zeeland 123 Windmolens VERHUIZEN MET ZORG! Grootste zonnepark Nederland komt in Ouddorp Beheer 0113 22 22 20 Ook dit jaar premie voor energiebesparing Jeugddienst in de Gasthuiskerk Ambulance blijft op Walcheren zaterdag 11 februari 2012 Windmolens leveren doorgaans veel energie. Probleem is dat plaatsing er van vaak wordt ervaren als landschapsvervuiling. In de praktijk houdt het in dat ze slechts mondjesmaat geplaatst kunnen worden. Het is de bedoeling dat het zonnepark bij De Klepperstee binnen enkeleweken gereed is om aangesloten te worden op het net. Coöperatie Deltawind wordt in ieder geval voor de komende dertig jaar de beheerder van het zonnepark. door Piet Kleemans Het wordt met 3000 zonnepa nelen het grootste grondge- boden zonnepark van Nederland en daar is Ludovic den Hollander van recreatiepark De Klepperstee in Ouddorp trots op. Den Hollan der streeft ernaar zijn bedrijf volle dig C02-neutraal te maken. Geen geringe opgaaf voor een camping ZIERIKZEE - Eigenaren die voor hun woning energiebesparende maatregelen willen treffen kunnen ook dit jaar gebruikmaken van de premie in het kader van de rege ling Meer met Minder. De gemeen te Schouwen-Duiveland heeft daar voor een ton beschikbaar. Voor de regeling geldt 'op is op'. Is de pot leeg, dan wordt er nee verkocht. Afgelopen jaar deden 64 mensen een beroep op de regeling. Wo ningeigenaren die gebruik willen maken van de regeling kunnen via een Meer met minder-adviseur. een aanvraag doen. Een overzicht van deze adviseurs is te vinden op: www.meermetminder.nl met 1200 plaatsen. Den Hollander: „Stel dat 30 procent van die plek ken bezet is, reken dan eens uit hoeveel auto's er dan naar het be drijf komen. En dan heb ik het nog maar over 30 procent bezet ting. In de zomer is het nog veel drukker. Ik weet wel dat het geen commerciële manier van denken is, maar ik hoop toch dat dit initia tief van de Klepperstee een impuls geeft aan andere bedrijven om ook aan duurzaamheid te werken." De kosten van de aanleg van het samen met Coöperatie Deltawind ontwikkelde plannen voor het zon nepark bij De Klepperstee lopen in de miljoenen. Daar staat tegen over dat de 6000 vierkante meter aan zonnepanelen zoveel stroom opwekt dat het Ouddorpse recrea- tiebedrijf niet alleen zelfvoorzie- ZIERIKZEE - In de Gasthuiskerk in het centrum van Zierikzee wordt zondag 12 februari een jeugddienst gehouden. Thema van de jeugd dienst is 'Alles is liefde'. Aan de dienst in de Gasthuiskerk werkt mee Gospelkoor Charity uit Sint Maartensdijk. Voorganger is ds. P. de Graaf De dienst begint om 11.00 uur. nend wordt, maar zelfs stroom te rug kan leveren aan het net. Het zonnepark wordt gerealiseerd op een terrein van 1,3 hectare. Om te voldoen aan de eis van de gemeen te Goedereede dat de zonnepane len niet vanaf de openbare weg zichtbaar mogen zijn, zijn strand- wallen aangelegd. Den Hollander: „Het was een weitje waar ik ver der niets mocht. Dit gelukkig wel." MIDDELBURG - In de kop van Wal cheren wordt definitief een extra ambulance gestationeerd. De Ne derlandse Zorgauroriteit (NZa) stelt er 690.000 euro per jaar voor beschikbaar. Gedeputeerde George van Heukelom was opgetogen over het besluit van de NZa. „We hebben er .lang aan getrokken. Mi nister Edith Schippers van Volksge zondheid was het met ons eens en ze heeft de NZa gezegd dat het zo geregeld moet zijn." De extra am bulance is nodig om spoedgeval len binnen 45 minuten in het zie kenhuis in Goes te krijgen. Aan vankelijk financierde de provincie de inzet van deze ziekenauto. Van Heukelom op aangedrongen dat de NZa de kosten op zich nam. WISSENKERKE Dieven kraken keten bij ijsbaan Bokkegat De keten van de ijs vereniging en van hotel De Kroon bij de ijsbaan op het Bokkegat bij Wissenkerke zijn opgengebroken en leegge roofd. De daar opgeslagen schaat sen, kachels, voorraden drank en snoep zijn verdwenen. De inbraak moet gebeurd zijn tussen 22.00 uur donderdag en 10.00 uur gistermor gen. Ook electriciteitssnoeren voor licht en muziek zijn afgeknipt en meegenomen. De schade is groot, volgens eigenaar Peter de Loof van De Kroon. De ijsbaan blijft open. ZIERIKZEE Themamiddag Anbo over Valentijnsdag Ouderenbond Anbo houdt dinsdag 14 februari een thema-middag met als onderwerp Valentijnsdag. Naar verluidt zou Valentijnsdag te ma ken hebben met de Romein Valen- tijn die op 14 februari 270 werd ont hoofd omdat hij zich had bekeerd tot het christendom. Hij zag kans het dochtertje van de gevangenis bewaarder een briefje toe te spelen met als afzender 'je Valentijn'. De themamiddag wordt gehouden in het kerkcentrum. Aanvang 14 uur. OUDDORP Redders in zee met veiligheidsregio De Ouddorpse reddingsbrigade gaat in zee met de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond voor wat be treft een samenwerking-met de lo kale en regionale brandweer. Dat betekent in de praktijk dat de red dingsbrigade gealarmeerd kan wor den door de gezamenlijke meldka mer van de veiligheidsregio. Vrij dag 9 maart wordt de samenwer kingsovereenkomst getekend. ZIERIKZEE Mini-instuif kinderen in De Driehoek CJV-YMCA Zierikzee verzorgen woensdag 15 februari weer een mi ni-instuif voor kinderen van 4 tot 6 jaar. De instuif wordt gehouden in gebouw De Driehoek aan het Kerk hof in Zierikzee. Wie meer wil we ten kan bellen met Wilna Bazen; 0111-412921. De mini-instuif in De Driehoek begint om 14 uur en duurt tot 16 uur. ZIERIKZEE Film Letters to God in MFC Huijbertstraat Jubilee Campaign houdt vrijdag 17 februari een filmavond in het mul tifunctioneel centrum aan de De Huijbertstraat in de Zierikzeese buitenwijk Malta. Vertoond wordt de film Letters to God over Tyler die kanker heeft en iedere dag een brief aan god schrijft. De film be gint om 19.30 uur. Medewerker Jan Korteweg van De Klepperstee op de zandwal waarmee het zonnepark afgeschermd is. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 103