'Er zijn nu alleen maar verliezers' Ambulance blijft op Walcheren WALCHEREN Slapend op de slee almanak Oud Sluis ZATERDAG 11 februari 2012 21 door Maurits Sep VLISSINGEN - De verdachte is vrij, maar nog niet vrijgesproken. Het onderzoek naar de verdenking van ontucht loopt nog. „Ik weet dus ei genlijk nog net zo veel als in het begin", reageert directeur Edwin van Alphen van Kinderopvang Walcheren. „We moeten het hele proces afwachten tot we een oor deel kunnen vellen." Maandag spreekt Van Alphen met zijn medewerker. Voorlopig zal de 24-jarige Middelburg niet terugke ren op zijn werk. Van Alphen is wel blij voor de man dat die nu terug is bij zijn fa milie en vrienden. „Maar de con clusies in deze kwestie zijn nog on bekend. Het lijken twee tegenstrij dige berichten: vrij maar nog wel verdacht. Voor sommige onder zoekslijnen is meer tijd nodig. Je kunt dus nog niet volledig blij of volledig teleurgesteld zijn. Aan de andere kant: de beste uitspraak na vrijspraak is deze." Want na de aangifte die dinsdag te gen de medewerker is gedaan door de ouders van een 3-jarig meisje dat op de Vlissingse kinderopvang Tuimelaar zit, zijn geen andere, nieuwe aangiftes meer tegen de man gedaan. Er zijn ook geen ver dere onderbouwingen voor de be schuldiging gevonden. Toch zijn er 'alleen maar verliezers' constateren Van Alphen en burgemeester René Roep van Vlissingen. „Aller eerst de verdachte zelf, omdat die toch een stempel krijgt opgedrukt. Verder de ouders die de aangifte hebben gedaan en tot slot de kin deropvang", analyseert Roep. „Nee, winnaars zijn er in deze za ken nooit." Over de manier en het moment waarop betrokken ouders van de kinderopvang zijn geïnformeerd, zijn Van Alphen en Roep tevre den. „Wij hebben positieve reac ties gekregen", zegt Van Alphen. „De volgende keer zal ik het net zo doen", stelt Roep. „We hebben namelijk ook getracht de verdach te zo veel mogelijk te beschermen door erop te wijzen dat hij alleen nog maar verdacht was, niet ver oordeeld." Zoutelande is soms net een spookdorp h-4 Gemengde gevoelens bij burgemeester en Kinderopvang Walcheren na vrijlating verdachte VLISSINGEN - Je hebt volhouders die er nooit genoeg van krijgen, maar voor sommigen is het na een dag sneeuw- en ijspret wel even genoeg geweest. Dan is zelfs een houten slee comfortabel genoeg om in slaap te vallen. Op dë achtergrond gaan ze lekker door. De Loui se de Colignyschool hield een eigen elfsteden tocht, mét stempelposten. foto Ruben Oreel MIDDELBURG - In de kop van Wal cheren wordt definitief een extra ambulance gestationeerd. De Ne derlandse Zorgauroriteit (NZa) stelt er 690.000 euro per jaar voor beschikbaar. Gedeputeerde George van Heukei- om (SGP, zorg) was opgetogen over het besluit van de NZa. „We hebben er lang aan getrokken. Mi nister Edith Schippers van Volksge zondheid was het met ons eens en ze heeft de NZa gezegd dat het zo geregeld moet zijn." De extra ambulance is nodig om spoedgevallen binnen 45 minuten in het ziekenhuis in Goes te krij gen. Aanvankelijk financierde de provincie de inzet van deze zieken auto. Van Heukelom heeft er in Den Haag voortdurend op aange drongen dan deze ambulance in Tip? redactie@pzc.nl de gewone financiering zou moe ten worden opgenomen. Bij zijn tevredenheid tekende hij aan dat het succes mede te danken is aan de statenfracties. Van Heuke lom heeft ze ertoe aangespoord de kwestie bij hun partijgenoten in de Tweede Kamer aan te kaarten en te vragen druk op de minister uit te oefenen. Van Heukelom: „Dat heeft zeker geholpen." De Hulsterse dertiger was deze week ziek. En dat terwijl ze donderdag avond met manlief naar driesterren restaurant Oud Sluis zou gaan om het gevoel te krijgen dat er engeltjes over haar tong piesten. Ze moest dus grieperig, zonder eet lust en vol frustraties afhaken. Haar man zocht, hoe spijtig ook, naar een alternatief. Toen hij het verhaal op zijn werk vertelde, riepen negen colle ga's vliegensvlug om het hardst: mag ik dan mee? Niemand die vroeg hoe het nu eigenlijk met zijn eega ging of haar beterschap wenste. „Stelletje aasgieren", piepte het zieli ge hoopje pyjama vanonder een dik ke deken op de bank. Waarna ze de monstratief in een droog beschuitje hapte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21