ys Yerseke moet in 2012 op de kaart zijn gezet 22 zeeland m Walkant gereed voor steiger Bruine Vloot forsrr De Poel V Ko Prins zaterdag 11 februari 2012 Wethouder Loes Meeuwïsse over De Poel V: een nieuw bedrijven terrein aan de andere kant van de Deltaweg - bij Hotel Goes. De gemeenteraad neemt volgende week een besluit. -| Waarom heeft Goes eigenlijk nog •*- een bedrijventerein nodig? De oude Poel is nog lang niet vol? „Omdat we als gemeente Goes een centrumfunctie hebben. We zijn heel succesvol in het aantrekken van bedrijvigheid. Er is heel veel be langstelling van bedrijven om zich in de Poel te vestigen. We hebben vorig jaar nog zes hectare terrein nieuw uitgegeven. Er zijn twee soor ten bedrijven die grond willen: be staande bedrijven die willen uitbrei den, ook uit omliggende plaatsen. Zoals Tramper bijvoorbeeld. Hun terrein in 's Gravenpolder was te klein geworden, ze hebben een ei land in De Poel gekocht. Het provin ciebestuur vindt dat bedrijven vanaf een bepaalde omvang in één van de vier grotere steden van Zeeland ho ren. De andere groep bestaat uit nieuwe bedrijven van buiten de ge meente, vaak bedrijven die hun acti viteiten willen bundelen." Hoe kan de vraag zo groot zijn? Het is toch crisis? „De economische crisis speelt eigen lijk geen rol. In 2010 hebben we heel weinig verkocht, maar vorig jaar liep het alweer behoorlijk. Op dit moment merken we eigenlijk niet zo veel van de crisis. Aan de an dere kant: bij bedrijventerreinen Loes Meeuwisse door Nadia Berkelder heb je ook winnaars en verliezers: oude terreinen die niet zo centraal liggen lopen minder goed dan terrei nen die centraler liggen. Je kunt oude bedrijven revitaliseren, maar dat is niet altijd eenvoudig: ruimte lijk is het soms niet eens mogelijk om in te breiden. Bedrijven kiezen toch voor terreinen die centraal lig gen, de prijs blijkt in de praktijk niet zo heel veel uit te maken." 3 Zijn er geen andere lokaties voor de vestiging van nieuwe bedrij ven in Goes? „Nee: aan de noordkant van de stad ligt de Oosterschelde: dat is natuur gebied. Het gebied in de nabijheid van het ziekenhuis is het enige dat over is, maar dat willen we eigenlijk reserveren voor een zorgpark. Als er in de toekomst vraag is naar zorg voorzieningen, dan kan dat op die plaats. Dat gebied is ook niet zo groot: daar kun je geen 25 hectare kwijt. Het is ook geen goede plaats voor kantoorflats of garages. Concre te plannen voor het zorgpark zijn er nog niet, maar misschien krijgen on dernemers straks ideeën als de nieu we afslag van de A58 is." 4 Is de grond straks niet op in Goes? Hoe lang kunnen er nog bedrijven komen? „Wat is op? Binnenkort presenteren we onze visie voor de stad tot 2040. Daar is de Poel V in opgenomen. Maar zo ver kijken we nog niet naar de toekomst. We gaan er vanuit dat we straks weer tien jaar vooruit kun nen. En we verwachten trouwens ook niet dat de gemeente Goes in de toekomst 50.000 inwoners gaat krijgen. Het houdt een keer op met de groei van de stad." 5 Waarom kunt u niet zeggen: vol is vol? We hebben genoeg bedrij ven in Goes? „Ik denk dat er weinig gemeenten zijn die tegen bedrijven zeggen dat ze maar ergens anders heen moe ten. En het gaat er ons natuurlijk niet alleen om dat we bedrijfshallen en kantoorpanden uit de grond wil len stampen: de vestiging van nieu we bedrijven draait vooral om werk gelegenheid. Het provinciaal beleid is bovendien gericht op concentra tie van bedrijventerreinen." AANKONDIGING GEMEENTE SLUIS Op 23 juni 2011 heeft de gemeenteraad van de gemeente Sluis een besluit genomen over de strandnota. Onderdeel van dit beleid voor het strand is de realisatie van een pilot strandslaaphuisjes op 1 locatie voor 10 tot 15 strandslaaphuisjes. De te realiseren slaaphuisjes dienen bedrijfsmatig te worden geëxploiteerd. De gemeente Sluis wil graag in contact komen met ondernemers/initiatiefnemers, die samen met ons een toeristisch product kunnen ontwikkelen, dat een meerwaarde zal opleveren voor het toeristisch recreatieve product van de gemeente Sluis. Meer informatie en de documenten om in te schrijven als kandidaat exploitant kunt u tot 5 maart 2012 per e-mail aanvragen bij mrabaut@gemeentesluis.nl of stheunissen@gemeentesluis.nl. Na deze datum vervalt de mogelijkheid tot inschrijven. Voor het ontvangen van de inschrijfdocumenten zal 100 euro in rekening worden gebracht. Oostburg, 8 februari 