Samen zijn we sterk Rutte straft lekkende ministers af Het geluk van Zeeland Veerman: Hedwige moet onder water Verdachte ontucht vrijgelaten WORLD PRESS PHOTO De jury van de World Press Photo heeft gisteren de winnaars bekendgemaakt 10 en 11 DEN HAAC - Premier Mark Rutte had ze nog zo gewaarschuwd: als een onderwerp voor de minister raad voortijdig zou uitlekken, zou de premier het punt van de agen da afhalen. Gisteren voegde hij de daad bij woord. Twee keer liefst. Het voorgenomen besluit van mi nister Edith Schippers om de lo ting (numerus fixus) voor de stu die geneeskunde af te schaffen, lek te via deze krant vroegtijdig uit. Via de Volkskrant lekte het plan van minister Marja van Bijster- veldt uit om op alle middelbare scholen, ook christelijke, lessen over homoseksualiteit te verplich ten. Toen Rutte gisterochtend het lijst je uitgelekte onderwerpen onder ogen kreeg, was hij onverbiddelijk: streep erdoor. De twee ministers mogen het volgende week weer proberen. Rutte probeert zo een einde te ma ken aan het lekken van vertrouwe lijke informatie. Hij heeft daar een hekel aan, omdat het het belang van het kabinetsberaad uitholt He lemaal uitroeien zal nooit lukken, gaf hij gisteren na afloop van de ministerraad toe, maar het is het proberen waard. Toen journalisten gisteren na af loop van de ministerraad vroegen of over deze twee onderwerpen nog was gesproken, was het stelli ge antwoord: „Nee." Ja, hij had in sommige kranten gezien dat dat wel zou gebeuren. Maar die waren verkeerd geïnformeerd. Volgens Rutte reageerden zijn col lega's met begrip voor zijn stap. „En met toejuichingen van het lei derschap." ZATERDAG PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren I Zonnige 11 februari 2012 I 254e jaargang nr. 36 - los nummer 1,60 - zaterdag 2,40 I winterdag, -50 REGIO Voor het tweede opeenvolgende weekend kan er geschaatst worden 26 en 27 T e kunt in een fantas- I tische villa wonen, de I aardigste buren hebben s en prachtige natuur om je heen, maar dat is niet ge noeg voor ultiem geluk. Het allergelukkigst zijn Zeeuwen met hun partner, zo blijkt uit een geluksenquête waar in de PZC een groot aantal Zeeuwen ondervroeg. Ge middeld geven de onder vraagden hun eega een 8,5. Het geluk zit 'm vooral in de kleine dingen, zeggen vier Zeeuwse stellen. Ook na vele jaren huwelijk genie ten ze nog het meest van een avondje samen televisie kijken, samen gek doen, la chen of gezellig samen dine ren. Carla en Ton van Hoorn uit Burgh-Haamstede: „Of we nu op een schip op de Atlantische Oceaan zitten, of op de bank: als we sa men zijn, dan kunnen we de hele wereld aan." Mara Malicki en Patrick Dijk-Malicki beleefden gistermid dag hun ultieme geluksmoment: ze gaven elkaar het ja-woord in Middelburg. „We zijn echt vriendjes en kun nen lekker gek doen samen", zegt Mara. Patrick: „Maar we gunnen elkaar ook vrijheid." foto Marcelle Davidse Corrie Gerreman (81) en haar man Piet (81) uit Terneuzen vieren komende Valentijnsdag hun diamanten huwelijks dag. „We zijn nog steeds even gelukkig als zestig jaar gele den", zegt Corrie. „Na de Watersnoodramp zijn we nog meer naar elkaar toe gegroeid." foto Mark Neelemans Vandaag in Spectrum: Woning is belangrijk voor het geluksgevoel In Hansweert zit het geluk in de mensen zelf Het is maar saai en stil in Terneuzen Alle feiten en cijfers over geluk zie ook pzc.nl Marjoiijn Moens (27) en Lisette van Bijnen (29) uit Middel burg. Marjolijn: „We zijn sinds 2009 bij elkaar en genieten nog steeds van de kleine dingen. Gezellig op de bank met een hapje en drankje. En ik zorg altijd dat er iets lekkers op tafel staat als Lisette thuiskomt." foto Marcelle Davidse Carla en Ton van Hoorn uit Burgh-Haamstede zijn 38 jaar getrouwd. „Zij zorgt als beste voor mij", zegt hij. „Ik voel me veilig bij hem", zegt zij. „Of we nu op een schip op de Atlantische Oceaan zitten, of op de bank: als we samen zijn, kunnen we de hele wereld aan." foto Marcelle Davidse GOES - Nederland moet de Schelde- verdragen met België uitvoeren en dus de Hertogin Hedwigepolder in Zeeuws-Vlaanderen onder water zetten. Dat vindt Cees Veerman, oud-minister van Landbouw, Na tuurbeheer en Visserij. Hij was gis teren te gast op een symposium van de ZLTO over waardeontwik- keling van landbouwgrond. Na af loop wilde hij in de Zeelandhallen desgevraagd ingaan op de discussie over de Hedwigepolder. „Die dis cussie is te hoog opgelopen. En hoe krijg je de emoties weer terug in de proporties dat je zegt: wat is nou het landsbelang?" pagina 2 en 3: herstel natuur niet betwist VLISSINGEN - De Middelburger die wordt verdacht van ontucht met een 3-jarig meisje op een Vlissing- se kinderopvang is gisteren vrijgela ten. Volgens het Openbaar Ministe rie was er te weinig aanleiding om hem nog langer vast te houden. Het onderzoek heeft nog geen ver dere onderbouwing voor de ver denking opgeleverd. Ook zijn er sinds zijn aanhouding dinsdag geen verdere aangiftes tegen hem gedaan. De man blijft volgens het Openbaar Ministerie nog wel ver dacht en het onderzoek gaat de ko mende weken door. pagina 21: 'Er zijn nu alleen maar ver liezers' DESTELLING Jammer dat het gaat dooien Reageer op pzc.nl Zie pagina 6 en 7: Dooi geeft overlast in huis en op de weg UW MENING 403 reacties Johan Cruijff maakt Ajax kapot eens WBHHMHMi 58% oneens 42% ikArneville T 0118 638 456 T 0113 232 323 raymondo T 0118 441 441 T 0113 230 066 STEFANI-S'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1