Uitsluitsel vervuiling water Westerschelde Prikkel uw zintuigen langs de Noorse kust... BBI Travel Nog even schaatsen, voordat de dooi inzet 20 Zeeland staat op Fiets- en Wandelbeurs Amsterdam .gr:.., Hurtigruten Superstunt! 25% korting HURTIGRUTEn telefoon 050-3136000 www.demooistezeereis.nl zaterdag 11 februari 2012 Gedeputeerde Sjoerd Heijning wil einde aan nietes-welles spel MIDDELBURG - De provincie wil uit sluitsel over de waterkwaliteit iri de Westerschelde. In de discussie over onder meer de Hedwigepol- der en Waterdunen komt telkens de vraag op of deze gebieden met giftige stoffen kunnen worden ver vuild. Na maatregelen in België om recht streekse lozingen van bedrijven en stedelijke gebieden te beëindigen, is de Westerschelde veel schoner geworden. Niettemin worden op de grens van Nederland en België bij metingen bijvoorbeeld cad mium, zink en koper in zodanige concentraties aangetroffen dat de normen worden overschreden. Dergelijke stoffen hechten zich aan in het water zwevend slib. Wanneer dat ergens wordt afgezet, neemt het ook de vervuiling mee. Zo is het natuurgebied Verdron ken Land van Saeftinge in de tijd dat de Westerschelde nog veel min der schoon was flink verontrei nigd geraakt met onder meer zwa re metalen. Zo zeer dat speciale maatregelen nodig zouden zijn bij een eventuele afgraving van de schorren Tegenstanders van de aanleg van natuur- en recreatieproject Water dunen in de Oud-Breskenspolder bij Groede gebruiken dit argument in hun strijd tegen de uitvoering van dit project. De polder wordt AMSTERDAM - Zeeland is dit jaar met een nieuwe stand vertegen woordigd op de Fiets- en Wandel- beurs die vandaag en morgen in Amsterdam wordt gehouden. Pro motie Zeeland Delta promoot voor de zesde keer, samen met de verschillende regio's, de provincie Zeeland als bijzondere wandel- en fiets bestemming. Zeeland scoort hoog als fietsprovincie. Dat blijkt uit een onderzoek naar recreatief fietsen van TNS Nipo en is afgelo pen woensdag bekendgemaakt. De fietser geeft een fietstocht in Zee land gemiddeld een 8,3, en dat is het hoogste eindcijfer van Neder land. Op onder meer fietspaden, deels onder water gezet en via een duiker ontstaat er een beperkte ge tijbeweging. En zo komt ook ver vuild slib binnen, is hun regering. Van het tegenargument dat giftige stoffen aan de buitenkant van de Westerscheldemonding - daar wordt het water voor Waterdunen ingelaten - al zo ver zijn verdund dat er geen gevaar meer van valt te duchten, overtuigen hen niet. Gedeputeerde Sjoerd Heijning (WD, water en natuur) wil een eind maken aan het nietes-welles spel dat hierover aan het ontstaan is. Hij zegde gisteren in de Staten commissie ruimte, ecologie en wa ter een notitie toe, waarin duide lijkheid zal worden verschaft. bewegwijzering en fietsroutes scoort Zeeland hoog. De "Fiets- en Wandelbeurs is de grootste beurs van Nederland op dit gebied en trekt jaarlijks dertien duizend bezoekers. Belangstellen den kunnen er kennismaken met het fenomeen fietscafés dat in Zee land is geïntroduceerd. Voor het tweede opeen volgende weekend kan er in Zeeland geschaatst worden. Daarna lijkt het over te zijn met de schaatspret, want het KNMI verwacht dat de dooi morgen inzet. De meeste Zeeuwse schaatsbanen van ijsclubs zijn open, maar ook op veel grote plassen en kreken kan geschaatst worden. Op de Nansenbaan, de vesten en het Schenge in Goes wordt volop geschaatst, net als het Wes- terschenge bij Wolphaartsdijk (niet ver van vliegveld Mid den-Zeeland), natuurgebied de Deesche Watergang bij Kattendij- ke en de Kleine Weel tussen 's Gravenpolder en Kwadendamme. Op het Lange Gat bij Rilland kun je ook schaatsen. Je kunt het zien liggen vanaf de snelweg A58 (neem de afslag Rilland). Op Noord-Beveland kun je te recht bij de molen bij De Valle in Colijnsplaat, of op de vijver bij de bierbrouwerij Emelisse in Kam perland. Ook bij het Bokkegat in Wissenkerke kan geschaatst wor den. Daar is ook muziek en cate ring beschikbaar. Schaatsers kunnen ook terecht op de vesten in Tholen-stad. Schaatsplekken op Walcheren: de vestes van Middelburg en Veere, de BurgGolf in Middel burg (de Mortiere), het Oude Gat bij Arnemuiden (langs de snel weg), het natuurgebied bij Brig- damme, het buitengebied bij Rit- them, het Vroongebied en het krekengebied in Westkapelle, bij Kasteel Westhove in Oostkapelle. Vlakbij molen De longe Johannes bij Serooskerke is een veld veran derd in een (gratis) schaatsbaan. Bij café-restaurant De Roode Leeuw in Nieuw- en Sint-Joos- land (toe- en afrit N57/A58) is een schaatsbaan. Ook op de Veerse Kreek wordt geschaatst, maar het ijs is niet overal betrouwbaar. Op Schouwen-Duiveland kan je het ijs op in natuurgebied Ture luur bij Serooskerke (Oude Prun- jeweg) of naast de Zierikzeese woonwijk Poortambacht. Bij Oos- terland wordt geschaatst op d'n Anwas. Schaatsers kunnen ook te recht bij camping Vierbannen in Ouwerkerk. In andere natuurge bieden is het ijs niet betrouwbaar. Schaatstips in Zeeuws-Vlaande- ren: de Binnenvest van Hulst, de Zwartegatsekreek tussen Groede en Nieuwvliet, het Grote Gat bij Oostburg, de kreek achter de school in Westdorpe, ijsbaan De Sterre in Clinge, de Braak man-Noord, de Otheense Kreek (bij de Groeneweg in Zaamslag), de eendenvijver bij Vijverhof in Terneuzen. In de loop van de ochtend wordt on der meer via de website pzc.nl bekendgemaakt of de toertocht Sluis-BruggerSluis doorgaat. Een reis met Hurtigruten is een onvergetelijke ervaring, een unieke manier om Noorwegen te bereizen. Niet voor niets is de oude postroute langs de Noorse kust tegenwoordig bekend onder de titel "de mooiste zeereis ter wereld"... 12-Daagse zeereis ind. vlucht, transfers, hut en volpension aan boord. Vertrek 17 apr MS Midnatsol 19 apr MS Nordkapp 25 apr MS Trollfjcrd Binnenhut van 2758 nu 2069 Buitenhut van 3263 nu 2447 Exclusief vertegenwoordiger van

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 106