2012 J. Suurmond, wnd. burgemeester J. Dijkstra, secretaris Gemeente Sluis Postbus 27,4500 AA Oostburg Tel. (0031) 0117-457 000 e-mail info@gemeentesluis.nl website www.gemeentesluis.nl „Alles stond een beetje stil. We willen met zijn allen kijken hoe we dit prachtige nj^Hk dorp tot leven kunnen brengen." Pas opgericht is de Stichting Promotie Yerseke, maar ze zet de vaart erin. Het aloude plan om het dorp op de toe ristische kaart te zetten, moet nu maar eens werke lijkheid worden. door Lilian Dominicus Het vliegwiel in bewe ging zetten, dat is wat de pas opgerichte Stich ting Promotie Yerseke voor ogen heeft. Want de plannen om van Yerseke een toeristische trekpleister van formaat te maken, bestonden al jaren, maar: „Alles stond stil", zegt Ko Prins, samen met Jan Cees van der Endt, Huub Lacor, Jaap van Wieringen en Rob de Waard een van de initiatiefne mers. „We willen met zijn allen kij ken hoe we dit prachtige dorp tot leven kunnen brengen." Het lijkt ze overigens, in de prille tijd dat ze bestaan, al aardig te luk ken. Vorige week nog hebben ze, na wat druk op de gemeenteraad uit te hebben geoefend, een Euro pese subsidie kunnen veiligstellen. Zonder co-financiering zou het toe gezegde geld uiteindelijk zijn weg Voor Sylvia Schipper mogen de oesterputten in Yerseke blijven zoals ze er nu bij liggen. foto Willem Mieras door Claudia Sondervan KAMPERLAND - De nieuwe aanleg steiger voor de historische sche pen van de Bruine Vloot in de ha ven van Kamperland wordt ko mende zomer gebouwd. Sinds een paar dagen wordt gewerkt aan het verwijderen van 2500 vierkante meter bosopslag van de oever bij de havenweg, ter hoogte van de spuikom. De bomen en struiken moeten plaats m,aken voor een pla teau bij de toekomstige steiger. De gemeente Noord-Beveland laat komende tijd offertes maken voor de aanleg. Wethouder Adrie van der Maas hoopt dat voor de zomer geglipt en daarom drong het stich tingsbestuur aan op een bijdrage van de gemeente. Die kwam er, met raadsbreed gedragen steun. Maximaal 300.00 euro hebben ze in totaal te besteden, met de voor waarde dat het wel voor het einde van 2012 moet zijn gerealiseerd. Naamsbekendheid geven aan Yerse ke, dat zal de eerste en voornaam ste doelstelling zijn van de stich ting. Yerseke moet een merknaam worden, waar toeristen op af ko men. Ze denken aan een soort van onthaalcentrum, ergens bij de oes terputten. „Als je nu als argeloze bezoeker bij de oesterputten staat, krijg al gauw het gevoel: en nu? Daar moet verandering in komen, mensen moeten ergens naar toe kunnen", verklaart Rob de Waard. In Denemarken hebben ze een mosselkotter uit 1900 opgekocht. „Zoals die nog tot ongeveer 25 jaar terug in de haven lagen, zo ziet -ie eruit", legt Ko Prins uit. Daar is een stout plan voor: om hem er gens langs de rijksweg een promi nente plek te geven. Iedereen die Zeeland binnenrijdt moet denken: hier moet ik afslaan, hier is iets te beleven. Of ze er toestemming voor krijgen? Ze zijn ervan over tuigd. Een plan B? Prins: „Nee, die is er nog niet, we bestaan daar nog te kort voor." Dragend project wordt de uitbouw van het Oosterscheldemusem. 'Ei gentijds en disruptief moet het worden, volgens de doelstellingen die de stichting zichzelf heeft ge steld. Disruptief, dat betekent zo veel als 'broedplaats', 'midden in de samenleving' en 'ontmoetings plaats', vertelt hetzelfde document. „Zo gaan we zelf ook te werk", zegt De Waard. „Daarom hebben we ook voor gekozen ons hoofd kwartier in het museum zelf te houden, dichtbij het hart van Yer seke, en niet ver weg aan het wa ter." MIAUI.UJ.M met de bouw kan worden begon nen. De Bruine Vlootschepen, die met betalende gasten tochten ma ken, moeten een belangrijke aan dachtstrekker worden voor de ha ven. De steiger heeft straks plaats voor tien schepen. De schippers kun nen er overnachten en kleine repa raties verrichten. Een poging van de gemeente om Europese subsidie te krijgen voor de steiger en de restauratie van de oude veersteiger is mislukt. „Maar er is binnen de begroting voor de ontwikkeling van dè haven geld vrijgehouden voor de steigers", zegt Van der Maas. MEEST GELEZEN Verwarde vrouw van spoor gehaald Werk aan bunker stil gelegd Jongen vast voor poging beroving EN VERDER Veel ijspret in de regio. Keten bij ijsbaan Bokkegat Wissenker- Ice leeggeroofd. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 110