'Vliegen? Daar kom ik mijn bed voor uit!' 221 zeeland Wakker maken Neem mensen uit regio aan almanak Oud Sluis Appartementen Ravelijn Nassau half 2013 klaar zaterdag 11 februari 2012 door Christel Tuin Zeeuws-Vlaanderen krimpt en vergrijst. Veel jongeren trekken weg. Maar waaromBas Dingenouts (De Rede), Anoek de Cardeijn (Zwin College), Christel Tuin (Reynaertcollege) en Raymond de Frel (Zelden- rust-Steelantcotlege) proberen aan de hand van hun klassenfoto's daarop antwoord te krijgen van hun oud-klasgenoten. Vandaag Ani- sa Verlinde uit de klas van Christel. 'Waar kunnen we u 's nachts voor wakker maken', vroegen Oostburgse middenstanders hun klanten. Ze kregen al enkele honderden wensen binnen. Dromen die 'origineel én uitvoerbaar' zijn, hoeven de komende maanden niet in bedrog uit te monden. Anisa woont nu in Terneuzen. „Als mijn moeder niet ziek was geworden, was ik waarschijnlijk in Utrecht gebleven." Anisa groeide op in Koe wacht. „Een ideale plek om als kind te wonen. Lekker rustig en je kon met een gerust hart buitenspe len", vertelt ze. Aan het eind van de middelbare schooltijd verhuisde ze met het gezin naar Terneuzen. Omdat Ani sa daar veel minder mensen ken de, vond ze de verhuizing in eer ste instantie helemaal niets en bleef daarom op school in Hulst. „Na het examenjaar ging ik peda gogiek in Tilburg studeren, wat destijds niet in Zeeland werd aan geboden. Als dat wel zo was ge weest, was ik het liefst hier geble ven. Zeeuws-Vlaanderen is voor mij rust en ruimte, een vertrouw de omgeving en ik vind het fijn dat mijn familie er woont." Achteraf gezien, denkt ze dat het voor haar goed is geweest om Zee land te verlaten en naar Brabant te verhuizen, omdat ze veel zelf standiger is geworden. Haar blik op Zeeuws-Vlaanderen verander de behoorlijk tijdens haar tijd in Tilburg. „Het viel me op dat er veel minder faciliteiten zijn dan in de grote stad, het openbaar ver voer er slecht is en de uitgaansmo gelijkheden er ook beduidend minder zijn." Anisa ging aan het eind van haar studie, die ze in Utrecht voltooi de, terug naar Zeeland, omdat haar moeder ernstig ziek werd. „Ik zocht een stage in de regio en vond die uiteindelijk bij RPCZ in Vlissingen. Als mijn moeder niet ziek was geworden, was ik waar schijnlijk in Utrecht gebleven, om- Anisa Verlinde (25), 5 vwo Reynaert- college, Hulst (2002). dat de mogelijkheden in mijn vak gebied daar een stuk groter zijn." Na haar stage kon ze bij RPCZ blij ven werken. Ze woont nu in Ter neuzen. „Dat was toch even wen nen. Alles ligt verder van elkaar en er is minder te doen dan in Til burg en Utrecht Ik zou graag in Terneuzen willen blijven, maar dat hangt ook af van de vraag of mijn vriend hier werk kan vin den." Wat ziet zij als oplossing voor de 'krimpende streek'? „Al lereerst moeten we iets doen aan de verpaupering in Zeeuws-Vlaan deren, zoals de Kop van de Noord straat in Terneuzen. Verder vind ik dat bedrijven in deze regio jon geren uit de streek moeten aanne men, in plaats van oudere werkne mers uit andere regio's. Dat laat ste gebeurt helaas redelijk vaak, zo weet ik van mijn vrienden. De jeugd heeft de toekomst, ook in Zeeuws-Vlaanderen." Tip? redactie@pzc.nl De Hulsterse dertiger was deze week ziek. En dat terwijl ze donderdag avond met manlief naar driesterren restaurant Oud Sluis zou gaan om het gevoel te krijgen dat er engeltjes over haar tong piesten. Ze moest dus grieperig, zonder eet lust en vol frustraties afhaken. Haai man zocht, hoe spijtig ook, naar een alternatief. Toen hij het verhaal op zijn werk vertelde, riepen negen colle ga's vliegensvlug om het hardst: mag ik dan mee? Niemand die vroeg hoe het nu eigenlijk met zijn eega ging of haar beterschap wenste. „Stelletje aasgieren", piepte het zieli ge hoopje pyjama vanonder een dik ke deken op de bank. Waarna ze de monstratief in een droog beschuitje hapte. De winkeliers van Oostburg staan vaak diep in de schaduw van de Sluise collega's. Met een speciale actie willen de wakkere middenstanders klanten uit de regio eens positief verrassen. Om te laten zien dat ze niet zijn ingeslapen in de Eenhoornstad. door René Hoonhorst Spontaan valt Bets du Burck-Giljam secretaris Nico van den Ameele van Vereniging Onderne mend Oostburg (VOO) om de nek. Het is half vijf vrijdag morgen, maar Bets is blij. Ze mag gaan vliegen en woonplaats Oost burg eens nauwgezet vanuit de hoogte bekijken. Bets is verrast in het kader van de actie 'Waar kunnen we u 's nachts voor