'Veel ouders zullen kiezen voor gemak' 221 zeeland Agent hoort werkstraf eisen voor gelost schot Kortzichtigheid kan leerlingen kosten In drugsdiscussie zaak om op het rechte pad te blijven almanak Gerstenat Jeugdschaatswedstrijden Axel, schooltoertochten, disco op kreek Groede en Koek Zopie Koewacht vrijdag 10 februari 2012 door Raymond de Frel Het wordt steeds drug- ser in Terneuzen. Dat woordgrapje wilde voormalig gemeente raadslid Jo Baart nogal eens herha len als de gemeenteraad zich weer eens over het gedogen van softdrugsverkoop in de coffees hops Checkpoint en Miami boog. De gemeente worstelde met (ver keersoverlast van de coffeeshop- bezoekers. En wat als de shops zouden verdwijnen? Dan zou de straathandel weer in volle hevig heid terugkeren. Dachten politici en bestuurders destijds. Dat viel mee, bleek nadat burge meester Jan Lonink Checkpoint in 2008 sloot omdat het Openbaar Ministerie bij twee invallen te gro te voorraden softdrugs aantrof. Het leek wel of de Franse en Bel gische blowers in rook waren op gegaan. Hoe de rechtszaak ook zou uitpakken, het heeft Terneu zen in elk geval iets goeds opgele verd, riepen de criticasters van het gedoogbeleid. De meeste ge meenteraadsleden oordelen in middels hetzelfde: Terneuzen heeft geen tweede verkooppunt meer nodig. Dat het Openbaar Mi nisterie (OM) volgens het ge rechtshof niet tot vervolging van Checkpoint had mogen overgaan, doet daar niets aan af. Los van de uitspraak heeft de zaak in zekere zin wél het angstspook uit de roe rige jaren negentig verjaagd. De discussie op de website van de PZC wordt door de rechterlijke uitspraak teruggeworpen naar de oorsprong, naar de hypocrisie van het softdrugsbeleid. Het gros van de ruim zestig reageerders richt zijn pijlen op het gemeentebe stuur. Dat had nooit faciliterend moeten optreden, eerder moeten ingrijpen om de groei te remmen öf de shop nooit mogen sluiten. Het is zaak om ook in de discus sie op internet het rechte pad te bewaken. Terneuzen sloot Check point op basis van informatie van het OM. Terecht, oordeelde de Raad van State, het hoogste rechts college. Dat het OM die voorraden tijdens een onterecht onderzoek vond, doet daar niets aan af. Het is iets heel anders dat justitie ver zuimde Checkpoint en de ge meente te zeggen dat het zou over gaan tot vervolging. Burgemees ter Lonink werd in 2007 nota be ne pas tijdens een persconferen tie over het verplaatsen van de cof feeshops naar het buitengebied in gelicht over een inval, die het OM even later deed. Het OM vond het blijkbaar niet nodig om Lonink eerder te informeren. Dat geeft nog veel meer stof tot nadenken. Reageer ook op artikelen op de website van de PZC. Plaats uw mening onderaan een bericht. terneuzen - Tegen een 50-jarige politieman uit Terneuzen is een werkstraf van 120 uur geëist om dat hij in april 2010 een man in zijn been had geschoten. De brigadier zei gisteren voor de rechtbank in Middelburg dat hij uit noodweer handelde, maar vol gens officier van justitie R. de Brouwer was er feitelijk geen spra ke van een levensbedreigende si tuatie en had hij zijn dienstwapen niet moeten gebruiken. Anderhalf jaar terug hielden de verdachte en zijn collega 's nachts net voor de grens bij Zelzate een auto aan. Daarin zaten twee vrou wen. De bestuurster onderging een ademanalyse. Ze moest mee naar het bureau voor een adem test. Plotseling doemde een - vol gens de politieman - uiterst agres sieve man uit het niets op. Het bleek de vriend van de bestuur ster. Hij