Bezwaren Vestetuin van tafel geveegd Profiteren nu het kan, 241 zeeland in VEERE Gemeente houdt vertrouwen in anti-stankfilter varkenshouderijen Malle Jantje /7\ AutoTeam zaterdag 11 februari 2012 Spar-uitbaters vangen bot door Rob Paardekam THOLEN - De bezwaren van drie Spar-winkeliers en garagebedrijf Adrie van Burgh tegen het plan Vestetuin in Tholen zijn door de gemeenteraad van tafel geveegd. Enkele fracties vroegen donderdag tijdens de raadsvergadering wel aandacht voor de positie van de su permarkten in de kleine kernen. In de nieuwe wijk Vestetuin ko men straks de C1000 en de Aldi te zitten. Deze supermarkten zitten nu ook al in Tholen, maar ze wor den op hun nieuwe plek een stuk groter. De Spar-uitbaters uit Poort vliet, Sint-Maartensdijk en Sint Philipsland vrezen dat hun win kels hieronder zullen lijden. Het college verwees hun bezwaren eerder al naar de prullenbak, de raad denkt daar net zo over, zo bleek donderdag. Veel fracties had den desondanks best begrip voor de Spar-winkeliers. „Ik begrijp dat ze voor hun zaak strijden", stelde Gert-Jan Boudeling (CDA). „Maar ik denk niet dat de nieuwe super markten in Tholen hele grote con currenten zullen worden." Met name de uitbater van de Spar BnsnMNSgHMHHnflMnBBaHHaiaaHUHI in Poortvliet is bang dat hij kopje onder gaat. Daarom zegde wethou der Frank Hommel nog eens toe dat hij met hem in gesprek zal gaan. „Samen zullen we bekijken hoe we de winkel, in stand kun nen houden. We hebben de onder nemer gevraagd met een visie te komen. Dat heeft hij inmiddels ge daan." SP'er Theo Korevaar vroeg zich af of een buurtwinkel, zoals die in Scherpenisse bestaat, misschien een alternatief is voor Poortvliet. In die winkel vinden een aantal verstandelijk gehandicapten een vorm van dagbesteding. Ook Adrie van Burgh van het ge lijknamige autobedrijf is niet blij met de komst van de supermark ten, of beter gezegd de apparte menten die daarbovenop komen. De ondernemer vreest daardoor beperkt te worden in zijn mogelijk heden. Hij kreeg gelijk van de Raad van State, waarna het college extra onderzoek deed. Op basis daarvan concludeert ze dat de angst van Van Burgh ongegrond is. De gemeente zal hem op schrift ga randeren dat hij zijn bedrijfsvoe ring ongehinderd kan doorzetten. POORTVLIET - Het college van Tho len houdt vertrouwen in het bio- bedfilter, waarmee de stank van varkenshouderijen moet worden teruggedrongen. Dit ondanks de problemen met het filter bij een agrariër in Poortvliet. De gemeente wil graag dat varkens houders op Tholen de stank overlast terugdringen. Het biobed- filter zou daarvoor het beste sys teem zijn. Gek genoeg staat het nog niet op de lijst van in Neder land geoorloofde systemen. Daar voor moet eerst een proef worden gedaan. In het kader daarvan plaats te de firma Van Duijnhoven een klein jaar geleden zo'n filter. Eerst waren de resultaten goed, maar la ter lieten de resultaten een minder gunstig beeld zien. Daarom werd de proef eind vorig jaar stilgelegd. „We doen nog steeds onderzoek naar de mogelijke oorzaken", stelt wethouder Van Dis. „We gaan er van uit dat de kinderziektes er met enige aanpassingen uit te krijgen zijn. Ik ben hoopvol gestemd." Op veel plaatsen op de Bevelan- den en Tholen bonden mensen gisteren de ijzers onder. Ook op de veste in Goes was het weer een drukte van jewelste. door Rob Paardekam kijk uit! Een wat oudere man wordt vrij dagmiddag bijna onder steboven gereden door een paar jongens die aan het ijs hockeyen zijn. Het is dan ook drin gen op de veste in Goes. Vele tien tallen schaatsliefhebbers hebben de ijzers ondergebonden om er hun rondjes te maken. De vrienden Hans Bastiaanse en Cor-Jan Geijtenbeek, allebei 11 jaar oud, genieten ook van het ijs. „We hebben ook al aan de Nansenbaan geschaatst", vertelt Hans. „Daar is het ijs iets beter, wel 14 centimeter dik. Hier is het volgens mij maar 7 centimeter, je hoort het kraken. Maar krakend ijs is goed ijs, zeg gen ze altijd." Toch is Cor-Jan niet helemaal te vreden. „Er zitten nogal wat hob belige stukken in. Misschien komt dat door de sneeuw die er op is ge vallen. Geen idee, eigenlijk. Maar verder kun je hier hartstikke lek ker schaatsen, hoor." Chantal van Stee, die samen met een vriendin op het ijs staat, is he lemaal vanuit Vlissingen gekomen. „Ik heb jaren in Goes gewoond en vind dit nog altijd de leukste plek Vandaag (za. 11 febm^fi) en morgen (zo. 12 februari) 'V - "bij iedere* 10,- die u morgen en overmorgen bij één van de onderstaande winkels besteedt krijgt u een snert-bon t.w.v. 7,50 cadeau! Deze bon kunt u gelijk "opeten" bij Suster Anna - Markt 8 of In den Struyskelder - Kaai 25/27 - Veere. *met een maximum van het aantal gezins-/groepsleden* Saartje - Markt 15 Veere Keukenspullenen houtenspeelgoed. 365 dagen per jaar open! MAGAZIJN WINKEL met o.a. alles van PIP en BLOND Markt 20 - Veere Atelier "de Schapekop' Kerkstraat 3 - Veere Enorme collectie truien vooi binnen en buiten. Heerlijke duffelse en wax-jassen. En altijd openl uif/et- Dameskleding Kaai 33 - Veere De nieuwe collecties van o.a. Penn Ink, Juffrouw Jansen, Yaya "stromen binnen". Alle winkels iedere dag open, vanaf 10 uur. JAAR .GRATIS ONDERHOUD LJlV voel je v r i j Goes, Pearyweg 19 Vlissingen, Bedrijfsweg 2 in de Automoiiors Groep Let opl Geld lenen Kost geld i»Jf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 112