De Voorstraat als levensader 1 zeeland 123 Hardrijders betrapt bij massale controle Goes leebonk Samen zijn we sterk! vrijdag 10 februari 2012 GOES Stadsboerderij zoekt nieuwe vrijwilligers Stadsboerderij Kom us Kieke in Goes zoekt vrijwilligers. Mensen met een beperking zijn hier van maandag tot vrijdag aan het werk. In het weekend worden de dieren verzorgd door ongeveer tien vrij willigers. Van de nieuwe vrijwilli gers wordt gevraagd de dieren een keer per vijf weken op een dag in het weekend te voeren en water te geven. Meer informatie via komuskieke@gors.nl. KAPELLE Knutselmiddag in het Fruitteeltmuseum Het Fruitteeltmuseum in Kapelle houdt woensdag 22 februari een knutselmiddag voor kinderen van 5 tot en met 10 jaar. De kinderen gaan onder begeleiding aan de slag met bloempot, papier, hout, schaar, penseel, verf en ander materiaal om een mooi kunstwerk te maken voor de fruittuin. De knutselmid dag begint om 13.30 uur. Kosten vijf euro per kind en vier euro voor de begeleider. Aanmelden op info@fruitteeltmuseum.nl. GOES Verdachten overval Lukasse aangehouden De politie heeft gisteren twee man nen aangehouden die verdacht wor den van de overval op de eigenaar en een werknemer van Lukasse Dakbedekkingen aan de Albert PlesmanWeg in Goes. Een politieman in burger zag gister middag een van de verdachten in Goes. Hij alarmeerde daarop zijn collega's. Beide verdachten zijn 29 jaar oud en zijn afkomstig uit de ge meente Goes. De mannen zijn over gebracht naar Torentijd. GOES Distributiecentrum komt naar Goes Op bedrijventerrein De Poel in Goes komt een groot distributie centrum. Dat zei wethouder Loes Meeuwisse (WD, economie) gis teravond tijdens de raadsvergade ring. Om welk bedrijf het gaat, wil de ze niet zeggen. „Het is een be drijf dat negen van die centra in Ne derland heeft", vertelde ze. De ge meenteraad beslist volgende week of er een nieuw bedrijventerrein komt aan de kant van Hotel Goes. KRUININGEN Valentijnssfeer in zwembad Den Inkel In zwembad Den Inkel in Kruinin- gen is vanavond de tweede editie van de Cupido Swim Party. Het zwembad wordt in valentijnssfeer versierd en de kinderen en jonge ren worden verwelkomd met een roze drankje. Ze krijgen ook twee entreekaartjes voor de prijs van één en kunnen op de foto met hun vriendje of vriendinnetje. Daar naast zijn er leuke attributen in het zwembad en krijgen ze iets leuks mee voor thuis. Deze activiteit is van het jongerenwerk van de ge meente Reimerswaal. Het heeft een jaar of twaalf ge duurd, maar hij ligt er: de ver nieuwde Voorstraat van Wissen- kerke. De wat saaie straat moest weer de levensader van het dorp worden. „Bijna alles uit het plan Rondom Wissenkerke heb ben we bereikt." door Claudia Sondervan De stoere peppels langs de Provinciale- weg bij bedrijventer rein Cruyckelcreke liggen al om, opdat het Waterschap een nieuw fiets pad naar Geersdijk kan aanleggen. De bomen aan de Voorstraat en de leilinden aan de Oostvoorstraat staan daarentegen net weer op hun plek, na een lang verblijf op de gemeentewerf. Wethouder Kees van der Weele is benieuwd of ze straks' weer uitlopen. „Het heeft genoeg gekost!" In totaal heeft de renovatie van de straat - inclusief nieuwe riolering - vier ton gekost. Vrijdag 17 februari wordt de Voorstraat ingewijd met lampion nen en een winterse dorpsborrel, aangeboden door de Wissenkerk- se Ondernemersvereniging. Uit die vereniging kwam twaalf jaar ge leden op eigen initiatief een plan, getekend door Hans Meuldijk van het Goese ingenieursbureau Koch. Dat plan werd welwillend opgeno men door de gemeente, vertelt on dernemersvoorzitter Dirk Hage, maar bleef in de wachtstand om dat investeringen in andere dor pen op Noord-Beveland voorrang Dirk Hage (links) en Kees van der Weele in de