wilde verhinderen dat zijn vriendin mee moest en wei gerde weg te gaan. Daarna volgden wat geduw en getrek. Inzet van de wapenstok en pepperspray hielp volgens de politieman niet. „Ik werd op een gegeven moment ach tervolgd. Het was een geblokte man, die vrijwel zeker harddrugs had gebruikt. Hij leek een ontplof fende granaat. Ik vreesde echt voor mijn leven. Ik trok mijn wa pen en raakte hem in zijn been." De geraakte man, zijn vriendin en schoonmoeder hadden in hun ver klaringen een geheel andere lezing van het schietincident. Uitspraak op 23 februari. Tip? redactie@pzc.nl De twee verslaggevers die de middel bare leeftijd inmiddels al weer een tijdje zijn gepasseerd, schoven aan bij de persconferentie van de burge meester. Het ging over de aanscher ping van het lokale alcohol-mati- gingsbeleid. De burgemeester werd door het tweetal flink doorgezaagd over de maatregelen die het gemeen tebestuur had verzonnen om de jeugd van de drank te houden. Iets wat in hun jeugd toch heel anders werd benaderd. Het ging over pols bandjes, rugzaktappen en een mini mumleeftijd voor het personeel dat het bier mag schenken. „Nou, da's helder," besloot de een. „Ik zou haast willen zeggen: heerlijk helder", vulde de ander aan, inmiddels vervuld van gedachten aan het gerstenat. Schoolcommissie: In brede school verliest Oranje Nassau kwaliteit door Christel Tuin Ouders van leerlingen van de Oranje Nassauschool zijn verdeeld over het niet meegaan van de protes tants-christelijke school naar de nieuwe brede school in Sluiskil. Moeder Wendy Kaas: „Ik vind het niet verstandig. Op de school zit ten weinig kinderen van ouders die hun kind per se op een christe lijke school willen plaatsen. Zij zul len dus waarschijnlijk kiezen voor het gemak van alles-in-een op de brede school, zeker als ze kinderen hebben in verschillende leeftijdcategoriën. Wat betreft de ruimte in de brede school, vier in plaats van de huidige zes lokalen, snap ik de beslissing wel." Voor Sandra Bakker hoeft de ver huizing naar de brede school niet en ze is dus blij met het besluit van leerkrachtenteam en school commissie. „Ik heb juist gekozen voor kleinschaligheid. Het is voor mij belangrijk dat kinderen niet opgaan in de massa en vanuit de thuissituatie opeens overspoeld worden op een grote school." Zowel Kaas als Bakker koos de school om haar protestants-christe lijke grondslag, maar vreest niet dat de identiteit verloren gaat als de Oranje Nassau naar de brede school verhuist. Sabrina Westdorp is blij dat de school zelfstandig blijft, omdat ze speciaal voor een kleine school heeft gekozen: „Mijn zoon heeft speciale begeleiding no dig. Hij had een leesachterstand en dat is door de extra aandacht in negen maanden weggewerkt. Die begeleiding vindt nu plaats in de extra lokalen. Dit zou in de brede school minder makkelijk kunnen." Een van de weinige vaders die zijn kinderen tussen de middag komt ophalen, vindt het jammer dat de school niet opgaat in de brede school, al roemt hij ook de klein schaligheid van de Oranje Nassau school: „Het lijkt me vervelend als je je kind moet zoeken tussen tweehonderd anderen op het schoolplein." Voorzitter Gerrie Tollenaar stelt dat de schoolcommissie vooral naar het gebouw heeft gekeken: „We zouden veel ruimte verliezen. Zorgonderwijs in aparte lokalen is in de brede school niet meer moge lijk. Oranje Nassau verliest dan aan kwaliteit." Directeur Piet Ver- cauteren is kort maar krachtig over het besluit: „Ik vind het een wijze beslissing en ben blij