WM zeeland 123 Promotie 'Die oesterputten horen zo te blijven' VERHUIZEN MET ZORG! Vlissingse Ijsfabriek wegens succes weer geopend tot voorjaarsvakantie Rob de Waard 0H3 22 22 20 BSO geeft show Zeeland Waterland zaterdag 11 februari 2012 Dit jaar zal in het teken staan van de naamsbekendheid van Yerseke: website, bewegwijzering, promotiefilm, onthaalcentrum, mosselkotter uit 1900 op zichtlocatie, verlichting dorpskern. „Als je nu als argeloze bezoeker bij de oesterputten staat, krijg je al gauw het gevoel: en nu? Daar moet verandering in komen, mensen moeten ergens naartoe kunnen" Heden en verleden door elkaar heen: op de voorgrond wordt gewerkt aan de huisvesting van een particuliere oesterproeverij, op de achtergrond de histo rische oesterputten. foto Willem Mieras Vanuit haar huis in de Julianastraat kan Syl via Schipper de oester putten nét niet zien, daarvoor moet ze een paar stappen naar buiten doen. Maar zo onder aan de dijk geniet ze maximaal van het cultureel erf goed dat voor haar woning ligt. Voor haar hoeven al die plannen om het gebied rond dorpshuis De Zaete, de havens en de oesterput ten op te knappen niet. „Ik heb lie ver dat het zo blijft", zegt ze, ter- wilj ze haar boodschappen bij de supermarkt afrekent. Dat verweer de, authentieke uiterlijk dat de oes terputten nu hebben, zo moet het blijven. „Het hóórt zo." Een hotel, appartementen, bezoe kerscentrum, wellnessvoorziening en al die particuliere initiatieven voor proeverijtjes zijn aan Sylvia niet besteed. „De toeristen komen nu ook en het zijn er véél. Die ko men juist omdat het er nu zo uit ziet, die zitten helemaal niet te wachten op 'iets nieuws'", betoogt ze. Jaren geleden is ze, vanuit Zuid-Holland en omzwerving via Kwadendamme, 'op Yese' neerge streken. Een geboren en getogen Yersekenaar is ze dus niet, maar weg wil ze er niet meer. Dit is haar paradijs, waar ze werkt en woont. „We hebben hier een bootje lig gen in de haven, we kunnen zó de x&ssaxasszssk? seammtssasBBammma Oosterschelde op. En ik ga regel matig naar de Yerseke Moer, naar mijn paard. Sinds we hier wonen, gaan we nooit meer op vakantie. Niet nodig, we hebben nu het hele jaar door een vakantiegevoel." In de rubriek Op Yese vertellen Yerse- kenaren deze week wat ze vinden van de plannen om het gebied rond dorpshuis De Zaete, de havens en de oesterputten op té knappen. Van daag was de laatste aflevering. monDidL mouERs WISSENKERKE Dieven kraken keten bij ijsbaan Bokkegat De keten van de ijsvereniging en van hotel De Kroon bij de ijsbaan op het Bokkegat bij Wissenkerke zijn opengebroken en leeggeroofd. De daar opgeslagen schaatsen, ka chels, voorraden drank en snoep zijn verdwenen. De inbraak moet gebeurd zijn tus sen 22.00 uur donderdag en 10.00 uur gistermorgen. Ook elektrici- teitssnoeren voor licht en muziek zijn afgeknipt en meegenomen. De schade is groot, volgens eigenaar Peter de Loof van De Kroon. De ijs baan blijft open. KLOETINGE Sander Videier geeft lezing Liefde en Angst Sander Videier, Jungiaans thera peut en auteur, geeft op woensdag 15 februari een lezing over 'Liefde versus Angsf. In deze lezing staat de werking van liefde en angst, twee aan elkaar te gengestelde krachten centraal. In de lezing gaat Sander Videier die per in op de vraag wat liefde en angst inhouden. Hij maakt gebruik van de psychologische kennis van Freud en Jung. De lezing begint om 20.00 uur in dorpshuis 'Amici- tia' in Kloetinge. THOLEN Debuut The Free Birds in café An de Sloove Stichting Tholen Rockt houdt van daag voor de eerste keer dit jaar een jamsessie in café An de Sloove. De pas opgerichte Stallandse band 'The Free Birds' geeft hun eerste op treden en spelen vooral nummers uit de jaren '70. Naast deze band komt ook de Steenbergse band 'Dr. Pepper'. Alle bands en zanger(essen) mogen het podium op om een nummer te spe len. De jam-sessie begint om 21.00 uur. De toegang is gratis. door Rens Wisse VLISSINGEN - De Ijsfabriek in Vlis- singen is sinds gisteren weer open. Tijdens de kerstvakantie was de ijs baan in de Zware Plaatwerkerij al een groot succes. Ook in de voor jaarsvakantie worden weer veel be zoekers verwacht. „In december moesten we de deu ren op den duur sluiten omdat het anders te druk werd, zo'n succes was het", zegt Patrick Gabriëlse van organisator Vita Event. „Toen kwam het idee voor een pilot in de voorjaarsvakantie. De gemeen te wilde daar graag aan meewer ken." Een nadeel ten opzichte van de cember is wel dat er, in elk geval in het openingsweekeinde, nog veel natuurijs ligt. Toch heeft dat vol gens Gabriëlse geen invloed gehad op het openstellen van de Ijsfa briek. „We hebben al een aantal re serveringen staan, onder meer met schoolklassen. Je kunt het dan niet zomaar uitstellen." De Ijsfabriek is inmiddels uitge breid met een oud-Hollands spel- lencircuit voor kinderen. Ook is de ijsbaan nu op veler verzoek 's avonds open. Voor volgend jaar is het streven om de Ijsfabriek van december tot de voorjaarsvakantie voortdurend open te houden. De Ijsfabriek is geopend tot en met 26 februari van 09.00 uur tot 22.00 uur. Toegang is vier euro, schaatshuur twee euro. Ook vin den diverse activiteiten plaats. Op 14 februari, Valentijnsdag, kun nen. bezoekers van 15.00 uur tot 22.00 uur samen met hun geliefde schaatsen voor de prijs van één. Op 15 februari is er van 18.30 uur tot 21.30 uur een ijshockeyclinic voor jongens en meisjes. Wie op 20 februari in carnavalskostuum komt, betaalt tussen 9.00 uur en 22.00 uur de helft van de prijs. Op de slotdag, 26 februari, kan van 9.00 uur tot 18.00 uur geschaatst worden totdat het ijs gaat smelten. GOES - Het theater van de buiten schoolse opvang van Kibeo geeft maandag 13 en dinsdag 14 februari de voorstelling 'Zeeland Water land'. Het toneelstuk staat geheel in het teken van het Zeeuwse the ma 'Jaar van het water'. De show begint om 16.30 uur in de Elvis Presleylaan 105 en is voor iedereen toegankelijk. MIDDELBURG Westerscheldestr. 213 Fraai 3-kamer hoek- appartement (ca. 70 m2) gelegen op de 2e verd. Op korte afstand Wh centrum. Vraagprijs 145.000,- k.k. SCHULTING www.schulting-partners.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 111