor een zorgboulevard bij het ziekenhuis. Van dat plan is tot nu toe niets te recht gekomen. Het plan van Veere om het twee- de-woningenbeleid in de ge meente te versoepelen, roept gemengde reacties op. De één is faliekant tegen, 'je creëert zo meer leegstand'. De ander ziet er 'een economische impuls voor de kust' in. door Annemarie Zevenbergen Ze is er erg duidelijk en fel in. De Zoutelandse Ans Landzaat ziet niets in de voorgestel de versoepeling van het tweede-woningbeleid in de ge meente Veere. „Zeker niet in de oude dorpskernen. Want het gaat vaak om oudere huizen in het cen trum. Die moeten bewoond blij ven. Dan houd je de mensen hier, krijg je weer aanwas voor scholen en blijft het leefbaar. Laat liefheb bers maar een huis op het Kust licht kopen. Die staan er al kant en klaar. Je moet de ouwe huizen in de ouwe dorpskernen opknappen en aanbieden aan de jeugd. Als starterswoningen. Hou je ook ge lijk de jongeren hier." De dorpsraad van Zoutelande is ook niet onverdeeld positief over het voornemen van de gemeente. Secretaris Marianne Pauli: „Ik ben bang dat dit nog meer leegstand in de hand werkt. Want die huizen staan een deel van de tijd leeg." „Door de versoepeling zie ik als ge volg dat er nog meer verhuurd gaat worden. Want de dagen waar op die woningen leeg staan, kun nen ze makkelijk in de verhuur. Dan krijg je er weer zo'n verhuur- rommeltje bij. Dat is nu al erg in Zoutelande. Buiten het seizoen is heel veel leeg en weg. Het lijkt wel of het dorp dan op slot zit. Ook winkels en horeca zijn dan niet da gelijks geopend. Het is soms net een spookdorp. Je komt niemand tegen als je op straat loopt. Ik zie ook een probleem bij de handha ving. Want wie controleert Wij hebben als dorpsraad al een brief aan het gemeentebestuur geschre ven, waarin we onze zorgen uiten over het tweede woningbeleid en de handhaving hierop. Wij zien dat er veel recreatief verhuurd wordt in woningen die bestemd zijn voor permanent gebruik." Rob van Avermaete van Zwaan makelaardij is duide lijk positief over de voorge stelde beleidsverandering: „Ik vind het moedig van de gemeente Veere dat ze het beleid aanpast aan de huidige tijd. Deeltijdwonen kan leegstand buiten het seizoen voorkomen. Ik had recent een klant uit de andere kant van het land, die nu een tweede woning in Dishoek wilde kopen om daar over een paar jaar permanent te gaan wonen. Ik denk dat ook hier door een groter koperspotentieel ontstaat voor woningen die nu te koop staan. Waarom hebben men sen geen moeite met leegstand Teruggehaalde hulzen Aagtekerke: 7 Biggekerke: 15 Domburg: 68 Gapinge: 1 *>Grijpskerke: 1 Koudekerke: 20 <9 Meliskerke: 2 «Oostkapelle: 12 «Serooskerke: 5 Veere: 11 Vrouwenpolder: 10 ®Westkapelle: 42 Zoutelande: 67 Totaal: 261 door senioren die een aantal maan den per jaar elders overwinteren? Iedereen vindt dat 'leuk', het is ge accepteerd dat die huizen leeg staan. Waarom dan moeilijk doen over een huis dat maar een aantal dagen per week bewoond wordt, maar dan wel het hele jaar door? De versoepeling van het beleid past in deze tijd. En mocht blijken dat het over een paar jaar anders is, dan kan het daar weer op aan gepast worden." Collega-makelaar Abraham Wisse van het gelijknamige makelaars kantoor in Domburg en Oostkapel- le - een SGP-raadslid - verwacht 'weinig grote veranderingen. „Het is in feite voortzetting van het oude beleid, maar in een nieuw jasje. Ik denk niet dat dit van in vloed zal zijn op de woningmarkt. Zakelijk gezien ben ik er wel blij mee. Een recreatiewoning blijft: straks ook een uniek object. Die markt loopt goed omdat het een schaars product is. De versoepe ling zal niets noemenswaardigs veranderen. Zoals ik al eerder ge roepen heb: er verandert pas echt wat als je het vrijgeeft." Extra inwoners ^Aagtekerke: 12 <9 Biggekerke: 38 Domburg: 102 Gapinge: 0 Grijpskerke: 2 Koudekerke: 42 Meliskerke: 8 ®Oostkapelle: 29 Serooskerke: 11 Veere: 25 •Vrouwenpolder: 17 Westkapelle: 79 «Zoutelande: 111 •Totaal: 476 door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Watersportvereniging De Schelde praat volgende maand met de gemeente Vlissingen ver der over de uitbreiding van haar jachthaven in de Tweede Binnen haven. De vereniging heeft in oktober vo rig jaar een nieuw ondernemings plan ingediend bij de gemeente. Die heeft dat niet direct omarmd en dus is er nog geen knoop door gehakt. Begin maart praten beide partijen verder over hoe de uitbrei ding gerealiseerd kan worden. De lange reeks gesprekken is ge start in 2002 en in tien jaar tijd heeft voorzitter Hans Vroeginde- wij al met drie verschillende wet houders aan tafel gezeten. De ge meente Vlissingen heeft een beslis sing steeds uitgesteld, terwijl de wachtlijst bij de vereniging almaar groeit. Potentiële leden wijken al uit naar andere jachthavens in de omgeving. Ook aan het Vroon-front, voor de aanleg van een commerciële jacht haven in het Scheldekwartier, is het stil. Volgens woordvoerder Piet Otten moet de gemeente eerst afspraken maken met ontwikke laars. „Alleen een jachthaven heeft geen zin; mensen willen met hun bootje niet tussen zand liggen." gemeentesLuis l™™"" AANKONDIGING GEMEENTE SLUIS Op 23 juni 2011 heeft de gemeenteraad van de gemeente Sluis een besluit genomen over de strandnota. Onderdeel van dit beleid voor het strand is de realisatie van een pilot strandslaaphuisjes op 1 locatie voor 10 tot 15 strandslaaphuisjes. De te realiseren slaaphuisjes dienen bedrijfsmatig te worden geëxploiteerd. De gemeente Sluis wil graag in contact komen met ondernemers/initiatiefnemers, die samen met ons een toeristisch product kunnen ontwikkelen, dat een meerwaarde zal opleveren voor het toeristisch recreatieve product van de gemeente Sluis. Meer informatie en de documenten om in te schrijven als kandidaat exploitant kunt u tot 5 maart 2012 pere-mail aanvragen bij mrabaut@gemeentesluis.nl of stheunissen@gemeentesluis.nl. Na deze datum vervalt de mogelijkheid tot inschrijven. Voor het ontvangen van de inschrijfdocumenten zal 100 euro in rekening worden gebracht. Oostburg, 8 februari 2012 J.Suurmond,wnd. burgemeester Tel. (0031) 0117 -457 000 J. Dijkstra, secretaris e-mail info@gemeentesluis.nl Gemeente Sluis website www.gemeentesluis.nl Postbus 27,4500 AA Oostburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 22