Slim theater serieuze optie t c fSldsiCI Gemeente houdt vertrouwen in anti-stankfilter varkenshouderijen Te dun ijs voor Sluis-Brugge-Sluis Man rijdt in op politieagentes in Vlissingen zaterdag 11 februari 2012 Plan kan alsnog weer opduiken Op 5 december vorig jaar kwa men tekeningen naar buiten voor het ombouwen van de Mu sic Hall op ZEP tot een theater. Toenmalig schouwburgdirecteur Peter de Neef was geestelijk va der van dit idee voor het 'slim ste theater van Nederland'. door Rolf Bosboom en Theo Ciele MIDDELBURG - Achteraf gezien is het niet doorgaan van het A-thea ter in Middelburg een verkapte ze gen geweest. Een theater met 1100 stoelen was nooit gaan renderen, zegt voormalig schouwburgdirec teur Peter de Neef Hij kwam al bij zijn aanstelling in 2007 tot die con clusie. Twee jaar later deed hij onderne mer Frans Lievens het idee aan de hand om van de leegstaande Mu sic Hall 'het slimste theater van Ne derland' te maken. „Daar kon je met uitschuifbare tribunes zo een theater voor 1200 mensen maken. Daar zou je dan de grote pu bliekstrekkers kwijt kunnen: de Najib Amhali's en de Theo Maas- sens. Dat zou dan ook betekenen dat je met een kleiner theater voor lijsttoneel in het centrum toe had gekund." De Neef toog met Lievens zelfs naar een architect in Rotterdam om tekeningen te laten maken. Wethouder Albert de Vries zag het plan uiteindelijk niet zitten: De Vries: „Geen kleine zaal, niet in het centrum. Een aangeklede loods op een bedrijventerrein heeft toch niet de allure van het theater waarvoor de raad had be sloten." Ook Lievens liet het plan varen toen de eigenaar van het ZEP-terrein in Middelburg in om bouwen van de Music Hall tot een theater niet zag zitten. Het zou het houden van beurzen overdag in de weg zitten. Volgens De Neef werd zijn plan nenmakerij met Lievens hem door de wethouder en het bestuur van de schouwburg niet in dank afge nomen. Maar verder dan de teken tafel is het plan uiteindelijk niet ge komen. Het bleef in de la totdat 'Sinterklaas' het op 5 december bij de raadsleden en de pers bezorgde. De oppositie in de Middelburgse raad vroeg om opheldering, maar de meerderheid schoof het schou derophalend terzijde. Niet meer re levant, was de conclusie. Toch denkt De Neef dat 'het slim ste theater van Nederland' nog wel eens kan opduiken. De ge meenteraad heeft de architect op dracht gegeven voor het maken van een definitief ontwerp. Maar pas eind dit jaar valt een finaal be sluit. Dan zal het de vraag zijn of de raad definitief het geld voor nieuwbouw beschikbaar wil stel len. En dan zou het goedkopere al ternatief van de Music Hall in com binatie met een klein theater in het centrum weer wel eens de kop op kunnen steken. Lievens houdt zich op de vlakte. „Over de nieuwbouw van het thea ter is de gemeente leidend." Spectrum: interview Peter de Neef Directeur Peter de Neef bedacht plan voor ombouwen Music Hall tot flexibel muziektheater SG6SBBS6SS6SSMtmSUte6SSSaiSSS3S6e856S6&66S6SeSSSSSS6aS$SfB$SSgSS86C6aseeBaaaBeBSSSSteSaBettSeeSg8B&BSi POORTVLIET - Het college van Tho- len houdt vertrouwen in het bio- bedfilter, waarmee de stank van varkenshouderijen moet worden teruggedrongen. Dit ondanks de problemen met het filter bij een agrariër in Poortvliet. Tholen wil dat varkenshouders de stankover last terugdringen. Het biobedfilter zou daarvoor het beste systeem zijn. Gek genoeg staat het nog niet op de lijst van in Nederland geoor loofde systemen. Daarvoor moet eerst een proef worden gedaan. DAMME - Lang hebben ze niet no dig, de vertegenwoordigers van ge meentebesturen, hulpdiensten en ijsclubs die gisterochtend in het ge meentehuis in Damme bijeen kwa men: het kan simpelweg nog niet. Het ijs op de Damse Vaart, tussen Sluis en Brugge, is niet dik genoeg om groen licht te geven voor de enige officiële toertocht in Zee land. Aan de randen is het ijs op veel plekken redelijk dik, maar in het midden is het op sommige ge deelten maar 7 centimeter. Zater dagochtend wordt bezien of de tocht alsnog kan doorgaan. ssmêmmmmamgmamBm VLISSINGEN - Een 21-jarige man is donderdagavond aangehouden na op twee politieagentes in te heb ben gereden met een kleine cross motor. De twee hielden de man tegen om dat hij zonder licht reed en hij en zijn bijrijdster geen helm droegen. De agentes versperden de man de weg, maar deze stopte niet en reed op hen in. Eén van de agentes kon op tijd wêgspringen, de ander werd geraakt door de crossmotor en hield hier een zere knie aan over. De bestuurder is aangehou den. Zijn 20-jarige bijrijdster is be keurd 'omdat zij zich niet kon legi timeren. De pitbike is in beslag ge nomen voor technisch onderzoek. Ter Weel Noordweg 182 Middelburg Fraaie halfvrijstaande woning met schuur aan de karakteristieke Noordweg. Deze sfeervoile woning is recenceiijk op profes sionele wijze gerenoveerd en uitgebouwd (2004) met o.a. nieuwe keuken en bad kamer. De zonnige tuin met achterom bied veel privacy. Vraagprijs 279.000,- k.k.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 105