zeeland 23 Frustratie inwoners Retranchement door vaag toekomstperspectief RAV4 De ultieme cross-over -voorde veeleisende rijder. TGYÖTA vrijdag 10 februari 2012 HULST Welke inwoner Hulst verdient een pluim? Het Hulster gemeentebestuur is weer op zoek naar inwoners die een pluim verdienen, omdat ze zich op een bijzondere wijze inzet ten voor de gemeenschap. Zij ma ken dan kans onderscheiden te worden met de bronzen Pelgrims tas. Mensen kunnen voor deze schouderklop voor donderdag 15 maart worden aangemeld via een brief aan burgemeester Mulder. HULST Uit op Zondag met The Music Lovers In het kader van Uit op Zondag is er zondag 12 februari in diensten centrum De Lieve aan de Brood- markt in Hulst een optreden van The Music Lovers. De zaal is open vanaf 13.30 uur en het optreden be gint om 14.30 uur. Organisator Stichting Welzijn Hulst belooft een gezellige middag met vele herken bare liedjes, waar ook op gedanst kan worden. De entree is 1,50 euro. Er kan een kruis worden gezet door het gebouw voor de Oranje Nassauschool op de schets voor de nieuwe brede school in Sluiskil. graphic Donja Odijk C LIN G E Masters of Percussion Festijn in Malpertuus Vanwege het 20-jarig bestaan van de slagwerkgroep Weldoen door Vermaak wordt zaterdag 11 februari in zaal Malpertuus een 'Masters of Percussion Festijn' gehouden. Liza Meuldijk zingt met begeleiding van de jubilerende groep. Ook zijn percussionist-entertainer Patrick de Smet en de percussie formatie Willen Is Kunnen uit Zemst van de partij. Aanvang 20.00 uur. KLOOSTERZANDE Kloorianen beginnen carnavalsfeest al Carnavalsstichting de Kloorianen pakt het komend weekend uit met de eerste leutactiviteiten. Zaterdag middag is prins Tinus met zijn ge volg bij de kindercamavalsoptocht in Hengstdijk, 's Avonds gaaibollen ze samen met wagenbouwersvere nigingen in café Rue du Nord in Walsoorden. Zondagmiddag wor den prins en raad van elf om 15.00 uur gepresenteerd in zaal de Linde. Gymzaal annex sporthal Nieuwe O ra" Nassausdcl Bibliotheek De nieuwe school i waarin Sint Antonius en Vrije Vlucht samengaan - De huidige Vrije Vlucht, waarin kinderopvang en GGD onderdak vinden I Ouders, waaronder de moeders Westdorp, Kaas en Bakker, halen hun kinderen op bij het uitgaan van de Oranje Nassauschool in Sluiskil. De protes tants-christelijke basisschool gaat geen onderdeel uitmaken van de nieuwe brede school. foto Peter Nicolai door René Hoonhorst RETRANCHEMENT - De bijna vijftig aanwezigen bij de inloopavond in Retranchement werden wat kriege lig en gefrustreerd. Prachtige per spectieven schetsen in een dorpsvi sie is mooi, maar waar blijft het geld voor economische compensa tie voor Truzement nou? Met de opsomming van een grote reeks ideeën - waarvan sommige bij voorbaat onhaalbaar zijn - wa ren de dorpelingen niet tevreden. De inwoners van Retranchement willen concreet weten hoe hun woonplaats aantrekkelijker wordt gemaakt en kan profiteren van de nabijheid van het Zwin. Medewerkers van adviesbureau BRO en de provincie Zeeland moesten nog eens uitleggen dat er geen zak geld uit Den Haag komt om leuke dingen in het dorp te doen. Ontsluiting van het Zwin via een wandel- en fietsverbinding en een brug over het kanaal en een begaanbaar pad over nog on toegankelijke delen van de wallen, zijn wensen die waarschijnlijk wel worden ingewilligd. Maar dorpelin gen én ondernemers moeten zelf met ideeën komen om dingen mo gelijk te maken. Zo zal er geen nieuwbouwwijk uit de grond worden gestampt, maar willen overheden zo mogelijk wel meehelpen bouwplannen te ver wezenlijken. Die plannetjes moe ten dan wel door inwoners of bou wers worden ondersteund, meld- 'Ik ken meer dan een handvol jongeren die een starterswoning willen betrekken in Truzement' de Mathieu van Woerkom van de provincie. Dorpsraadvoorzitter Bram Basting zag zijn kans schoon. Hij kent 'meer dan een handvol jonge mensen' die graag in een starterswoning trekken. Mis schien dat door vorming van een collectief particuliere opdrachtge vers die huizen ergens in het dorp kunnen worden gebouwd. Van Woerkom merkte woensdaga vond ook dat mensen aanvankelijk geïrriteerd waren, omdat er nog zo weinig van de dorpsvisie concreet is.. „We hebben in kleine groepjes bij kunnen praten en toen bleken velen toch positief over de toe komst. Het idee om Fort Oranje te herstellen, kunnen we beter schrappen, maar profilering als Zwindorp moet vruchten opleve ren. We moeten ook allemaal ver trouwen in de toekomst uitstralen om ook Den Haag te overtuigen." 1 1 Motor 158 pk. Daardoor zeer goede caravan trekker. Keuze uit 2-lfelCMye öf 4-wieldrive. Prijs v.Ct.€ 27.990,>- CAPPENDIJK TOYOTA TERNEUZEN Mr F-J Haarmanweg 58 4538 AS Terneuzen Tel. 0115-617751 EX«r.ftiJe:s Lcrjvicw. fterqtaEVMecir.to:Belgrote03tBfl3<#e.<i-'ï apwwoucy&ton;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 71