na zondag is het gedaan' zeeland 25 Onderzoek huisvesting senioren in Stalland Wemeldingenaar slaat zijn visite Brandweer zoekt vrijwilligers Terneuzen weert bedelaars uit winkelcentra zaterdag 11 februari 2012 door Rob Paardekam SINT-ANNALAND - Woningcorpora tie Stadlander heeft onder senio ren in Sint-Annaland een enquête uitgezet om er achter te komen hoe groot de behoefte aan nieuwe seniorenwoningen is. In Sint-Annaland wordt al jaren ge roepen dat er veel te weinig huis vesting voor ouderen is. „Maar op een gegeven moment kan zoiets ook een eigen leven gaan leiden", zegt Ko Droogendijk van Stadlan der. „Er zijn wachtlijsten, maar de vraag is of de mensen die daarop staan ook per direct naar een se niorenwoning willen of dat ze zichzelf met het oog op de toe komst op de lijst Rebben laten zet ten." Stadlander wil dat weten in ver band met de komst van een woon zorgcentrum op het Havenplein. Afhankelijk van de uitkomst van de enquête zal worden bepaald hoe groot dat wordt, hoe de ver houding tussen huur- en koopwo ningen komt te liggen en wat de prijzen worden. Het onderzoek wordt gesteund door de Dorpsgemeenschap Sint- Annaland, dat zich al jaren sterk maakt voor de komst van meer se niorenhuisvesting in het dorp. WEMELDINGE - Een bewoner van de Oosterscheldestraat in Wemel- dinge is donderdagavond tegen 22.45 uur aangehouden door de politie. De man had ruzie gekre gen met een 27-jarige man die in de woning op bezoek was. De We meldingenaar zou de bezoeker heb ben geschopt en geslagen. De 27-ja- rige man moest zich daardoor la ten behandelen bij de huisartsen post. Hij liep verwondingen op in zijn gezicht door de schermutse ling. Van de aangehouden man is de leeftijd niet bekend; van de ge slagen man is geen adres bekend. &S82sas8S/5!a3zza!&iHHflBBHaRHBHHMHHHMMB Op de Veste in Goes kan voor de derde keer in vier jaar worden geschaatst. Alleen Vorig jaar bleef de ijspret uit. foto Willem Mieras om te schaatsen", vertelt ze. „Ik vind de sfeer en de omgeving hier leuker dan op de gemiddelde plas in het buitengebied." Haar vrien din wijst naar café Baarends. „Bo vendien kunnen we straks nog lek ker iets warms drinken." 'Ik vind de sfeer en de omgeving hier leuker dan op de gemiddelde plas in het buitengebied' De café-uitbaters hebben handig op het winterweer ingespeeld door een paar matten - om te klu nen - van het ijs naar de deur van het café te leggen. Op een boom hebben ze een paar A4-tjes ge prikt. 'Warme chocolademelk 2,so euro; glühwein 2 euro'. Goesenaar Herman Baaij heeft zijn eigen drinken meegenomen. „Even opwarmen", zegt hij, terwijl de dampende koffie uit zijn ther mosfles in een beker belandt. „Ik ben een echte schaatsliefhebber", THOLEN - De brandweer Tholen is op zoek naar vrijwilligers voor de kernen Tholen, Sint-Maartensdijk, Sint Philipsland en Stavenisse. Het duikteam Tholen kan ook verster king gebruiken. Met name mensen die tijdens de daguren beschikbaar zijn, worden dringend verzocht zich aan te mel den. De brandweer denkt daarbij ook aan mensen die buiten de ge meente wonen, maar in één van de genoemde kernen werken. Belangstellenden kunnen zich aan melden tot en met 20 februari. www.brandweertholen.nl vervolgt hij. „Ik heb deze middag speciaal vrij genomen om te kun nen schaatsen. Mijn stelling is dat je ervan moet profiteren zolang het nog kan. Als we de weersvoor spellingen mogen geloven, is het na zondag weer gedaan." Over de kwaliteit van het ijs zijn de mensen over het algemeen ge matigd tevreden. Volgens voorzit ter Peter Kruitbosch van de Vereni ging Ijsvermaak verschilt het van plek tot plek. „Op de dunste delen ligt zes tot acht centimeter, maar TERNEUZEN - Bedelaars mogen zich niet meer ophouden in winkelcen tra en bij parkeergarages in Terneu zen en Axel. Dat hebben B en W deze week be sloten. Bedelaars mogen in Terneu zen voortaan geen geld meer aan passanten vragen in de winkelcen tra Schuttershof, Zuidpolder en Serlippens en de binnenstad van Terneuzen. Ook in het winkelge bied vaa Axel en bij de parkeerga rages Oostkolk en Theaterplein in Terneuzen is bedelen voortaan strafbaar. Tegen straatmuzikanten kan de gemeente nog niet optre den. Daarvoor moet eerst de APV worden aangepast. richting het eilandje wordt het ijs steeds dikker. We zijn zondag al begonnen met het weghalen van de sneeuw, maar op sommige plek ken was het ijs toch al aan het smelten. Op die plekken is de kwa liteit nu wat minder." Hoewel het vrijdagmiddag al be hoorlijk druk is, denkt Kruitbosch dat er in het weekend nog veel meer mensen komen. „Het is dan altijd erg gezellig, met name door de vele omstanders. Zaterdag is er ook een dweilband." Noordw Middelb makelaar Vraagprijs 279.000,- k.l< Fraaie halfvrijstaandé woning met schuur aim de karakteristieke Noordweg. Deze sfeervolle woning is recentelijk op profes sionele wijze gerenoveerd en uitgebouwd (2Q94J met o.a. nieuwe keuken en bad kamer. De zonnige tuin met achterom bied veel privacy.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 113