Forse daling leerlingen in Borsele Goes: zorgpark bij het ziekenhuis BEVELANDEN/THOLEN Boerderij in de stad Oud Sluis ZATERDAG 11 februari 2012 21 FZC Yerseke moet in 2012 op de kaart zijn gezet 22 en 23 Prognoses maken brede samenwerking tussen alle schoolbesturen wellicht op termijn noodzakelijk door Frank van Cooten HEINKENSZAND - De gemeente Bor sele ontkomt op termijn wellicht niet aan de vorming van een sa menwerking tussen alle schoolbe sturen. „Een integraal kindcen trum met daarboven een brede pa raplu van alle schoolbesturen is het ideaalplaatje", stellen wethou der Marga Vermue en een deel van de gemeenteraad. Het aantal leerlingen van de open bare basisscholen is de afgelopen tien jaar met tweehonderd ge daald, van 655 in 2000 tot 455 in 2011. Deze daling blijft niet be perkt tot het openbaar onderwijs. Uit prognoses tot 2020 blijkt dat het hele onderwijsveld in Borsele met een sterke daling te maken krijgt. Zo neemt het aantal leerlin gen in Heinkenszand af van 583 naar 473, in Nisse van 65 naar 43 en in Ovezande van 91 naar 55. „Minder leerlingen betekent min der geld voor de scholen", zegt Ver mue. „De begroting 2012 van het openbaar onderwijs is weliswaar sluitend, maar dat ging met han gen en wurgen. Het katholiek, pc, en reformato risch onderwijs vinden samenwer king met het openbaar onderwijs vooralsnog een stap te ver. „Deze scholen zien nu nog niet de voor delen in van een samenwerking." Volgens Hubert Uitterhoeve (PvdA) getuigt dat niet van solida riteit. „Die redeneren vanuit hun eigen positie. Maar er zal een mo ment komen dat ook de andere de nominaties zich moeten beraden." Gijsbrecht Gunter (SGP/Christen- Unie) wil weten of de wethouder die schoolbesturen kortzichtig vind. „Ik heb wel begrip voor die schoolbesturen, maar ik tast nog volledig in het duister over de voorwaarden om die besturen over de streep te trekken." Een samenwerking leidt volgens de wethouder uiteraard niet tot meer kinderen. „Maar het drukt wel de kosten. Denk aan gebou wen, schoonmaak en gezamenlij ke inkoop. Je staat als onderwijsor- ganiatie steviger in je schoenen." De gemeente laat momenteel een samenwerking onderzoeken tus sen het openbaar onderwijs en kinderopvangorganisatie Kibeo. Als deze samenwerking zowel fi nancieel als juridisch kan, komen er twee stichtingen met daarboven een bestuur. De gemeenteraad neemt nog voor de zomervakantie een besluit over het op afstand zet ten van het openbaar onderwijs. GOES - Het is geen kinderboerderij: de bees ten zijn hier eigenlijk niet om geaaid te wor den, maar als ze dat willen, mag dat toch. le dereen is welkom bij stadsboerderij Kom us Kieke aan de Watervlietweg in Goes. De boer derij herbergt varkens, koeien, schapen, gei ten, konijnen, kippen eenden en duiven. Al die beesten worden verzorgd door cliënten van Het Gors: voor hen is het werk op de boerderij hun dagbesteding. In het weekeinde draait Kóm us Kieke! op vrijwilligers. En daar zijn er nog een paar te weinig van: De boerde rij zoekt mensen die het leuk vinden om eens per vijf weken op een dag in het weekend mee te helpen. Affiniteit met dieren is ge wenst. foto Willem Mieras door Nadia Berkelder GOES - Bij het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis in Goes moet een zorg park komen met voorzieningen en bedrijven op medisch gebied. Het gebied rond het ziekenhuis wordt vrijgelaten om dergelijke ontwikke lingen mogelijk te maken. Dat vindt het college van burge meester en wethouders van Goes. Volgende week presenteert het col lege de structuurvisie, de ruimtelij ke plannen voor de gemeente Goes tot en met het jaar 2040. Het zorgpark is onderdeel van die vi sie. Volgens wethouder Loes Meeuwis- se (WD, economie) hebben zich nog geen gegadigden gemeld voor vestiging op het zorgpark. Ze ver wacht dat ontwikkelingen in een stroomversnelling raken als er straks een extra afslag vanaf de A58 bij het ziekenhuis ligt. Zes jaar geleden zijn er al eens plannen ge presenteerd voor een zorgboule vard bij het ziekenhuis. Van dat plan is tot nu toe niets terechtgeko men. pagina 22: Vijf vragen over De Poel V De Hulsterse dertiger was deze week ziek. En dat terwijl ze donderdag avondmet manlief naar driesterren restaurant Oud Sluis zou gaan om het gevoel te krijgen dat er engeltjes over haar tong piesten. Ze moest dus grieperig, zonder eet lust en voljrustraties afhaken. Haar man zocht, hoe spijtig ook, naar een alternatief. Toen hij het verhaal op Tip? redactie@pzc.nl zijn werk vertelde, riepen negen colle ga's vliegensvlug om het hardst: mag ik dan mee? Niemand die vroeg hoe het nu eigenlijk met zijn eega ging of haar beterschap wenste. „Stelletje aasgieren", piepte het zieli ge hoopje pyjama vanonder een dik ke deken op de bank. Waarna ze de monstratief in een droog beschuitje hapte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 109