dat het be sluit unaniem is genomen." De leerkrachten en directie van de Oranje Nassauschool kiezen voor behoud van de grotere, huidige school. Dat kan een opmaat tot verlies van leerlingen zijn. Leerkrachten en schoolcom missie van de Oranje Nas sauschool in Sluiskil blij ven liever in het huidige gebouw aan de Vogelschorstraat dan te verhuizen naar een nieuwe brede school in het dorpshart. Het huidige gebouw heeft meer lo kalen dan een nieuwe protestants- christelijke school zou krijgen en die extra lokalen bieden juist de mogelijkheid om apart les te ge ven aan groepjes leerlingen die extra aandacht nodig hebben. In de bestaande school kan dus kwali tatief beter onderwijs worden gege- door René Hoonhorst ven. Dat betoog van Sluiskilse be stuurders en lesgevenden lijkt plau sibel. Toch begeeft de Oranje Nas sauschool zich op glad ijs. Zo is lang niet zeker dat ouders ook in de toekomst voor de Oranje Nas sauschool kiezen. De afstand tot de nieuwe brede school is slechts een paar honderd meter. Maar als kinderen al naar de kinderopvang of de peuterspeelzaal in de brede school gingen, houden ouders hen misschien liever in vertrouwde omgeving. Oranje Nassau kan daar door op termijn minder leerlingen binnenkrijgen, waardoor minder (onderhouds)geld voor het (te) grote schoolgebouw binnenkomt. Zonder het met zoveel woorden te zeggen, is ook het bestuur van Pro- baz niet echt blij met het besluit van de Sluiskilse school. De protes tants-christelijke onderwijskoepel haakte eerder af bij de vorming van een brede school aan de Ter- neuzense Dokweg. Een fusie met katholieke koepel Kapriom werd vorig najaar te elfder ure, weder om door Probaz, afgeblazen. Voorzitter Han van Opdorp van Probaz benadrukt dat de verhou dingen met Kapriom, Leertij en de gemeente Terneuzen goed zijn én goed blijven. Maar hij zal toch vre zen dat begrip en geduld van de andere koepels en de gemeente af nemen. De in de steek gelaten part ners van de brede school spreken hun ergernis (nog) niet uit, maar waarschuwen wel dat Oranje Nas sau straks ontbreekt in het nieuwe voorzieningenhart van Sluiskil. AXEL - Met de dooi op de hielen grijpen schaatsliefhebbers wellicht hun laatste kans. Het ijs wakkert de creativiteit aan. Op de Zwartegatse Kreek bij Groe de is, vanavond van zeven tot elf uur ijsdisco, met dj's Jannie en Ar no. Schaatsers kunnen zich ook zonder disco al uitleven bij Groe de. Er is zes kilometer vrijgemaakt van sneeuw. Leerlingen van het Temeuzense Zeldenrust-Steelantcollege maken vanmiddag een toertocht over de Otheense Kreek vanaf restaurant De Kraaghof naar de Groeneweg vlakbij Zaamslag. Basisschool De Kreeke in Westdorpe houdt van daag vanaf 13.00 uur 'een alterna tieve Elfstedentocht' op de kreek achter de school, met echte Friese stempelposten. De Koewachtse voetbalvereniging RKW gaat ook het ijs op. De club richt zaterdag met onder meer bak kerij Rudy en Veronique een Koek Topdrukte bij de kreek aan de Groeneweg bij Zaamslag. foto Ronny Baute 8c Zopie in bij 'de put' aan de Tweede Verkorting bij Koewacht, met erwtensoep, glühwein en war me beenham. Sportieve jonge schaatsers kunnen zaterdag op de Put van Emery aan de Langeweg bij Axel (vlakbij Den Doelder Pallets) laten zien wat ze in hun mars hebben. Inschrijven vanaf 12.00 uur a één euro, om 13.30 uur start de jongste categorie van zes en zeven jaar. Er wordt ge reden in vier leeftijdsklassen. Ieder een krijgt een medaille en de win-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 70