Zes van de negen rk-kerken gaan dicht Grond uit kreken voor ophogen dijk Breskens 24I ZWARTEPOORTE INTRODUCEERT: Steenworp met vier jonge bands in Komma Hulst Iris Vastgoed zet herontwikkeling Vink Axel voort Steun dorpsraad Cadzand,soos in Groede en IVN Wildliferangers door Harmen van der Werf BRESKENS - Dijkversterking en aan leg van nieuwe natuur gaan hand in hand in het westen van Zeeuws- Vlaanderen. De waterkering bij het Veerplein in Breskens moet verhoogd wor den. Daarvoor is grond nodig. Wa terschap Scheldestromen moet dat ergens vandaan halen, het liefst in de buurt. Die locatie is gevonden, tussen Sint-Kruis en het Belgische Sint-Laureins. De Blok- en Vrouwkenshoekkreek worden daar aangepakt. De Neder landse Blokkreek wordt gebaggerd om het natuurlijke systeem te ver beteren. De Belgische Vrouwkens hoekkreek is volgestort met grond die vrijkwam bij de aanleg van het Leopoldkanaal. Die kreek wordt in ere hersteld en verbonden met de Blokkreek. De komende vier weken, tot begin maart, wordt grond uit de kreken naar Breskens vervoerd met vracht wagens. Dat gebeurt van maandag tot en met vrijdag tussen 7.00 en 18.00 uur. Hinder valt niet altijd te voorkomen. Aannemers De Feijter uit Terneu- zen en JP Schilder uit het Noord hollandse Ursem voeren het kreek- herstel uit, waarmee' 500.000 euro is gemoeid. vrijdag 10 februari 2012 DE BESTE 3 SERIE OOIT. Een zelfbewuste oogopslag en brede BMW nieren. Met daarachter BMWTwinPower Turbotechnologie voor veel meer rijplezier en lagere autokosten. In combinatie met een snelle achttraps automaat rijdt u nog zuiniger, schoner en voordeliger; als Innovation Edition tot en met 31 maart aanstaande zelfs zonder meerprijs. Er zijn maar liefst 6 modellen met 20% bijtelling. En met ConnéctedDrive bent u altijd online. De nieuwe BMW 3 Serie is er vanaf 35.900,-. Lease vanaf 669,-* per maand Wij nodigen u uit voor de feestelijke onthulling op vrijdag 10 februari om 19.30 uur in onze showrooms. Zwartepoorte Goes bv, Amundsenweg 33,4462 GP Goes, T (0113) 24 52 45 Zwartepoorte Roosendaal bv, Vlierwerf 2, 4704 SB Roosendaal, T (0165) 57 63 76 Gemiddeld brandstofverbruik van 4,1 tot 7,9 liter/100 km (van 24,4 tot 12,7 km/liter). C02-emissie van 109 tot 186 gram/km, Genoemd leasetarief is excl. btw, vervangend vervoer en brandstof en is gebaseerd op een Full Operational Lease met een looptijd van 48 maanden en een kilometrage van 20.000 km per jaar. Betreft een product van BMW Financial Services. 30.01.12 S.E.&O. Wel ontmoetingsruimten in Sluiskil en Axel door Henk Boot TERNEUZEN - Vanaf i januari 2013 worden zes van de negen rooms-katholieke kerken in de Ka naalzone gesloten. Voor kerkdiensten, huwelijken, uit vaarten en doopplechtigheden etc. kunnen de ongeveer dertiendui zend gelovigen van de Elisabethpa- rochie dan enkel nog terecht in Terneuzen, Zuiddorpe en Philippi ne. Daarover zijn het parochiebe stuur en het bisdom Breda het eens geworden. Het is de bedoeling dat de kerkge bouwen in Sas van Gent, Sluiskil, Axel, Hoek, Westdorpe en Zand straat - indien mogelijk - worden verkocht. Dat geldt ook voor de pastorie in Sas. Het bestuurlijk en pastoraal cen trum van de parochie verhuist van Sluiskil naar Terneuzen. Het paro chiebestuur is overigens wel van plan om in Axel en Sluiskil verga der- en ontmoetingsruimten in te richten. In Sas en Westdorpe wordt gestreefd naar een devotie kapel of stilteruimte. Zo blijft voor elke lokale geloofsgemeenschap