vernieuwde Voorstraat die opnieuw levensader van Wissen kerke moet worden. foto Willem Mieras kregen. Dat veranderde met het re vitaliseringsprogramma Rondom Wissenkerke, een paar jaar gele den. „We hebben nu alles gereali seerd wat we wilden", zegt Hage tevreden. „Dat was nodig ook, an ders was het leven uit Wissenker ke er gewoon uitgelopen. Het plan dat we destijds maakten, is vrijwel geheel terug te vinden in het resul taat." Er was ook kritiek: de trillingen in de huizen leken heviger bij zwaar verkeer en waar waren de prullen bakken? „DHV heeft metingen ver richt die pieken te zien gaven: als de bussen door de straat komen. Vooral bij bepaalde chauffeurs. Nu heeft ieder zijn rijstijl en staan de chauffeurs geregeld onder druk om het rijschema te halen, maar we gaan binnenkort met Con- exxion praten," zegt Van der Wee le. „Maar niemand wil de bus naar Goes schrappen en de Voorstraat is een belangrijke doorgaande weg. Ie kunt het ook niet maken om de halte maar bij Cruyckelcreke te leg gen, ver buiten het dorp." De wijze waarop de Voorstraat is aangepakt, wil de gemeente nu ook gebruiken bij andere kernen: een plan vanuit de belanghebben den als basis, nader uitgewerkt met een werkgroep waarin onder nemers, bewoners en de raad hun ideeën paren en het resultaat toet sen bij de omwonenden. De Kaai- straat in Kortgene is het volgende project. De viering, begint vrijdag 17 februa ri met muziek van Apollo om 18.45 uur. De muzikanten begelei den vanaf 19.00 uur de kinderen van het dorp met hun lampion nen. Tegen 20.00 uur is de formele opening, bekrachtigd door het op laten van balonnen. Daarna volgt de dorpsborrel in hotel De' Kroon. En de prullenbakken in de Voor straat: die komen nog, belooft de wethouder. De Voorstraat, hier in 1948, is berekend op paard en wagen, niet op zwaar verkeer. GOES - De politie heeft gisteren tus sen half tien 's morgens en half vijf 's middags tijdens een grote verkeerscontrole op de Middel burgsestraat in Goes 250 hardrij ders betrapt. In totaal zijn daar 2990 voertuigen gecontroleerd. De politie werkte bij de actie samen met de Belastingdienst, het Korps Landelijke Politie Diensten (KLPD) en de douane en maakte gebruik van een scan-auto, waar mee kentekens gescand en direct nagetrokken kunnen worden. Op de Ringbaan West is ook ge controleerd. Daar passeerden 4655 voertuigen. Hier heeft de politie geen snelheid gemeten. Vier perso- f nen hadden nog boetes open staan. Van hen werd ongeveer elf honderd euro geïnd. De belastingdienst legde 87 besla gen: 3379 euro werd direct betaald per pin. De hoogste betaling be droeg 1284 euro. Twee auto's wer den weggesleept. De politie schreef bovendien bon nen uit voor te donkere ruiten (tweemaal), een gladde band en het niet tonen van het rijbewijs. Door de douane werd het onjuist rijden met een groene (hande laars-) kentekenplaat bekeurd even als het voeren van een grijs kente ken terwijl de auto niet aan de ge stelde eisen voldeed. AUTOWASSTRAAT vd Jagt Willemse V V'« PROGRAMMA'S: POLISH: 13,50/€ 9,95 (waspas) Wassen drogen Velgen reinigen Bodemreiniging POLISH WAX TOTAAL. l±,50/€ 9,00 (waspas) Wassen drogen Velgen reinigen Waxen Bodemreiniging BASIS: 6,50/€ 5,95'nvaspasj Wassen drogen Velgen reinigen Gratis stommen na elke uuasbeuh AUTOWASSTRAAT vd Jagt S Willemse Mercunusweg 27.4382 NL ViiSSingen T 0118 429 051 OPENINGSTIJDEN maandag t/rn zaterdag van 08.00 uur 18.00 uur zondag van 10.00 uur - 17.00 uur Brood- en banketbakkerij Opril Grote Markt 4-* J.D. van Mellestraat 32 Oostsingel 44 Goes-tel. (0113) 21 56 14 UW WARME BAKKER www.densoeteninval.nl www.bakkerijjoosse.nl S»OftCtt V v- RECLAME vrijdag en zaterdag: lekker meergranen broodje Nu voor: 0,75

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 65