Stijgende lijn van woninginbraken Sportfonds voor lagere inkomens SCHOUWEN-DUIVELAND Slijtage ontdekt in damwand Bruinisse almanak Oud Sluis ZATERDAG 11 februari 2012 21 Recreatieland wordt steeds duurzamer 22 en 23 Een verklaring voor het relatief hoge aantal is niet te geven door Melita Lanting ZIERIKZEE - Het aantal woningin braken op Schouwen-Duiveland is over de afgelopen vijf jaar flink ge stegen. Werden in 2006 nog 86 wo ninginbraken gepleegd, in 2011 wa ren dat 135. Waarom er meer in woonhuizen wordt ingebroken is volgens de politie niet goed te ver klaren. Om te kunnen kijken wat het pro bleem is en uit welke hoek de da ders komen is besloten om meer politiecapaciteit vrij te maken. Dat maakte de politie onlangs bekend tijdens de behandeling van het po litiejaarplan in de gemeenteraad. Daarbij wordt gebruik gemaakt van de technisch mogelijkheid om inkomend verkeer te analyseren en er wordt samengewerkt met de politie in West-Brabant. Dat het moeilijk is om een verkla ring te geven voor de stijging'van woninginbraken heeft onder meer te maken met het relatief lage aan tal. „Als je de pech hebt dat een da dergroep een dorp bezoekt, loopt het getal snel op", zegt politie woordvoerder Alwin Don. Een voorbeeld daarvan is Kerkwer- ve. In 2010 zijn daar twee woning inbraken geweest. In 2011 waren er twaalf. Een groot aantal daarvan is in één nacht gepleegd, toen een in- braakgolf het dorp trof Uit de cijfers van de politie van de afgelopen twee jaar blijkt dat de aantallen erg verschillen van kern tot kern. Waar in het ene dorp het aantal inbraken enorm stijgt (Burgh-Haamstede), laat het ande re dorp juist een flinke daling zien (Renesse). Volgens gegevens van de gemeente worden momenteel vooral woningen en bedrijven in wijken en dorpen langs de N57 en N59 bezocht. „Een woninginbraak is een van de ernstigste zaken die je kan overko men", zegt Don. „In een huis zou je je veilig moeten voelen." Daar om is een speciaal team samenge steld die zich richt op onderzoek en opsporing bij woninginbraken. Daarnaast is preventie van belang. „We moeten ons met z'n allen be wust zijn van het risico", zegt Don. Particulieren maar ook de woningbouwvereniging zouden de huizen veiliger kunnen maken met goed hang- en sluitwerk, bui tenverlichting en er voor te zorgen dat het huis er bewoond uitziet tij dens vakanties. „En we zouden graag willen dat mensen ons hel pen door ons bij onraad te waar schuwen", zegt Don. BRUINISSE - Grote hekken moeten eventueel zig is met de herinrichting van de Vissersha- een woordvoerder van de gemeente Schou- wordt nog onderzocht. De corrosie is volgens nieuwsgierig publiek op afstand van de kade- ven. Tijdens een inspectie van de damwand wen-Duiveland is de slijtage niet dusdanig dat de woordvoerder een normaal verschijnsel bij wand in Bruinisse houden. De hekken zijn ge- werd onder de waterlijn corrosie vastgesteld, de veiligheid in gevaar komt. Het is te repare- oudere damwanden, zoals in Bruinisse. plaatst door de aannemer die momenteel be- een verdunning van de damwand. Volgens ren. Op hoeveel plekken corrosie voorkomt foto Ronald den Dekker door Melita Lanting ZIERIKZEE - Ook kinderen van ouders met een lager inkomen kunnen sporten op Schou wen-Duiveland. De gemeente heeft besloten deel te nemen aan het Jeugdsportfonds Zeeland. Met steun van dit fonds is het ook voor deze groep mogelijk lid te zijn van een voetbalclub of wille keurig welke andere sport. Daar is bij veel gezinnen met weinig inko men geen geld voor. Om gebruik te kunnen maken van deze voorziening kunnen ouders of de kinderen tussen de 5 en 18 jaar een aanvraag indienen. Het jeugdsportfonds betaalt de bij drage niet uit aan de gezinnen, maar maakt de bijdrage per kind rechtstreeks aan de sportvereni ging of sportaanbieder. Per kind is maximaal 175 euro per jaar beschik baar. Voor deelname aan het jeugdsport fonds heeft de gemeente 5250 euro uitgetrokken. Dit bedrag wordt tot 2015 jaarlijks met 1500 euro ver hoogd. Schouwen-Duiveland vindt het be langrijk dat kinderen de kans krij gen om te sporten. De Hulster se dertiger was deze week ziek. En dat terwijl ze donderdag avond met manlief naar driesterren restaurant Oud Sluis zou gaan om het gevoel te krijgen dat er engeltjes over haar tong piesten. Ze moest dus grieperig, zonder eet lust en vol frustraties afhaken. Haar man zocht, hoe spijtig ook, naar een alternatief. Toen hij het verhaal op Tip? redactie@pzc.nl zijn werk vertelde, riepen negen colle ga's vliegensvlug om het hardst: mag ik dan mee? Niemand die vroeg hoe het nu eigenlijk met zijn eega ging of haar beterschap wenste. „Stelletje aasgieren", piepte het zieli ge hoopje pyjama vanonder een dik ke deken op de bank. Waarna ze de monstratiefin een droog beschuitje hapte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 101