een eigen, herkenbare plek behou den. Binnenkort worden in de drie nieuwe parochiekernen Noord (Terneuzen, Hoek), Zuidwest (Sas van Gent, Sluiskil, Philippine) en Zuidoost (Axel, Westdorpe en Zuiddorpe) "bijeenkomsten belegd, waarin het parochiebestuur de toe komstvisie toelicht. Bestuurslid en penningmeester Ca- rel van Waes en teamleider Ad van Loveren van het pastoraal team zijn zich ervan bewust dat de maatregelen ingrijpend zijn. „Maar zowel financieel als qua kerkbezoek moeten we toe naar een andere ordening binnen onze parochie. Alles laten zoals het is, kan niet meer. Concentratie van activiteiten komt ook de kwaliteit van de geloofsbeleving ten goede." Zo is door omstandigheden ge dwongen het pastorale team van 4,5 fte naar 3,5 fte teruggebracht. Pastor Van de Wiele werkt vanaf 1 februari in de regio Hulst Het pa rochiebestuur hoopt uit de ver koop van de af te stoten eigendom men geld binnen te krijgen om te investeren in nieuwe huisvesting. Er is bewust gekozen om te kerken in Terneuzen, Zuiddorpe en Philip pine. In Terneuzen is de geloofsgemeen schap het grootst en zijn de mees te activiteiten. In Zuiddorpe en Philippine verkeren de rijksmonu mentale kerken in goede staat, waardoor subsidie kan worden ge kregen voor herstel en onderhoud. HULST - Poptalenjacht Steenworp beleeft morgenavond de tweede voorronde in jongerencentrum Komma aan de Hulster Hout markt. Vier jonge bands/artiesten treden op, te beginnen met solo-ar tieste Chaotic Harmony met 'myste rieuze' keyboardmuziek én voor dracht van gedichten. Yellow Lane (met indierock) en singer/songwri ter Geert van Oorschot staan daar na op het podium. Punkrockband Zebrapad - die vo rig jaar de finale haalde - treedt als laatste 'talent' op, gevolgd door de winnaar van 2011 Gork A27 als spe cial act. Het popfestijn in Hulst be gint om 19.30 uur, entree gratis. www.steenworp.com AXEL - Iris Vastgoed uit Terneuzen durft het aan door te gaan met de herontwikkeling van het terrein aan de Nassaustraat in Axel waar drukkerij Vink was gevestigd. De eerste paal voor het kantoor- en appartementencomplex Rave lijn Nassau wordt vandaag gesla gen. Voor tien van de 25 apparte menten zijn inmiddels kopers ge vonden. Het kantoor is verkocht aan Saman Assurantiën. Dit is de tweede fase van het plan. De eer ste fase (veertien appartementen aan de Evertsenstraat) is afgerond. Oplevering van de tweede fase is tweede -kwartaal 2013 voorzien. Sprangers Bouwbedrijf uit Terneu zen voert de werkzaamheden uit. SLUIS - Het Stimuleringsfonds van de Rabobank West-Zeeuws-Vlaan- deren heeft opnieuw regionale ini tiatieven met een financiële bijdra ge bedacht. De ouderensociëteit in Groede ontvangt 15.000 euro voor het vervangen van een toiletgroep. Stichting Dorpsraad Cadzand kan dankzij een gift van 960 euro een apparaat voor hartreanimatie, een AED, aanschaffen voor Cadzand- Dorp. IVN natuur- en milieueduca tie krijgt 2500 euro. voor een duur zaamheidsproject op het Zwin Col lege in Oostburg over 'het benut ten van kansen van de bevolkings daling'. Aanvraagformulieren voor het fonds zijn te vinden op: www.rabobank.nl/wzvl Als Wildliferangers trekken Jovan Dierkx en Erik Verhoef volgende week met een 'aftandse' auto door de Alpen. Zondag is hun uitzwaaifeest om 15.00 uur bij het Zee manshuis, Westkolkstraat, Terneuzen. Ze zijn de hele week te volgen via de site www.wildliferangers.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 72