Onderzoek nut oostelijke spoorlijn Supermarkt geen gemis ZEEUWS-VLAANDEREN Landbouwschuur verloren, aangebouwde grote loods gered Final Sale VRIJDAG 10 februari 2012 21 In brede school verliest Oranje Nassau kwaliteit 22 en 23 Aanleg spoor Axel - Zelzate kan pas op langere termijn, zegt gedeputeerde Kees van Beveren door Eugène Verstraeten ZELZATE - De provincie Zeeland gaat een studie uitvoeren naar het nut en de noodzaak van een goe derenspoorlijn van Axel naar Zelza te langs de oostelijke zijde van de Tractaatweg. Gedeputeerde Kees van Beveren zei dat tijdens een in formatiebijeenkomst voor het be drijfsleven uit de Gentse en Zeeuws-Vlaamse Kanaalzone in Zelzate. Bij de komende verbreding van de Tractaatweg van twee naar vier- baansweg wordt al wel ruimtelijk en planologisch rekening gehou den met de mogelijke aanleg van de spoorlijn. De oostelijke spoor lijn is al een lang gekoesterde wens binnen de Terneuzense politiek. De spoorlijn is al jaren het stok paardje van de fractie Top Ge meentebelangen. Raadslid Giel van Boom betoogde herhaaldelijk dat de oostelijke spoorverbinding een aantrekkende werking op be drijven zal hebben. En ook Pim Broekhuysen deed drie jaar gele den nog pogingen om de spoorlijn snel op de agenda te krijgen. Heel snel gaat het niet gebeuren, bleek deze week uit de woorden van gedeputeerde Van Beveren. „De aanleg zal pas op langere ter mijn mogelijk zijn, als nut en noodzaak aangetoond kunnen worden." Een spoorlijn langs de oostelijke kanaaloever heeft uiteraard alleen maar zin als die over de grens aan sluit op het Belgische spoornet. Dat zal geen probleem zijn, zo be toogde een vertegenwoordiger van het Vlaams Agentschap Wegen en Verkeer. De Belgische spoorlijn steekt nabij Zelzate ter hoogte van staalreus ArcelorMittal de weg over naar de oostzijde, dus zou vandaar kunnen worden doorge trokken naar de grens en aanslui ten op de Nederlandse plannen. In de Vlaamse gewestplannen is al ruimte vrijgehouden voor de even tuele aanleg van dat stukje spoor lijn. Inmiddels wordt er aan beide zij den van de grens wel gewerkt aan een betere bereikbaarheid van het kanaalzonegebied voor het wegver keer. In België door de verkeersa der R4 om te vormen tot vier- baansweg met ongelijkvloerse krui singen. In Nederland is dat de ver breding van de Sloeweg, de aanleg van de Sluiskiltunnel en de verdub beling van de Tractaatweg. Dat moet allemaal in 2015 gereed zijn, zowel aan Nederlandse als Vlaam se zijde van de grens. ZUIDZANDE - Bij een uitslaande brand aan de Kokersweg bij Zuidzande is woensdagavond laat een landbouwschuur verloren gegaan. De brandweer van Sluis slaagde erin een aange bouwde, grotere loods met aardappelen, uien en landbouwwerktuigen te behouden. De eer- SanHHHNHHWMHMHBHBHMMnHNÉMiHHi OOSTBURG Volop activiteiten op nog mooie ijsvloeren Op het Grote Gat bij Oostburg was gisteravond een disco op het ijs met de Music Entertainment Group uit Breskens. Morgen kun nen liefhebbers van 13.30 tot 15.00 uur deelnemen aan toertochten van 5, 10 en 15 kilometer. In de streek vinden tal van schaatsactivi- teiten plaats. Lees meer op pagina 22 ste melding kwam rond 23.00 uur. De blus- groepen van Cadzand en Oostburg rukten uit. Door de vorst was de waterwinning eerst een probleem. Het deksel van een brandkraan op het landbouwbedrijf zat vast en er kon aanva- kelijk ook geen water worden geput uit een stijf bevroren 'paardenvijver'. Uiteindelijk luk te het toch beide watervoorzieningen te ge bruiken. Voor het geval de brand zich zou uit breiden tot de grote loods, is nog een water wagen uit Terneuzen opgeroepen. Die hoefde niet meer te worden ingezet. De kleine loods, waarin landbouwwerktuigen stonden, was be dekt met asbestplaten. Er is asbest vrijgeko men, maar dat heeft zich door het vrijwel windstille weer nauwelijks verspreid. De as- bestdeeltjes worden opgeruimd. De oorzaak van de brand is niet bekend, foto Peter Nicolai TERNEUZEN Arie de Bode nieuwe voorzitter van Portaal Arie de Bode, directeur van milieu bedrijf Heros Sluiskil, wordt per 1 maart voorzitter van de Terneuzen se dagattractie Portaal van Vlaande ren. Hij volgt Sien de Mol-Marcus- se op, oud-wethouder van Terneu zen. Onder haar is het Portaal ver nieuwd, wat in 2011 een record-aan tal van 9200 bezoekers opleverde. «■MM3208523® Gant, McGregor, Hugo Boss HULST - Onder druk van de ge meenteraad doen burgemeester en wethouders van Hulst er alles aan om, na het vertrek van Albert Heijn vorig jaar, een nieuwe super markt in de binnenstad te krijgen. Maar de vraag is of de Hulstenaren daar wel op zitten te wachten. Een passantenonderzoek door het bu reau Markteffèct wijst iets anders uit. „We hebben niet kunnen aan tonen dat de consumenten een su permarkt missen in de binnen stad", aldus Edgar de Beule van Markteffect in de commmissie Ruimte. Dicht bij de binnenstad, op het Stationsplein, zijn vier gro te supermarkten te vinden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 69