wakker maken'. Dat ze een tijdje terug voor de lol eens een briefje met haar wens in een bus had gedaan, was ze 'al lang weer vergeten'. Mocht er een wens in vervulling gaan, dan had ze eerder gedacht aan een nachtje meelopen in zorgcentrum Emmaüs in IJzen- dijke. „Ik heb wel eens eerder ge vlogen", zegt de 71-jarige Oostburg se. „Maar exclusief in een klein vliegtuigje en dan boven Oostburg vliegen, is natuurlijk wel heel bij zonder. Nooit durven dromen, dat dat er nog eens van zou komen." Een half uurtje vóór Du Burck was plaatsgenote Karin Thomaes (50) al wakker gemaakt. Zij reageerde even over vieren een stuk beduus der, overvallen als ze was door een overweldigend verrassingscomité en felle cameralampen. Toen ze eenmaal aangekleed de limousine instapte ging het al een stuk beter. En toen Bets erbij kwam zitten, was Karin - die intussen wist dat door een ingevuld wensenbriefje van zoon Davey haar een ma ke-over te wachten stond - geheel ontdooid. Esther Tas (30) uit Sluis was hele maal ondersteboven toen ze om- 'Pas toen ik de wagen van Hinneman zag, dacht ik: o ja, ik wil eens in een vrachtwagen rijden' streeks vijf uur uit bed werd ge beld. Zij had er geen idee van dat tweelingzus Judith haar had voor gedragen voor een verwenverras sing. Tot de enorme Hummer op het Ledelplein in Oostburg stopte, wist Esther niet in wat voor wat ten de Oostburgse ondernemers haar wilden leggen. Maar toen ze 'de wagen van Hinneman' zag, was het raadsel opgelost. Natuur lijk, ze wilde zo graag eens in een vrachtwagen rijden... Vóór de Oostburgse onder nemers de wensen in ver vulling lieten gaan, was er eerst nog een feestelijk ontbijt in Eethuis de Smickelaer. Na een glas thee en een broodje roerei stapte Esther vol bravoure de truck in. Alsof ze dacht: ach, zo'n truck be sturen is voor mij een eitje. Karin liep met de 'hairstyliste' mee, toevallig haar eigen vertrouw de kapster. „Maar we gaan er deze keer eens heel iets anders van ma ken", beloofde die. Bets huppelde intussen met piloot Enno Belde- rok mee, klaar om in diens Cessna 182 vanaf vliegveld Midden-Zee land het luchtruim te kiezen. Bets du Burck-Giljam (71), Oostburg Bets was al lang vergeten welke wensenbriefjes ze ook al weer in de bus had gestopt. Ze wilde ook een dagje meelopen in een verzorgings huis. „Maar vliegen is nog mooier." Esther Tas (30), Sluis Esther schrok zich rot tegen vijven. Tweelingzus Judith had nooit ver teld dat ze haar wilde verrassen. Pas toen ze een vrachtwagen zag, wist ze welke droom in vervulling ging. Karin Thomaes (50), Oostburg Jongste zoon Davey had haar opge geven voor een make-over, een ver wenbeurt die ze al twintig jaar wil de. Omdat ze altijd klaarstaat voor man en twee zoons. AANKONDIGING GEMEENTE SLUIS Op 23 juni 2011 heeft de gemeenteraad van de gemeente Sluis een besluit genomen over de strandnota. Onderdeel van dit beleid voor het strand is de realisatie van een pilot strandslaaphuisjes op 1 locatie voor 10 tot 15 strandslaaphuisjes. De te realiseren slaaphuisjes dienen bedrijfsmatig te worden geëxploiteerd. De gemeente Sluis wil graag in contact komen met ondernemers/initiatiefnemers, die samen met ons een toeristisch product kunnen ontwikkelen, dat een meerwaarde zal opleveren voor het toeristisch recreatieve product van de gemeente Sluis. Meer informatie en de documenten om in te schrijven als kandidaat exploitant kunt u tot 5 maart 2012 pere-mail aanvragen bij mrabaut@gemeentesluis.nl of stheunissen@gemeentesluis.nl. Na deze datum vervalt de mogelijkheid tot inschrijven. Voor het ontvangen van de inschrijfdocumenten zal 100 euro in rekening worden gebracht. Oostburg, 8 februari 2012 J. Suurmond, wnd. burgemeester J. Dijkstra, secretaris Gemeente Sluis Postbus 27,4500 AA Oostburg Tel. (0031 >0117-457 000 e-mail info@gemeentesluis.nl website www.gemeentesluis.nl AXEL - Iris Vastgoedontwikkeling streeft ernaar om halverwege 2013 25 appartementen en een kantoor „aan de Nassaustraat in Axel op te leveren. Met een oude Friese heiconstruc tie op spierkracht werd gistermid dag de eerste paal van het project i Ravelijn Nassau geslagen. De eer ste fase van het plan, veertien ap partementen aan de Evertsen- straat, is recentelijk opgeleverd. Van de 25 nog te bouwen apparte menten zijn er inmiddels tien ver kocht. Saman Assurantiën neemt zijn intrek in het kantoor. Parallel aan het project loopt de bouw van de Aldi in de Tuinstraat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 118